![]() |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
cumparata: 113500 km - in germania
am venit din germ pana in tara - nuj cati km sunt cred ca vreo 2000 ( ca am fost sus de tot ), am mai mers 2 sapt cu masina - 1500 km sa zic, mi-a dat in ulei ( in conditiile in care in germania verificasem uleiul si era super ok ), iar acum am 118800 km si trebuie sa ii fac de urgenta revizia :D |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
Acum Aproape 2 Ani Am Lucrat Pe Un Passat 2.0 Tdi Si Sincer Sa Fiu Aceiasi Problema Avea Consum De Ulei Si De Motorina Mult Prea Mare Tinand Cont Ca Era O Masina Noua Si Scotea Fum Mai Mereu La Orce Schimbare De Viteza Eram Putin Surprins De Problemele Care Le Are Acest Motor
Dar Totodata Imi Place Acest 2.0 Tdi Pt Ca Are Un Sprint Destul De Bun Pt Un Diesel Si Nu Numai !!! Nu Am Mers Cu 1.9 Cdti 150cp Ca Sa Imi Fac O Parere Oare Este Mai Puturos Decat Tdi |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
da, intradevar are un sprint de invidiat :D
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
PD asa e. mai brutal...si cuplua mai de jos si mai mare deca la CR.
si da 2.0TDI are o prob legata de consum de ulei. dar daca nu mergi mereu brutal nu sunt probleme. |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
la un mers normal cu tdi care este consumul de ulei la 1000 de km, intreb ca din experienta proprie stiu in mare si sunt speriat de asta
cind lucram pe passat cu 2 ani in urma am bagat in primi 5000de km ceva mai mult de 3 litri de ulei dar ma intreb ca poate chiar acea masina avea probleme grave cu toate ca cei de la vw imi spuneau ca este ceva normal sa consume ulei totusi ma gindesc ca prea mjult ulei pt un lucru nou sau aproape !!! |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
la mers normal o masina ok nu consuma ulei. intra pe forum vw si vei vedea. stiu 2.0TDI modificat grav cu alta turbina si nu are prob de ulei. dar daca iti iei 2.0TDI si ai impresia ca e 2.0TFSI..atunci va manca ulei.
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
vw consuma ulei...nu trebuie sa fie stricata...pe vw forum pot vorbi cat vor insa VW spune foarte clar : tot ce este sub 1 litru la 2000 km e normal !!!
______________________ INTERMEDIEZ ACHIZITIE DE MASINI DIN GERMANIA , PRET REZONABIL , CALITATE DEOSEBITA , KM REALI , VERIFICATE TEHNIC . CONTACT : [email protected] MessengerID : mobiles_de |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
in carte scrie cam la 90% din masini asa ceva. nu generaliza. nu toate VW. eu zic sa cautam si pe forumuri germane, ca vad ca poti..si sa vezi ce scrie. nu toate 2.0 au prohb asta!
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
eu nu generalizez si nici nu citesc pe vre-un forum...ceea ce scriu e informatie de prima mana fiindca am lucrat 4 ani la reprezentanta VW in germania . cu siguranta ca exista si motoare la vw care consuma mai putin ulei :D
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
care este ala ?probabil cel de 1.9 tdi 105 cp???
benzinaru de la vw consuma ceva ?1.4 ,1.6 , 2.0 ... |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
eu zic k benzinarul de la vw e sfant, nu consuma nu nimic! dar sincer, ti-ai lua un 1.4 sau 1.6? :D bleaxxx
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
1.9 consuma mai deloc fata de 2.0. dar la cuplu si la performante 2.0 >1.9.
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
Quote:
pt ca dupa parerea mea sunt cam slabute totusi pt o masina cu pretentile unui vw care sunt cum sunt dar pt cineva care poate nul intereseaza asta presupun ca sunt destul de bune si inca ceva acel motor 2.0 SDI este la fel technic ca cel 2.0 tdi doar ca nu are turbo SDI-iul ??? |
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
si nu are Pumpe-duse si am impresia ca si cutia e diferita
|
Re: OPEL ASTRA H 1.9 CDTI (150 cp) & VW GOLF 2.0 TDI (140 cp) ????
da ca la sdi este 5 trepte pe cind la tdi 6
am deviat putin de la subiect ..... |
| All times are GMT +2. The time now is 07:09. |
- Copyright 2026 4Tuning