![]() |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Quote:
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
nu e chiar asa de complicat cu montatu... mai ciudat e la partea electrica... da un meserias ti-l descurca... dar cum zicea si heaven e mare problema cu greutatea... e destul de greu motoru.. nu mai are acelasi centru de greutate... , pe curbe posibil sa zbori cu el d pe strada....daca tot vrei sa faci o treaba si ai bani.. pune g60... motoru ala mananca asfaltu si papa vr6-uri pe paine daca e aranjat bine :)
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Se poatepune bord cu 2 ceasuri rotunde in loc la cel cu ceasuri patrate(dupa 80) faramodificari mari la partea electrica? Potrivesc mufele? Pozitia la butoanele de la aeroterma e aceeasi la ambele?
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Quote:
__________________ GOLF MK1 '80 1.6 TDi https://forum.4tuning.ro/album.php?albumid=1603 |
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
nu le mai schimb ca ii prea mare bataie de cap
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
sal caut si eu un motor de 1.3 golf 1 sau 2 sau daca are cineva un delcou tot pt motor de 1.3 modelul din capatul axei cu came de la golf 2 pt contact 0730184134 sau [email protected]
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
nu am golf 1, ma gandesc de foarte mult timp sa-mi iau... ce ma intereseaza sunt motorizarile pe benzina ale golfului... din ce stiu eu existau de 1.1, 1.3, 1.5, 1.6 , 1.8 si 1.8 16v pentru colf 1... adevarat sau fals?
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
din cate stiu eu 1.8 16v nu a fost pe golf 1
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
a fost 1.6 16v oettinger care este o raritate. oricum exista si in RO un oettinger la care se lucreaza
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
ok, multumesc... atunci care erau motorizarile si puterile motoarelor?
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Quote:
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
Cine poate sa ma ajute si pe mine?Mi s-au ars becurile din bord si mi-a zis cineva ca trebuie sa il schimb pe tot,nu pot schimba doar becurile?Ce becuri imi trebuie?Golf1 1982,multumesc anticipat!
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
scoate masca aia din fata pe care sunt butoanele dupa vezi ca ceasurile sunt prinse in cateva suruburi pe un cadru metalic. le desurubezi scoti ceasurile si in spatele lro ai sa vezi ce fet de becuri sunt. sunt in orice caz unele foarte mici. vezi si pe la sigurantei in primul rand
|
Re: VW Golf I - Discutii, intrebari,sfaturi
sal am si eu o intrebare. vreau sa imi schimb bordul cu totul eu am ceasurile alea patrate cu vitezometru si ceas si vreau sa pun bordu ala cu ceasurile alea rotunde cu turometru cred ca e bordul de gti. se potrivesc mufele o sa am pb cv de genu?
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:12. |
- Copyright 2026 4Tuning