Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   Tuning la numarul de inmatriculare :D (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/5420-tuning-numarul-inmatriculare.html)

emmanuel 18-07-05 14:10

Despre radar noaptea am mai scris pe undeva parca !!
Ma rog !!!
Radarele politiei nu au nightshot dar chiar dc ai farurile si proiectoarele aprinse tot iti vede numaru dc e un strop de lumina (chestie probata pe cheiu' dambovitei, nu erau luminile d p strada aprinse asa ca ala si-a aprins farurile ca sa-mi vada numaru' ) !! Daca nu7 e lumina e alta problema !!! deci noaptea si fara lumina (prin vreo comuna) sprayu' ala cu lac te poate ajuta !!! Da' doar in conditiile astea !!!

NEOisme 30-07-06 01:03

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
Quote:

Originally Posted by d3rutat
daca ai fi citit acel site, ai fi vazut ca e pt ap radar cu FLASH. ori gaborii nostrii nu au flash, au doar o camera video.Chestia aia e f buna pt afara, de ex in franta unde sunt o groaza de radare fixe

PhotoBlocker™ reflects photo radar flash. Just spray it on and make your license plates invisible to traffic cameras.

merge doar pt blitz-uri,deh...dar io am mai auzit de niste "***-uri de plastic" care se pun peste nr de inmatriculare si iese acelasi rahat..sau e doar o vorba aiurea?

NEOisme 30-07-06 01:05

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
Quote:

Originally Posted by tre
lexus aia era alta emisiune. parca 5th gear cu tipa aia si faceau teste la detectoarele de radar. ca bonus au testat un radar-jammer si asa a dat error un radar d-ala micut, care se tine in mana de catre organ.

snyper aia cu cd-urile e cea mai tare. vazui la o dacie mai demult, toata latura de jos a barbrizului numa cd-uri infipte acolo in chedar.

loool..daca va ajuta cu ceva ,m-am uitat inspre la MYTHBUSTERS pe Discovery si am vazut faza cu inselatu radarului...nici imbracata in staniol toata masina nu are efect asupra lui..

NEOisme 30-07-06 01:07

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
Quote:

Originally Posted by snip3r
Cred ca cel mai bine ar fi sa ne uitam la mythbusters poate o sa gasim si o astfel de demonstratie. Pana una alta, am vazut emisiunea in care aratau ca nu exista nici o metoda prin care sa pacalesti fiola, si ce mi s-a parut cel mai amuzant: pasta de dinti si guma de mestecat indica o alcoolemie mai mare decat cea normala la fiolele digitale.

Probabil ca incercand sa pacaleasca radarul cu CD-ul sau cu viteze mari...vor demonstra ca si astea sunt niste mituri prostesti. Ma intreb ce minte luminata a mai descoperit asa ceva.

ps: try "Tokyo Drift" method..."peste 180 km/h nici nu se mai deranjeaza sa se ia dupa tine":lol:

fuzzy 02-08-06 14:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Da!


double "DA"... e night-vision la camerele de filmat si se vede filmare de noapte la fel de bine ca ziua..... se vedea nr de la slz ff clar deci nici nu m-am gandit macar sa ma cert cu gaboru cand m-a oprit ptr viteza si mi-a aratat ce filmase.... :((

Bogdan YBR 22-08-06 23:35

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
in afara de spray-uri mai exista si alta solutie folia care face ca palcutele sa nu se vada prin aparatul de filmat.si chiar fumctioneaza treaba asta dar daca te prinde amenda este de la 300-800 RON + talon luat .deci nu se merita riscul.

CJ-01-WOB 23-08-06 01:25

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
este un spary care face ''invizibil ' 'numarul de inmatriculare si camerelor normale ! AM vaz in anglia ., camerele de pe masinile polotiei nu detectau numarul care putea fi citit de altfel cu okiul liber !!

mark_uss 26-10-06 21:56

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
salut la toat lumea..am cautat si eu pe net am gasit niste firme in sua cre iti scriu ce vrei pe nr de inmatriculare ..vreo 50 de pare:rolleyes2

FREEMANVeSel 13-11-06 15:43

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
uitati ce s-a intamplat noapte de cate ori m-au oprit... am ramas chior dupa ce am primit flash de la un dobi.. care statea pe dreapta.. si knd colo era politia... camerele pe care le are politia pe radarele noastre au vedere nocturna... care e km practic degeaba pentru ca la distante mai mari nu se intelege nimic chiar daca face zoom pe nr tau de la masina... (dupa ce m-au oprit m-am dus sa vad si io aparatu si ultima data chiar m-a lasat sa ma uit knd se juca tablagiu cu el)

RicaFlo 19-11-06 18:05

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
deci se gaseste ceva in romania care sa te poata "scapa" de radar noaptea?
eu unu as fi dispus sa incerc :D

Geo_ZGA 24-11-06 15:13

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
Fratilor....de ce va agitati voi sa "dati peste cap" radarele Militiei Romane, cand mare parte dintre noi nu o sa depaseasca niciodata 200 km/h (in somn nu te ia radarul :P).
Si ca fapt divers, "tablagii" au inceput sa se mai cizeleze, sunt pustani de-o varsta cu noi 24-25 ani, multi dintre ei cu studii, plus ca au inceput sa investeasca in tehnologie... Am mers prin centru intr-o noapte in paralel cu o Solenza alba fara insemne (logic...gabori) pe care nu dadeai 2 bani (ca si loganele rosii de altfel). In interior puteai gasi 2 militieni si una bucata camera de supraveghere cu radar. credeti-ma ca prinde camera aia orice misca (inclusiv BMW-ul negru care venea din fata cu 90 si ceva/h...ghnionul lui). Cum spunea si Sniper mai sus, nu sunt prosti astia care le proiecteaza si nici nu dorm in post. Pe radarele astea noi se vede noaptea la fel ca si ziua, perfect. BMW-ul negru care venea din fata a fost filmat de la cel putin 6-700 m, in conditiile in care erau si alte masini in trafic. Zoom f bun, calitate f buna...

In concluzie: or fi ramas prin diverse orasele si comune jafuri de radare, dar pt cei din orasele mari, sfatul meu e sa mearga cat mai "legal" cu putiinta.
Stiu ca am fost off topic. Despre spray sau plasticul care se pune pe numar...nush ce zic.

adu89 27-12-06 01:28

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
salut.am citit tot ce sa scris pana acum shi am 2 lucruri de spus:
1.am vazut mai demult la o emisiune cu radarele alea veki k se pot DEREGLA knd trec mai multe mashini deodata pe ambele sensuri,shi arata viteze ireale,dar ptr asta trebuie sa treaca mai multe mashini,shi aratau exemplu k dupa c au trecut vreo 6 mashini cu viteze d peste 100 km/h ,trecea o carutza careia ii indica 110 km/h parca :D
2.legat d ce a zis geo zga,am fost cu prietenu lu soramea in mashina,knd la luat radaru inainte cu 1km shi la oprit shi ia zis k la prins cu 72 in orash(viteza luminii ptr ei,da in fine ...) shi bineintzeles k a scos pretenu lu soramea legitimatzia de la militzie shi ia linishtit d au inceput baietzii sashi ceara scuze shi sa ne zica drum bun shi kestii d genu ... am ras ceva atunci :D
cam atat am avut d zis,nu prea am auzit nik d fazele cu sprayul shi cu kestia aia transparenta deasupra,am vazut numai in taxi 4 parca faza cu skimbatul numerelor :D .anyway interesant topic;) numai bn.bft

adu89 27-12-06 01:29

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
ps: nr 1 a fost ptr radarele veki,acuma vad k sau haladit shi ei :)))

ct-13-SHP 27-12-06 21:46

Re: Tuning la numarul de inmatriculare :D
 
Quote:

Originally Posted by sido (Post 676113)
salut.am citit tot ce sa scris pana acum shi am 2 lucruri de spus:
1.am vazut mai demult la o emisiune cu radarele alea veki k se pot DEREGLA knd trec mai multe mashini deodata pe ambele sensuri,shi arata viteze ireale,dar ptr asta trebuie sa treaca mai multe mashini,shi aratau exemplu k dupa c au trecut vreo 6 mashini cu viteze d peste 100 km/h ,trecea o carutza careia ii indica 110 km/h parca :D
2.legat d ce a zis geo zga,am fost cu prietenu lu soramea in mashina,knd la luat radaru inainte cu 1km shi la oprit shi ia zis k la prins cu 72 in orash(viteza luminii ptr ei,da in fine ...) shi bineintzeles k a scos pretenu lu soramea legitimatzia de la militzie shi ia linishtit d au inceput baietzii sashi ceara scuze shi sa ne zica drum bun shi kestii d genu ... am ras ceva atunci :D
cam atat am avut d zis,nu prea am auzit nik d fazele cu sprayul shi cu kestia aia transparenta deasupra,am vazut numai in taxi 4 parca faza cu skimbatul numerelor :D .anyway interesant topic;) numai bn.bft

hai sa iti zic cum sta teaba...
1.in primu rand te inseli amarnic....pt ca ce documentar ai vazut u cu radarele alea...cred ca erau de acu' 5-6 ani sau daca nu mai vechi....
cele noi sunt concepute altfel...cu un zoom si o claritate extraordinara....
2.faza cu spray'ul nici eu nu prea am auzit-o dar cea cu folia transparenta chiar este adevarata..dar e o problema...nu in toate cazurile folia s-a dovedit folositoare...(sincer chiar nu stiu de ce??)
3.nu stiu cine ar putea fii prietenul surorii tale ca un gabor sa isi ceara scuze chiar asa...banuiesc ca nu are mai mult de 30 de ani..si nici o functie prea mare in "militie"...zic asta pt ca si eu lucrez in domeniu asta si nu prea am auzit chestii ca astea da in fine...lumea mai si infloresc unele lucruri
>>>>sper sa nu o iei in nume de rau...daca te-am jignit cu ceva...sorry man...se mai intampla...k....

adu89 27-12-06 22:03

:))) uitate mai bn shi vezi k am scris " la o emisiune cu radarele alea veki k se pot DEREGLA" asta prima problema.a doua,nam precizat k nu cred in fazele alea 2,am spus pur shi simplu k nam auzit shi atat ... shi ultimul lucru,dak zici k lucrezi in domeniu,tzie tzia facut faza asta vreodata?dak da,shia cerut scuze dupa aia?shi frate nu va mai luatzi aiurea d oameni,cititzi cu atentzie c spune shi dupa aia dak ai comentarii le faci ... shi vezi k dadusem dupa prima replica faza k e ptr radarele veki da ce sai faci ... acuma zic shi yo nu mio lua in nume de rau :)))) dak mai ai ceva d spus spune k nu ma deranjeaza sa scriu ;)

my bad .... spun* :D


All times are GMT +2. The time now is 21:08.

- Copyright 2024 4Tuning