![]() |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
masina se afla pe strade GENERAL DRAGALINA...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
merg usi lambourghini facut la oltcit........sau is grele
...ca oricum se deschid oleak lateral si dupa aia in sus. |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
era unu cu usi lambo...park valib a pus ceva poze..nu mai stiu sigur..
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
Merge sa pui daca ai vreo 1200 de euro .
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
o intrebare'la oltenasu meu,scuipa ulei pe la un capac de la culbutori,am rezolvat problema,dar cand aparuse problema asta dadea rateuri,acum la fel da.avansu e reglat,bujiile lucreaza,platina si capac delcou noi si totusi da rateuri k sa nu mai zic k i-a scazut din putere.de la ce poa' sa fie,sugesti ceva?mult'am,servus
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
rateuri = nu merge o bujie, capac delcou fisurat, avans prea mic/mare
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
nu are cum,capacu la delcou e nou,bujiile nu stiu ce sa zic k am scos una si era afumata,da este set nou al treilea chiar si sunt brisk,sa vad sambata viitoare dak sunt si umezite...avansu l-am reglat ieri,l-am avut la maxim dat...
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pai verifica..
si ca sa vezi daca merg toate bujiie, cu motorul pornit scoti cate o fisha de pe bujie, pe rand... (ai grija sa nu te atingi de caroseria masinii, ca te va curenta). Daca bujia merge, ralantiul trebuie sa scada/motorul sa vrea sa moara |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
dap am facut-o ieri si am dracie d'aia de aprindere eletrica de s epune la bobina de inductie(ca o cutie de chibrituri) si mai era unu langa mine si ala statea lipit de masina si am pus ei eu fisa pe aripa,nici acu nu are curaju sa se urce in masina,deci da scanteie...nush de la ce naiba este.azi am facut cerculetze cu ea si a mers fara sa dea rateuri...cand am plekt mi-a dat de vreo doua ori si era sa-mi moara motoru in panta,plus k nu se mai tureaza cum facea inainte,apas accelaratia si degeaba nu se infige :((
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
ba...tu nu intelegi?
bagi si scoti fisha de pe bujie...si vezi daca se schimba comportamentul motorului. Daca ramane constant, bujia nu functioneaza (sau nu vine scanteie). Probezi pe fiecare bujie... si daca vine la 1 bujie...nu inseamna ca vine si la celelalte, sau ca nu da scanteie aiurea (capac delcou fisurat) later edit: sau poate nu ai reglat tu bine avansul... cum ai reglat avansul? |
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
sau poate iti trage aer fals
|
Re: Discutii diverse cu si despre Oltcit
pe la "laba aia de urs",ma sa stii k poate ai dreptate k aia e km fisurata,la asta nu m-am gandit, k mi-a facut nishte faze de pocnea la carb si sarea clapeta aia k facusem pe mine...si se albise prin imprejur mai jos sub parghiile alea,langa pompita aia de sprit...posibil,sa remediez asta sa vad dak mai face...mult'am si domnu vali nu te mai supara,k eu pana acum nu stiam o boaba de mecanica si tot ce am facut la el am facut cu mainile mele k meserias kre sa faca treaba buna din parti,asha mai bine dak stric ceva sa stiu k e din mana mea nu k am platit pe altu sa mi-o faca.servus
|
Re: respecte
Respect, este o legenda romaneasca inca vie si sper sa ramana mult timp de acum incolo(ar fii pacat sa se piarda in paginile istorie auto.) Astept sa-ti iei masinutza;) si mai vb, cu ce pot te ajut si eu.
Oltcit 4Ever Succes. Be cool and drive safe ;) |
Re: respecte
Quote:
|
12 trs
salutari
am gasit un 12 trs sta cam de mult insa trebuie sa mai negociez pretu.ii verde metalizat,un far crapat ,taxe neplatite,ceva rugina la pasajele din spate,si doua zgarieturi lungi cat masina pe partea stanga in rest mai trebuie sa l pornesc sa vad scurgerile de ulei sau eventualele batai axe sau arbore. |
| All times are GMT +2. The time now is 09:05. |
- Copyright 2026 4Tuning