Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O pistă de drag: idei şi propuneri (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59077-pista-drag-idei-propuneri.html)

SEBASTIAN 04-12-07 22:54

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230299)
Avand in vedere ca e o pista pt Romania faptul ca e la 10 km de Bucuresti e irelevant pretul . Poate fi la Brasov din punctul meu de vedere .

Duminica facem cursa la Caransebes eu pun fara nici un ban la dispozitie aeroportul, cu restul sa veniti voi.
E beton si mai bun ca la Baneasa.

Lucian 04-12-07 22:58

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230382)
Duminica facem cursa la Caransebes eu pun fara nici un ban la dispozitie aeroportul, cu restul sa veniti voi.
E beton si mai bun ca la Baneasa.

Sebastian ... simt ironia din postul tau. Sunt multi din Bucuresti care au fost la curse si la Oradea si la Suceava si la Arad ... Timisoara ... ce te face sa crezi ca nu are veni la Caransebes ? Eu cred ca doar vremea si faptul ca nefiind anuntata in calendarul tau pe acest an ... nu sunt pregatiti pt duminica. ;)

mpa 04-12-07 23:00

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230394)
Sebastian ... simt ironia din postul tau. Sunt multi din Bucuresti care au fost la curse si la Oradea si la Suceava si la Arad ... Timisoara ... ce te face sa crezi ca nu are veni la Caransebes ? Eu cred ca doar vremea si faptul ca nefiind anuntata in calendarul tau pe acest an ... nu sunt pregatiti pt duminica. ;)

Lucian eu zic sa citesti ce am postat acolo. Eu zic ca e de interes.

SEBASTIAN 04-12-07 23:03

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230394)
Sebastian ... simt ironia din postul tau. Sunt multi din Bucuresti care au fost la curse si la Oradea si la Suceava si la Arad ... Timisoara ... ce te face sa crezi ca nu are veni la Caransebes ? Eu cred ca doar vremea si faptul ca nefiind anuntata in calendarul tau pe acest an ... nu sunt pregatiti pt duminica. ;)

Eu vorbesc serios nu e nici o ironie.
Dispun de acel aeroport.

Lucian 04-12-07 23:04

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 1230397)
Lucian eu zic sa citesti ce am postat acolo. Eu zic ca e de interes.

Am citit si este de interes. A se intelege un lucru ... tocmai vb la tel si cu Pepy. As fi f incantat daca s-ar face nu 2 ci 3 piste ... desi consider ca mult mai repede s-ar realiza una. Cred ca e clar pt toata lumea ca in ritmul asta nu vom putea colabora niciodata .

SEBASTIAN 04-12-07 23:05

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Pai cum sa colaboram dupa ce facem zeci de curse apoi incercati sa ne dati la o parte.

Lucian 04-12-07 23:07

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230400)
Eu vorbesc serios nu e nici o ironie.
Dispun de acel aeroport.

Este un lucru exceptional. Dar pe vremea asta vrei sa se faca curse ? Sper sa mai fie disponibil si in vremuri mai calde si atunci ... cu cea mai mare placere .. de ce nu chiar lunar .. un campionat , nu ?

SEBASTIAN 04-12-07 23:09

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230394)
Sebastian ... simt ironia din postul tau. Sunt multi din Bucuresti care au fost la curse si la Oradea si la Suceava si la Arad ... Timisoara ... ce te face sa crezi ca nu are veni la Caransebes ? Eu cred ca doar vremea si faptul ca nefiind anuntata in calendarul tau pe acest an ... nu sunt pregatiti pt duminica. ;)

nu e ironie, dispun de acel aeroport cand e totul pregatit astept o veste si promit sa mergem sa facem cursa

Lucian 04-12-07 23:10

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 1230408)
Pai cum sa colaboram dupa ce facem zeci de curse apoi incercati sa ne dati la o parte.

Eu ti-am explicat exact si direct cum stau lucrurile din punctul meu de vedere. Apreciez ca ai respectat faptul ca am spus pe fata cum vad lucrurile. Repete .. astept o dovada clara a intentiilor tale onorabile si voi fi bucuros sa pornim cu totii impreuna la acelasi drum. Cu cat mai multi cu atat mai bine. Dra trebuie sa accepti ca din diverse motive acum sunt unele persoane care trebuiesc convinse de intentiile tale. Si sincer atitudinea de pe forum ... nu cred ca e solutia.

SEBASTIAN 04-12-07 23:11

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1230410)
Este un lucru exceptional. Dar pe vremea asta vrei sa se faca curse ? Sper sa mai fie disponibil si in vremuri mai calde si atunci ... cu cea mai mare placere .. de ce nu chiar lunar .. un campionat , nu ?

Oricand vreti facem.
E de cativa ani la indemna mea si multi f multi stiu dar au refuzat.
cred ca cu max 2000euro facem tot ce trebuie acolo adica jandarmi, pompieri...salvare
cate curse vreti sa facem acolo anul viitor?

Lucian 04-12-07 23:13

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
2000 euro = 20 masini cu taxa de 100 euro. Ce parere ai sa facem de fiecare data cand se strang 20 de doritori ? Restul incasarilor sa fie investiti in constructia pistei. Suna bine ?

SEBASTIAN 04-12-07 23:15

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Am si eu niste costuri daca vreti sa organizez oameni pe care sa-i platesc masina scule, generator dar oricum ne trebuie salvare, pompieri si jandarmi.

Cu 100euro fac pe baneasa daca strangeti 50masini costul e pe la 4000 dar fara public ca daca aduc jandarmi aici mai e cam 3000euro.
Cursa inchisa!

dolb 05-12-07 17:36

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Cu omul asta vreti voi sa colaborati? https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=59252

eu m-as mai gandi !

Mustang 05-12-07 19:30

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1231576)
Cu omul asta vreti voi sa colaborati? https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=59252

eu m-as mai gandi !

Dolb, eu m-as abtine de la unele comentarii. ;)
Ai aceeasi varsta ca si mine si nu stii multe dedesubturi din trecut. Nici eu. Dar daca tot atacati, scoateti omul din sarite si va injura.
Am spus-o si o repet: nu sunt genul de persoana care sa jignesc, dar unele "fenomene" pe acest forum chiar si-ar merita niste injuraturi, dar bunul simt trebuie sa fie mult peste, nu sub. Recunosc faptul ca nici eu nu sunt de acord cu formularea lui Sebastian.

Quote:

Originally Posted by Dolb
poate n-a auzit de voi.. eu unu nu stiam ca existati :lol: de ce nu v-ati autosesizat? :D

Daca tu nu stiai ca existam, nu trebuie sa fii si ... (nu zic cum) sa recunosti. Te poti informa. Sau iti cade mana sa dai 2 clickuri de mouse sa te interesezi?!
Florica trebuia sa dea un anunt, un PM, ceva, la toate "capeteniile" de club, nu la persoanele care erau in vizorul lui. Vrei sa faci ceva, pai fa ceva cu si pentru toata lumea, nu inlatura.

F_L_R 05-12-07 19:56

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
-Am dat la cine cunosc si la cine rupe strada saptamana de saptamana cu noi.
-Am dat la oamenii cu care as merge oricand la un drum .
-Daca te uitai atent alte cluburi s au afiliat intentiei mele la 2 zile.......cine te a oprit sa nu faci asta.....


All times are GMT +2. The time now is 23:13.

- Copyright 2026 4Tuning