![]() |
Re: Cielo TL 33 CTL
Da...exact asta vroiam sa spun si eu ce a spun Geo, nu prea ai cum sa schimbi arcurile fara sa pui si niste amortizoare, chiar daca s-ar potrivi cele stock ti-ar trebui niste amortizoare care sa se potriveasca pe arcurile care le ai.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Pai momentan amortizoarele mele sunt pe gaz si sunt destul de tari zic eu....Daca o sa trebuiasaca o sa le mai intaresc!Asta e...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Neserios baiatul cu stopurile :( !!!Cine ma ajuta si pe mine cu unele?
Very soon Angel Eyes made by Matza...Sper sa pot dezlipi sticla de pe far cu feonul!!!Alte idei mai aveti in legatura cu dezlipirea sticlei...? |
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
|
Re: Cielo TL 33 CTL
incearca sa bagi faru in apa fiarta si se desface :D
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Pai cam care ar fi pretul in Galati pentru stopuri?
Daca le bag in apa fiarta nu risc sa sparg sticla? |
Re: Cielo TL 33 CTL
io stiu ca se desfac cu apa calda (fiarta)
io zic ca cel mai bine il intrebi pe Matza ca el a sti sigur sa-ti spuna cum le desfaci legat de feon iti tre feon dinala mare nu uscatorul de par |
Re: Cielo TL 33 CTL
Pai am discutat cu matza...el le desface cu un feon de 500 w!Am si eu unul de putere mai mica si sper sa reusesc!!
O bara stabilizatoare de nexia unde pot gasi,caut de mult si... |
Re: Cielo TL 33 CTL
Eu am desfacut semnalul cu feon... un feon vai de mama lui. Incalzesti o portiune mai mica, desfaci cu grija sa nu spargi sticla... si bagi o surubelnita subtire, pe post de pana. Mai incalzesti 2-3 cm... iar desfaci, iar bagi o alta surubelnita... si tot asa.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Pana ma apuca primavara.. :) :)O sa incerc ca al;ta posibilitate nu am!Geo ia zi-mi daca desfac si semnalizarea,pot scapa de plasticul ala galben?
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
sa ai grija sa nu se ia "luciul" ala de pe interior, ca eu asa am patit... am dat cu carpa sa sterg mizeria si s-a luat cu tot cu vopseaua aia argintie. |
Re: Cielo TL 33 CTL
Asta cu luciul sticlei o stiam de la vechea dacie,unde am patit exact la fel!!Bineinteles ca dupa trebuie pus bec argintiu care face lumina galbena presupun.Vazusem pe aici pe undeva de vanzare...
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Da, sunt... mi se par un pic cam scumpe pt niste becuri, dar merita pt a avea sticla clara.
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Asta e clar!!Cat pot sa fie,doar nu costa o avere...!!!:)
|
Re: Cielo TL 33 CTL
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:03. |
- Copyright 2026 4Tuning