Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/44073-geamuri-folie-geamuri-ionizate-geamuri-simple.html)

Cristty 06-12-07 08:18

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 1230272)
folie 100% spate si 50 % fatza urmeaza la vara 100% fatza :-)

100 % ce?? transparenta sau opacitate:?:In ambele cazuri cred ca e cam gresit :???: poate un 95 % opacitate.Numai vezi ca se callculeaza invers cu cat folia este mai inchisa cu atat valoare este mia mica.Valoare care este data de producator si de firmele care monteaza folie este ce de transparenta.Adica o folie cu 5% transparenta este fff inchisa ;)
100 % nu ai cum sa ai ;)

CJ-01-WOB 20-12-07 02:35

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Ontopic:

mai nou folie ~ 65% transparenta pe toate geamurile masinii ( fara parbriz)

babau88 29-01-08 16:13

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
momentan simple

kosty21 06-02-08 14:09

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
pff momentan simple dar prefer folia pt k se poate da jos...

Jesse 05-03-08 18:15

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
momentan simple, dar vor fi cu folie

DannyMineru 10-03-08 10:11

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
geamurile simple intentionez ionizatul celor din spate

F P R 15-03-08 17:19

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Privacy Glass

Alexandru` 19-03-08 12:32

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie, doar pe geamurile laterale spate! Ionizate originale la usile din fata si portbagaj.

iMAGiNE 19-03-08 12:53

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Stock momentan. Probabil va veni o folie... ;)

eddywrc 25-03-08 07:03

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Geamuri cu folie :D

~ EWN ~ 27-03-08 17:54

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
folie spate 80%

danxxl 29-03-08 14:37

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Momentan fara ,dar am vazut astazi cum arata pe passat folia lummar si nu va trece mult pana o sa imi pun.:)

SV25MBN 15-04-08 17:19

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Ionizate din fabrica pe Dacia Break `99.
Urmeaza folie Llumar opacitate 95% pe geamurile spate si luneta, la Chevrolet Aveo si Astra Caravan. ( abia astept sa vad cum o sa dea pe Aveo albastru si Astra neagra :x :) )

apache 06-05-08 00:31

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
Folie Llumar pe toate geamurile (in afara de cel din fata bineinteles :)) ) le-am pus foarte deschise ,scopul a fost sa nu imi mai bata asa mult soarele in masina ,nu prentru aspect

Cristty 08-05-08 10:34

Re: Geamuri cu folie, geamuri ionizate sau doar geamuri simple ?
 
15% transparenta pe toate geamurile


All times are GMT +2. The time now is 12:51.

- Copyright 2026 4Tuning