Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   passat viteza maxima. (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/47529-passat-viteza-maxima.html)

nck_xx 16-08-07 19:08

Re: passat viteza maxima.
 
eu cu un passat 2000 variant 1.9 116 cai trecusem de 190km/h si a trebuit sa franez.masina mai ducea mult peste 190km/h.acum dumnezeu sa o odihneasca in pace k a fost lovita de un autocar

RAUL 22 02-09-07 21:53

Re: passat viteza maxima.
 
Nasol omule bine ca nai patzit ceva am fost si eu cu un prieten cu un passat din 2000 de 116CP variant (kombi) cu 2000km/h sincer coboram dealu feleacului :D asa ca nustiu cam cat ar pute prinde

razvano87 02-09-07 22:36

Re: passat viteza maxima.
 
hai salut fratilor ... sunt recent pe forum ... am un passat 2000 cu motor de tt 1.8t 180+ cp (filtru aer , una alta) si nu am limitator ... va zic am mers pe autostrada soarelui 240 si mai avea pedala , dar nu stiu cata ... :) ....acuma poate stii ceva despre mecanica si voi ...daca ma puteti ajuta ...de vreo ceva timp imi ciupeste ulei si scoate fum albastru dupa ce o turez ....nu stiu de la ce poate sa fie : parerea mea e ori sa fie bulita turbina ori trebuie segmenti noi ??? spuneti-mi si mie cei care stiti ... daca stiti :)

nck_xx 05-09-07 20:51

Re: passat viteza maxima.
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RAUL 22 (Post 1077614)
Nasol omule bine ca nai patzit ceva am fost si eu cu un prieten cu un passat din 2000 de 116CP variant (kombi) cu 2000km/h sincer coboram dealu feleacului :D asa ca nustiu cam cat ar pute prinde

am avut noroc k s-au deschis toate airbag-urile si ploua si am alunecat intr-un sant si nu m-am rasturnat
am pus si niste poze sa vezi cum arata acum (sunt dupa accident)

ClauDiuFuLL 29-09-07 15:08

Re: passat viteza maxima.
 
Salut tuturor!

Am si eu un passat primit cadou de ceva timp! VW Passat B5 , motor 1.9 TDI 137 CP , Cutie 5+1 Trepte , FuLL Option e masina in cauza! ;)

Pe autostrada soarelui am atins viteza de 205 km/h si ce sa zic...un picutz parca mai mergea...Fostul proprietar mia spus ca a ajuns cu ea la 230 km/h ...dar nu prea cred asta...Eu zic ca se duce 210-215 doar asa daca turez mai rau la fiecare treapta si apas demi cade talpa....:lol:

Am mai auzit dinastea de uni cu un motor de 1.9 TDI au ajuns pe la 250 km/h :shock: In fine...viteza de pe bord nu este cea reala...arata mai putin din cate stiu eu! Bafta;)

SkreLLn 07-10-07 19:00

Re: passat viteza maxima.
 
Cum e cu viteza aratata pe bord si cea reala? Care e diferenta? Am un VW passat B6 4 motion...cu 140 cai si am mers pe autostrada soarelui cu 230 si mai aveam ceva pedala ;)

ClauDiuFuLL 12-10-07 11:14

Re: passat viteza maxima.
 
Poi ceasul de pe bord nu-ti indica viteza adevarata...cel putin asa stiu eu! daca ai 230 km/h de fapt ai cam 210 lm/h ;) ...Daca ai passat cu climatronic tre sa umbli pe acolo pe undeva sa ridici ventilatoru si sa alegi " Registru 16 " care iti arata viteza reala...Bafta

shpeedy 12-10-07 11:50

Re: passat viteza maxima.
 
Quote:

Originally Posted by ClauDiuFuLL (Post 1145700)
Daca ai passat cu climatronic tre sa umbli pe acolo pe undeva sa ridici ventilatoru si sa alegi " Registru 16 " care iti arata viteza reala...Bafta

Chestia asta cu climatronicu' mergea pe passat-urile b5/3b si b5.5/3bg. Nu stiu daca mai merge si pe b6.

CJ-01-WOB 15-10-07 02:19

Re: passat viteza maxima.
 
diferenta dintre viteza afisata pe bord si cea reala nu este imensa
se poate verifica usor cu un GPS
dar eu nu va recomand viteze peste 200 la ora
in Romania ..

nu sunteti normali!

dj_geo_bv 05-11-07 22:14

Re: passat viteza maxima.
 
daaaa...daca nu ai 40 de ani inseamna ca nu cunosti nimic? :) eu de fel nu-s vitezoman dar pe soarelui dupa ce mi-am luat un Polo 1.9 TDI 101 CP am prins 200. . .uitati-va si pe youtube sa vedeti cat prinde polo de 1.4 tdi...sam testat-o si eu sa vad cat mere..in masina eram 4 persoane..acum..daca vitezometru nu arata real aia ce inseamna? ca in loc de 50 in localitate ai 60? :) iar in loc de 200 aveam 220? sincer eu nu cred ca s-ar juca cei de la vw cu chestile astea..nu are rost...parerea mea

dj_geo_bv 05-11-07 22:16

Re: passat viteza maxima.
 
bine..ai F F F MARE DREPTATE. in Romania nu ai unde sa mergi cu 200 . . . drumuri proaste masini puternice..nu e combinatie tocmai buna....sincer..eu ma tot uit la tv si mai rar vad acidente de-asta fatale in care sa fi fost implicate dacii....numai motoare mari cu..cai..

dj_geo_bv 05-11-07 22:17

Re: passat viteza maxima.
 
cu vitezometru scuza-ma....nu am citit bine...mii de scuze

ClauDiuFuLL 06-11-07 17:57

Re: passat viteza maxima.
 
Ba nu...daca mergeai cu 50...de fapt aveai 48 km/h :D si daca mergeai cu 200 de fapt mergeai cam cu 190 km/h :P:P

P.S. Chestie testata ! Eu cu passatu 220 km/h in bord = climatronic 206 km/h :P:P Bafta

MH 19 KTA 06-11-07 18:21

Re: passat viteza maxima.
 
zi-mi si mie te rog cum faci k sa-ti arate viteza pe climatronic k eu nu stiu cum

trackopen 20-01-08 10:31

Re: passat viteza maxima.
 
Explicati-mi si mie chestia cu viteza pe climatronic plz.... mentionez ca am passat 3BG din xx-10-2001 ... 131 cp


All times are GMT +2. The time now is 03:14.

- Copyright 2026 4Tuning