![]() |
Re: passat viteza maxima.
eu cu un passat 2000 variant 1.9 116 cai trecusem de 190km/h si a trebuit sa franez.masina mai ducea mult peste 190km/h.acum dumnezeu sa o odihneasca in pace k a fost lovita de un autocar
|
Re: passat viteza maxima.
Nasol omule bine ca nai patzit ceva am fost si eu cu un prieten cu un passat din 2000 de 116CP variant (kombi) cu 2000km/h sincer coboram dealu feleacului :D asa ca nustiu cam cat ar pute prinde
|
Re: passat viteza maxima.
hai salut fratilor ... sunt recent pe forum ... am un passat 2000 cu motor de tt 1.8t 180+ cp (filtru aer , una alta) si nu am limitator ... va zic am mers pe autostrada soarelui 240 si mai avea pedala , dar nu stiu cata ... :) ....acuma poate stii ceva despre mecanica si voi ...daca ma puteti ajuta ...de vreo ceva timp imi ciupeste ulei si scoate fum albastru dupa ce o turez ....nu stiu de la ce poate sa fie : parerea mea e ori sa fie bulita turbina ori trebuie segmenti noi ??? spuneti-mi si mie cei care stiti ... daca stiti :)
|
Re: passat viteza maxima.
3 Attachment(s)
Quote:
am pus si niste poze sa vezi cum arata acum (sunt dupa accident) |
Re: passat viteza maxima.
Salut tuturor!
Am si eu un passat primit cadou de ceva timp! VW Passat B5 , motor 1.9 TDI 137 CP , Cutie 5+1 Trepte , FuLL Option e masina in cauza! ;) Pe autostrada soarelui am atins viteza de 205 km/h si ce sa zic...un picutz parca mai mergea...Fostul proprietar mia spus ca a ajuns cu ea la 230 km/h ...dar nu prea cred asta...Eu zic ca se duce 210-215 doar asa daca turez mai rau la fiecare treapta si apas demi cade talpa....:lol: Am mai auzit dinastea de uni cu un motor de 1.9 TDI au ajuns pe la 250 km/h :shock: In fine...viteza de pe bord nu este cea reala...arata mai putin din cate stiu eu! Bafta;) |
Re: passat viteza maxima.
Cum e cu viteza aratata pe bord si cea reala? Care e diferenta? Am un VW passat B6 4 motion...cu 140 cai si am mers pe autostrada soarelui cu 230 si mai aveam ceva pedala ;)
|
Re: passat viteza maxima.
Poi ceasul de pe bord nu-ti indica viteza adevarata...cel putin asa stiu eu! daca ai 230 km/h de fapt ai cam 210 lm/h ;) ...Daca ai passat cu climatronic tre sa umbli pe acolo pe undeva sa ridici ventilatoru si sa alegi " Registru 16 " care iti arata viteza reala...Bafta
|
Re: passat viteza maxima.
Quote:
|
Re: passat viteza maxima.
diferenta dintre viteza afisata pe bord si cea reala nu este imensa
se poate verifica usor cu un GPS dar eu nu va recomand viteze peste 200 la ora in Romania .. nu sunteti normali! |
Re: passat viteza maxima.
daaaa...daca nu ai 40 de ani inseamna ca nu cunosti nimic? :) eu de fel nu-s vitezoman dar pe soarelui dupa ce mi-am luat un Polo 1.9 TDI 101 CP am prins 200. . .uitati-va si pe youtube sa vedeti cat prinde polo de 1.4 tdi...sam testat-o si eu sa vad cat mere..in masina eram 4 persoane..acum..daca vitezometru nu arata real aia ce inseamna? ca in loc de 50 in localitate ai 60? :) iar in loc de 200 aveam 220? sincer eu nu cred ca s-ar juca cei de la vw cu chestile astea..nu are rost...parerea mea
|
Re: passat viteza maxima.
bine..ai F F F MARE DREPTATE. in Romania nu ai unde sa mergi cu 200 . . . drumuri proaste masini puternice..nu e combinatie tocmai buna....sincer..eu ma tot uit la tv si mai rar vad acidente de-asta fatale in care sa fi fost implicate dacii....numai motoare mari cu..cai..
|
Re: passat viteza maxima.
cu vitezometru scuza-ma....nu am citit bine...mii de scuze
|
Re: passat viteza maxima.
Ba nu...daca mergeai cu 50...de fapt aveai 48 km/h :D si daca mergeai cu 200 de fapt mergeai cam cu 190 km/h :P:P
P.S. Chestie testata ! Eu cu passatu 220 km/h in bord = climatronic 206 km/h :P:P Bafta |
Re: passat viteza maxima.
zi-mi si mie te rog cum faci k sa-ti arate viteza pe climatronic k eu nu stiu cum
|
Re: passat viteza maxima.
Explicati-mi si mie chestia cu viteza pe climatronic plz.... mentionez ca am passat 3BG din xx-10-2001 ... 131 cp
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:14. |
- Copyright 2026 4Tuning