Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - Dj 02 Yas (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/65736-cielo-dj-02-yas.html)

tiolik 19-03-09 08:50

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
dupa cum am si scris sunt custom,leam desfacut leam gaurit si am pus cate 3 leduri de mare putere pe fiecare lampa iar rezultatul era de asteptat

Sillentdead 22-08-10 20:53

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
imi place bordu

tiolik 27-08-10 16:02

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
13 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Sillentdead (Post 3602676)
imi place bordu

eheee; daca nu scriai tu nici ca imi aduceam aminte de acest thread; n-am mai postat de o graoza de timp, de pe vremea cand ma certam cu moderatorii pe motiv ca sunt prea mic ;)) , intre timp am facut si varsta de 18 ani am si luat carnetu de vreo 4 luni, masina a mai primit si niste modificari, bordul acum e alta culoare (alb cu rosu) pun si cateva poze cu ce am mai facut pe la ea insa nam cu toate modificarile:
-xenon
-faruri cu interior negru
-cd-player ///Alpine
-difuzoare spate si fata Magnat
-subwoofer magnat 300w rms
-lumini interior schimbate combinatie alb cu rosu
-plafoniere si restul lampilor cu leduri
-schimbat tot interiorul (scaune fata, cotiera, bancheta, spatar bancheta)
de curand am schimbat si dicurile pe fata cu butuci cu tot si rulmenti + placheti pt ca cei vechi erau terminati :)
PS:am atasat si o poza in care se vede bubita pe care iam facut-o eu :D , am intrat cu ea sub o dacie dar din fericire am reusit doar sa o zgarii sub grila putin

Maryus96 03-09-10 20:00

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Nu te supara...poate ai zis pe topic si nu am citit yo dar...cum ai facut acele de la bord rosii??le-ai imbracat cu ceva???ca sunt tare curios....(apropo...masina e super...tine-o tot asa....)....cand o sa fac 18 ani...o sa-mi pun si eu masina pe forum...si atunci veniti si voi la mine sa postati....(scuze de offtopic)

tiolik 10-09-10 21:59

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Quote:

Originally Posted by Maryus96 (Post 3632296)
Nu te supara...poate ai zis pe topic si nu am citit yo dar...cum ai facut acele de la bord rosii??le-ai imbracat cu ceva???ca sunt tare curios....(apropo...masina e super...tine-o tot asa....)....cand o sa fac 18 ani...o sa-mi pun si eu masina pe forum...si atunci veniti si voi la mine sa postati....(scuze de offtopic)

acele sunt tot asa doar ca am pus un led mic rosu sub fiecare ac si astfel am obtinut o culoare rosie puternica si uniforma

18BSV 04-01-11 22:08

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Aueleo ce s`au mai ingalbenit stopurile alea:(,de asta sunt najpa.Mai bine tragei un strat de spray special fumuriu pt stopuri si ai rezolvat treaba.Ce vreau sa te intreb,Cum fac ca acul sa imi lumineze in alta cul ca la tine? unde pun ledul...si cum?!

tiolik 05-01-11 00:13

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
9 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 18BSV (Post 3954385)
Aueleo ce s`au mai ingalbenit stopurile alea:(,de asta sunt najpa.Mai bine tragei un strat de spray special fumuriu pt stopuri si ai rezolvat treaba.Ce vreau sa te intreb,Cum fac ca acul sa imi lumineze in alta cul ca la tine? unde pun ledul...si cum?!

te pot ajuta cu acest link https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t...ml#post2204264 unde eu zic ca am explicat destul de bine

intre timp masina a mai primit si cate ceva:
- grila stok fara stema
- jante aliaj STIL AUTO 185/55/15
si un vt in care se vede cum urmeaza sa fac jantele

Greku`BWJ 05-01-11 00:40

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
n-am vazut jantele pe ea:D dau bine, daca le vinzi ma contactezi ! bafta !

tiolik 05-01-11 10:49

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Quote:

Originally Posted by Greku`BWJ (Post 3954815)
n-am vazut jantele pe ea:D dau bine, daca le vinzi ma contactezi ! bafta !

nu ai apucat sa le vezi pt ca au stat doar vreo 3-4 saptamani pt ca am pus jantele cu cauciucurile de iarna

gbry_el_05-RSG 06-01-11 17:28

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
daca tot ai umblat la capitolu frane mai bine le schimbai cu unele de opel. daca vrei sa o lasi mai jos vb pe pm. lasa-mi id tau pe pm pls.

18BSV 07-01-11 14:56

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Arata chiar bine masina tiolik`ule...da auzi farurile dc nu ti le pui(clare)??nu dau randament s`au dc?

tiolik 07-01-11 15:05

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Quote:

Originally Posted by 18BSV (Post 3962580)
Arata chiar bine masina tiolik`ule...da auzi farurile dc nu ti le pui(clare)??nu dau randament s`au dc?

nu le pun pt ca nu e masina mea e a lui tata si 1) face gura si 2) vreau sa le vand pt ca am nevoie de bani sa imi iau eu alta masina

asa ca fac anunt oficial vand varuri clare cine vrea detalii pm!

CT97AMD 10-01-11 19:05

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
La stopuri daca vrei sa le scoti fatsa la stopuri pune mana pe un aparat de polisat,stergi bine cu solutie de spalat geamuri pui niste pasta de dinti pentru albit si freci bine si o sa iasa ca noi.

tiolik 10-01-11 22:27

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 3972627)
La stopuri daca vrei sa le scoti fatsa la stopuri pune mana pe un aparat de polisat,stergi bine cu solutie de spalat geamuri pui niste pasta de dinti pentru albit si freci bine si o sa iasa ca noi.

multumesc de sfat o sa incerc

18BSV 04-01-13 23:05

Re: Cielo - Dj 02 Yas
 
Ce se mai aude?


All times are GMT +2. The time now is 11:48.

- Copyright 2024 4Tuning