Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

aXeL.ZeY 07-01-08 12:59

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da...exact asta vroiam sa spun si eu ce a spun Geo, nu prea ai cum sa schimbi arcurile fara sa pui si niste amortizoare, chiar daca s-ar potrivi cele stock ti-ar trebui niste amortizoare care sa se potriveasca pe arcurile care le ai.

webcathos 07-01-08 17:07

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai momentan amortizoarele mele sunt pe gaz si sunt destul de tari zic eu....Daca o sa trebuiasaca o sa le mai intaresc!Asta e...

webcathos 28-01-08 16:55

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Neserios baiatul cu stopurile :( !!!Cine ma ajuta si pe mine cu unele?
Very soon Angel Eyes made by Matza...Sper sa pot dezlipi sticla de pe far cu feonul!!!Alte idei mai aveti in legatura cu dezlipirea sticlei...?

BGD_NNE 28-01-08 22:02

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1319731)
Neserios baiatul cu stopurile :( !!!Cine ma ajuta si pe mine cu unele?
Very soon Angel Eyes made by Matza...Sper sa pot dezlipi sticla de pe far cu feonul!!!Alte idei mai aveti in legatura cu dezlipirea sticlei...?

:) Man de ce nu vii in Galati pt stopuri ??? Cauta pe mess ;) Iar cu angel eyes ..mi le-a trimis si mie Matza dar nu am reusit sa fac nik cu feonu!! de fapt am avut 2 feonuri si tot nik :(

Korb 29-01-08 10:39

Re: Cielo TL 33 CTL
 
incearca sa bagi faru in apa fiarta si se desface :D

webcathos 29-01-08 10:43

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai cam care ar fi pretul in Galati pentru stopuri?
Daca le bag in apa fiarta nu risc sa sparg sticla?

Korb 29-01-08 10:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
io stiu ca se desfac cu apa calda (fiarta)
io zic ca cel mai bine il intrebi pe Matza ca el a sti sigur sa-ti spuna cum le desfaci

legat de feon iti tre feon dinala mare nu uscatorul de par

webcathos 29-01-08 10:47

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pai am discutat cu matza...el le desface cu un feon de 500 w!Am si eu unul de putere mai mica si sper sa reusesc!!
O bara stabilizatoare de nexia unde pot gasi,caut de mult si...

Geo_ZGA 29-01-08 10:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Eu am desfacut semnalul cu feon... un feon vai de mama lui. Incalzesti o portiune mai mica, desfaci cu grija sa nu spargi sticla... si bagi o surubelnita subtire, pe post de pana. Mai incalzesti 2-3 cm... iar desfaci, iar bagi o alta surubelnita... si tot asa.

webcathos 29-01-08 10:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Pana ma apuca primavara.. :) :)O sa incerc ca al;ta posibilitate nu am!Geo ia zi-mi daca desfac si semnalizarea,pot scapa de plasticul ala galben?

Geo_ZGA 29-01-08 10:59

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1320758)
Pana ma apuca primavara.. :) :)O sa incerc ca al;ta posibilitate nu am!Geo ia zi-mi daca desfac si semnalizarea,pot scapa de plasticul ala galben?

Dap! e prins cu un surubel, il desfaci si scoti "chestia" aia galbena :) e foarte usor sa il dai jos, odata desfacuta sticla.
sa ai grija sa nu se ia "luciul" ala de pe interior, ca eu asa am patit... am dat cu carpa sa sterg mizeria si s-a luat cu tot cu vopseaua aia argintie.

webcathos 29-01-08 11:02

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Asta cu luciul sticlei o stiam de la vechea dacie,unde am patit exact la fel!!Bineinteles ca dupa trebuie pus bec argintiu care face lumina galbena presupun.Vazusem pe aici pe undeva de vanzare...

Geo_ZGA 29-01-08 11:21

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Da, sunt... mi se par un pic cam scumpe pt niste becuri, dar merita pt a avea sticla clara.

webcathos 29-01-08 11:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Asta e clar!!Cat pot sa fie,doar nu costa o avere...!!!:)

BGD_NNE 29-01-08 21:38

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1320745)
Pai cam care ar fi pretul in Galati pentru stopuri?
Daca le bag in apa fiarta nu risc sa sparg sticla?

Din ce imi amintesc stopurile erau undeva la 170 sau 200 ron !!! Vezi ca in topicul "recomandari faruri" ai sa gasesti acolo un site . Sotpurile sunt :ls-dl-006-2


All times are GMT +2. The time now is 12:03.

- Copyright 2026 4Tuning