Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/68353-scapi-reclama-yahoo-messenger.html)

aleks 14-07-08 10:29

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
mai merge pe ultimul beta, ala ultimul aparut?(ca beta primul era ok, mergea cu el, dar acum nu mai vrea, la mine cel putin)

Cristy65 21-08-08 10:38

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Quote:

Originally Posted by Psycho (Post 1377397)
Sper sa va foloseasca dar cititi cu atentie

Schimbati extensia din .txt. in .exe


Dacă faci parte din clubul celor stresaţi de reclama din Yahoo! Messenger, aceea micuţă, din fereastra principală care īţi ocupă spaţiu preţios din lista de contacte, atunci acest articol este pentru tine. Īn mai puţin de 1 minut şi fără bătaie de cap vei scăpa de mica reclamă din Yahoo! Messenger şi vei uita chiar că a existat vreo dată.
Pe Internet circulă mai multe mici progrămele (patch-uri) care promit că te scapă de reclamele din Yahoo! Messenger, numai că nu toate funcţionează. Unele nu merg deloc, iar altele nu fac să dispară reclama decāt temporar. Patch-ul despre care vorbesc eu, a fost testat pe cea mai nouă versiune de Yahoo! Messenger 8 (8.1.0.421) şi pe Yahoo! Messenger 9 Beta (varianta actuală este 9.0.0.797) şi funcţionează fără reproş.
Ce ai de făcut pentru a scăpa de reclamă?
Procedura este similară pe ambele versiuni de Yahoo! Messenger şi constă din 3 paşi simpli:
1. Īnchizi Yahoo! Messenger
2. Salvezi pe calculatorul tău (Yahoo! Messenger AD-Remover New 2 Patch.exe) şi dai dublu click pe el
3. Īn fereastra care se deschide apeşi butonul Patch. Aplicaţia are nevoie să-i indici calea către fişierul executabil al lui Yahoo! Messenger. Aşadar vei da Yes īn căsuţa care te īntreabă dacă vrei să cauţi executabilul, te duci īn C:\Program Files\Yahoo!\Messenger şi dai dublu click pe fişierul YahooMessenger (sau YahooMessenger.exe dacă Windows Explorer īţi arată şi extensiile fişierelor).
http://storage0.dms.go4it.ro/media/2...addremover.jpg
Acum nu trebuie decāt să deschizi din nou Yahoo! Messenger şi să observi cum reclama a dispărut ca prin minune, iar īn fereastra principală au loc acum mai multe contacte.

nu stiu daca a observat careva dar e virusat fisierul.are Trojan.

mihai134 21-08-08 11:59

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
asa-mi apare si mie :( am nod32

Psycho 26-08-08 00:20

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
atunci cand l-am pus .. a fost scanat ... si este luat de pe un site de incredere ...

mihai134 27-08-08 11:29

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
intr-adevar prima daca n-a semnalat nimic :) apar altele...

nxtaz 05-10-08 11:28

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1644071)
mai merge pe ultimul beta, ala ultimul aparut?(ca beta primul era ok, mergea cu el, dar acum nu mai vrea, la mine cel putin)


Eu folosesc 9.0.0.1389 Beta si nu functioneaza. Intr-adevar messengerul porneste fara acele reclame dar dupa circa 3 secunde acestea apar.

aleks 06-10-08 11:00

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
ei, atunci asa e, la fel patesc si eu :(

cryssl 13-10-08 12:36

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
e mai vechi patch'ul..eu folosesc mes 8 si merge de minune..nu imi place mes 9..e prea greoi prea incarcat..

as3dyum 14-10-08 16:37

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
e virus ...norton nu-mi da voie nici sa-l descarc nici ca .txt

phlo.g3 15-01-09 00:17

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
merge de minune, precizez ca nici antivirusul meu nu a detectat ceva. :drunk:

rudolph88 04-03-09 13:27

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
1 Attachment(s)
o varianta dezactivarea reclamelor pentru Yahoo 9 (cred ca merge si la 8 ) :

deschideti fisierul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
veti gasi pe un rand "127.0.0.1 localhost"
urmatorul rand dupa adaugati "127.0.0.1 insider.msg.yahoo.com"

nu vor mai aparea reclamele insa nici nu veti mai putea folosi pluginuri

exemplu:

trafy-vr6 05-03-09 20:25

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Ca sa nu mai deschid alt thread. am si eu o problema. De la un timp imi face figuri messenger`ul. Se deconecteaza singur, cand intru inapoi , vreau sa trec available dar nu merge, statusul cand il schimb ramane aceelasi, de la ce e ?

Mustang 06-03-09 13:16

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
E de la Yahoo... si de la serverele lor.
Si eu destule probleme in ultima vreme cu messengerul: se blocheaza cand fac conferinta, problema cu statusul, nu pot sa schimb detaliile unui contact pentru ca e eroare in serverul x.... la data de x.

trafy-vr6 06-03-09 13:18

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
da, uitasem de problema cand schimb numele unui contact. Ce e de facut ?

Mustang 06-03-09 13:26

Re: Cum scapi de reclama din Yahoo! Messenger
 
Asteptam sa se remedieze problemele.
Incearca sa editezi numele din webmessenger.yahoo.com.... vezi daca merge.


All times are GMT +2. The time now is 17:41.

- Copyright 2026 4Tuning