Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   BMW 325i - B-70-CTL (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/4343-bmw-325i-70-ctl.html)

XoRRo 30-03-05 23:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

de ce voi astia din oradea sunteti contra CTL ??? si tu chiar il consideri kitch.... acele ceasuri sunt perfect functionale... si in plus trebuie sa stii sa le si citesti.. adica sa stii ce inseamna o anumita valoare... tu in afara de vitezometru nu prea stii alt indicator

DonHacker 30-03-05 23:10

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"XoRRo\"
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
interiorul mi se pare de tot ***..d c ?? hai sa va spun:
**Marile firme (Mercedes,VW,BMW) incearca sa reduca cat de mult faza cu 'ceasurile,ledurile,neoanele' de interior ca sa nu`i distraga atentzia soferului..mai bine zis PT CE`I TREBE` CTL`ului '100' de ceasuri ?? vrea cumva sa moara mai rapid ?? La volan nu trebuie sa fii cat mai relaxat?..nu sa fii atent la 20 de ceasuri..si mai ales ca au si culoarea aia tzipatoare..nu gasesc rostul acelor ceasuri..ala e cel mai mare KITCH de pe masina..si un kitch mare de tot :wink:

de ce voi astia din oradea sunteti contra CTL ??? si tu chiar il consideri kitch.... acele ceasuri sunt perfect functionale... si in plus trebuie sa stii sa le si citesti.. adica sa stii ce inseamna o anumita valoare... tu in afara de vitezometru nu prea stii alt indicator

O las balta..ca vad ca nu am cu cine discuta (pe topicul asta)..nici nu ma mira ca mor atatzia pe sosele..poate te vad si pe tine intr`un santz saptamana viitoare cu doua ceasuri de 150 $ in ochii (doamne fereshte) vai,vai..bine..gta..o lasam balta

Gabi 30-03-05 23:11

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
..nici nu ma mira ca mor atatzia pe sosele..poate te vad si pe tine intr`un santz saptamana viitoare cu doua ceasuri de 150 $ in ochii (doamne fereshte)

Daca nu stiai, Catalin Soare, proprietarul masinii (daca o mai are el) e orb deja... din cauza ceasurilor, normal :lol: :lol: :lol:

Masina se misca doar datorita pilotului automat care-l duce pe saracu' om, orbit de acele nefolositoare ceasuri, unde vrea. Da' e smecher, are ceasuri :lol:

Esti...

DonHacker 30-03-05 23:16

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
..nici nu ma mira ca mor atatzia pe sosele..poate te vad si pe tine intr`un santz saptamana viitoare cu doua ceasuri de 150 $ in ochii (doamne fereshte)

Daca nu stiai, Catalin Soare, proprietarul masinii (daca o mai are el) e orb deja... din cauza ceasurilor, normal :lol: :lol: :lol:

Masina se misca doar datorita pilotului automat care-l duce pe saracu' om, orbit de acele nefolositoare ceasuri, unde vrea. Da' e smecher, are ceasuri :lol:

Esti...

in sfarsit ai spus un lucru intelept,foarte intelept !! bv :wink: !!

Gabi 30-03-05 23:22

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
in sfarsit ai spus un lucru intelept,foarte intelept !! bv :wink: !!

LOL! Zic... LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!

Doar te citam pe tine, stai calm. Nu cred ca vom putea fi vreodata de aceeasi parere...

SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER 30-03-05 23:23

ceasurile sa fie prob la ea!
 
Deci eu zic sa nu mai vb atat de ceasurile alea ca ele sunt puse cu folos acolo unde sunt si in al 2 lea rand sunt facute special pt masina ca sa nu incurce soferu!Din cate stiu eu sunt facute din fibra optica aici ma refer la iluminare!mersi cam atat am avut de comentat referitor la ceasuri! :twisted:

Gabi 30-03-05 23:25

Re: ceasurile sa fie prob la ea!
 
Quote:

Originally Posted by \"SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER\"
Deci eu zic sa nu mai vb atat de ceasurile alea ca ele sunt puse cu folos acolo unde sunt si in al 2 lea rand sunt facute special pt masina ca sa nu incurce soferu!Din cate stiu eu sunt facute din fibra optica aici ma refer la iluminare!mersi cam atat am avut de comentat referitor la ceasuri! :twisted:

Da-i un PM si lu' nea' Hackeru' si spune-i asta. Poate daca replica asta vine din mai multe parti, o sa creada si el... Saracutul...

DonHacker 30-03-05 23:33

Re: ceasurile sa fie prob la ea!
 
Quote:

Originally Posted by \"SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER\"
Deci eu zic sa nu mai vb atat de ceasurile alea ca ele sunt puse cu folos acolo unde sunt si in al 2 lea rand sunt facute special pt masina ca sa nu incurce soferu!Din cate stiu eu sunt facute din fibra optica aici ma refer la iluminare!mersi cam atat am avut de comentat referitor la ceasuri! :twisted:

eu atat am spus ca era mai practic sa puna un monitor care sa incorporeze toate functiile acelor ceasuri..de la ce am zis eu uite unde s`a ajuns..in fine multzumesc ca ai intervenit :wink: !!

SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER 30-03-05 23:35

ele
 
pai sa caut eu situ unde am gasit toate ceasurile posibile din lume pt autoturisme de strada cat si de curse si sa se documenteze acolo despre ele ca are si modelul lui CTL! :twisted: dar numai cand te uiti la ele iti vei da seama ca nu incomodeaza si sunt cu fibra optica nu cu leduri sau neoane! :twisted:

Gabi 30-03-05 23:35

Sincer sa fiu, MA DOARE CAPU' !

Mister DonHacker, la masinile de curse te-ai uitat? Ai observat ceva ceasuri p'acolo? Crezi ca-s puse cum iti pusesei tu neonu' pe bicla - adica... asa, ca sa fie? Ia liftu', coboara pe pamant si putem discuta (desi cu tine e imposibil).

Turbo110 30-03-05 23:46

Re: :))
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
Quote:

Originally Posted by \"Turbo110\"
esti chiar terminat......ceasulire alea indica turatiile motorului presiune din kompresor .......temperatura apei .temperatura uleiului......s.m.d asa ca tu ratatule numai vb despre masina unui om care a investit in ea 50 de mii de E atata timp cat tu mergi cu bicicleta ! cu bicicleta !

ba dobitocule ca deja ma enervezi..u ejti prost ? u ai vazut ce am scris eu in posturile de mai sus ?? da` ce ma intereseaza pe mine cat costa un ceas d`ala ? voi suntetzi tzarani prosti..numa` la pretz va uitatzi..eu am zis ca nu este normal sa aiba atatea ceasuri deoarece ii distrage atentzia la sofer !!!! u chiar ca esti prost !! ce te mananca pe tine cu ce merg eu?? vezi ca iara esti prost..macar Gabi e informat..acu is cu o treapta mai sus la scuter !!

p.s.100% postul acesta va fi sters..rog sa fie lasat pana il va citi Turbo110 !!

Amice eu la 15 ani avea deja 40 de reviste autoshow tu cu te lauzi.....inafara ca intri aici si postezi aiurea....Tu nu sti ce inseamna sa iti creasca temperatura la ulei si sa nu sti.....sau sa iti fiarba apa !
Tu nici macar nu sti care e diferentza dintre un compresor si o turbina .......si eu sunt dobitocu....esti din ORADEA tot eu sunt taran ......
Fara ruparere provincia dar ma scos din sarite !
Va iubesc pa !

XoRRo 30-03-05 23:50

DonHacker >>>> chiar esti: ---STRESANT---

CT-87-ADY 30-03-05 23:58

Fratzilor voi ce suntetzi nebuni ? ce draqu` bagatzi in seama ciutanu` asta prostanac :x
Off`topic! Rog un moderator sa se stearga tot si sa se i`a masuri pana nu se strik tot :cry:

P.S: sunt curios care sunt cei 5 care au votat aceasta bijuterie UNICA in EUROPA kitch! Si cik nu s`ar urk in ea.... :x
aia 5 s`au stricat urat la faza asta-impushktzi`va-

PS: Iar tu Mistrer hacker quit 4tuning pls


Scuze pt. cele scrise mai sus dar e stres rau handi asta :wink:

Alexutzzz 31-03-05 00:38

masina e suuuper nu prea am nimik de zis si interioru e suuper si da ffff bine dvd u si sistemu de navigatie care e super marpha :peace:

pimp_lex 31-03-05 00:39

Vot: Merge

+ Motor (daca tin bine minte un 328 Supercharged)
+ Jante - frumoase, de calitate, vin bine pe BMW
+ Evacuare - simpla, stilata
+ Sistem audio/video - vad in poze un sub Kicker Solobaric, niste boxe de mare fidelitate in usi si un DVD cu ecran motorizat in bord: frumos
+ angel eyes
+ pleoape
+ spoiler fatza M3, clasic si obisnuit dar arata bine

- culoare care nu are nici o treaba cu masina: BMW e o marca de lux, nu se preteaza astfel de culori tzipatoare care striga \"i'm a Boy racer\", culoarea merge pe alt gen de masina (sport compact)
- stopuri - total inestetice cu restul masinii
- spoiler spate - nu se match cu restul kitului caroserie, daca s-a inceput cu M3, trebuia terminat cu M3
- Eleron, cu toate ca functional, este gigantic chiar grosolan as putea zice, iarasi ne pretandu-se asa ceva pe un BMW
- Neone multicolore = pom de craciun
- interior - mult prea incarcat. Da, ceasurile sunt bune si unele functionale dar chiar trebuie 6 + cele de la bord? Ma indoiesc. Ar trebui pastrate cele functionale sau ideal pus sub DVD, in locul celor 3 ceasuri, un ceas electronic cu display care sa arate acele informatii si nu numai
- genul de GPS (din poza pare ca e GPS)- si asta tine tot de interior prea incarcat. Daca omu a avut 50mii euro sa bage in masina, de ce n-a mai pus 2 mii sa-si ia un GPS prin DVD? Ar fi dat mult mai bine


All times are GMT +2. The time now is 22:21.

- Copyright 2026 4Tuning