![]() |
frate la fel ca ceilalti iti zic si yo dacie !!! (nici oltcit nu e rau) pt ca...daca o sa trebuiasca sa intretii tu singur masina nu o sa te rupa asa de rau! si n plus poti scoate ceva frumos dintr-o dacie.......parerea mea.... :D
|
da mai ... asa fac dacie... dar mai incolo cand o sa am si eu bani de dacie :) oricum multumesc mult ptr sfaturi...
|
si eu tot pentru dacie optez...maisna daca o sa aii grija de eao sa te tina... cat de rea o fi ..ai modifici u pe parcurs.
|
da mai bajete... dar bani sa fie ca si o dacie tot e 1000 1000 si ceva... de fapt am vazut si pe la 700 dar termenate... si pana mea... mai am de asteptat si de muncit.. pana sa imi iau...
|
poate faci bani din vanzarea anvelopelor si iti iei o dacie ( ce cauciucuri ai ca sunt interesat-sunt noi?) Daca faci tot ce ai in gand ar iesi ceva frumos. Succes la fonduri :!:
|
opinia mea
Parerea mea e sa pastrezi bani isi cand faci 18 ani sa iei o masina pe numele tau, ceva ieftin in care sa nu trebuiasca sa bagi bani, adevarata scoala de soferi se face in primul an dupa ce ai luat carnetul, atunci inveti sa controlezi masina bine, si sa te orientezi in trafic, ar fi pacat sa-ti faci o masina calumea de acuma si sa incepi dupa ce-ti iei carnetul sa ii troznesti abreiajul, sa o zgarii sau cine stie ce de sa te doara sufletul.
Eu personal as recomanda o masina straina si cat ma ieftina (care sa si mearga), dar daca nu gasesti asa ceva atunci ramai la dacie pt inceput |
tu ai citit tot topicu'?
dc va avea masina va putea invata sa conduca mult inainte de 18 ani, si in plus pana la varsta aceea va avea timp sa invate ceva despre masini(mecanica si tinichigerie) cate putin din toate, si mai ales sa stie SINGUR, nu ajutat |
| All times are GMT +2. The time now is 19:08. |
- Copyright 2026 4Tuning