Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Kyd (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/421526-machete-lucru-kyd.html)

kyd_ursu 30-10-15 10:13

Re: Machete in lucru - Kyd
 
2 Attachment(s)
Prima iesire la soare. Mai am de finalizat caseta "SCOALA",mocheta interioara si bandourile.

Reme 30-10-15 10:28

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Ti-a iesit cam mata vopseaua...mergea mai lucioasa! imi place ca seamana cu originalul!

kyd_ursu 30-10-15 10:33

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Producator Welly. A iesit mata pentru ca i am dat lac mat. Am sa incerc si varianta lucioasa sa vad cum iese

2010 30-10-15 11:03

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Imi place ce ai facut!

kyd_ursu 30-10-15 11:19

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5823681)
Imi place ce ai facut!

Iti multumesc si ma bucur

arctix 30-10-15 11:43

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Poze din interior? Arata foarte bine pe afara

kyd_ursu 30-10-15 12:05

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by arctix (Post 5823687)
Poze din interior? Arata foarte bine pe afara

La interior mai am putin de lucrat. Mocheta,ceva detalii la scaune si la fetele de usi. Imediat pun 2 poze cu interiorul in stadiul actual.

kyd_ursu 30-10-15 12:26

Re: Machete in lucru - Kyd
 
2 Attachment(s)
Asa cum am promis:

kyd_ursu 26-12-15 21:06

Re: Machete in lucru - Kyd
 
4 Attachment(s)
Am primit o provocare. Mi-a fost data o macheta gasita pe nu stiu unde dar care arata destul de urat :(. Este vorba de un BMW X5 1/18. Producatorul este foarte sters dar dupa multe descifrari am inteles ca este vorba de Ricko. Pai...sa ne apucam de treaba ca avem mult de munca.

Reme 26-12-15 22:59

Re: Machete in lucru - Kyd
 
este din metal? Mie imi pare mai mult a plastic, si cred ca e de fapt Dickie, scara nu o cunosc. Oricum, spor la treaba si ai grija sa iasa bine...

kyd_ursu 27-12-15 09:06

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Scara si producatorul le stiu de la proprietar. Da ai dreptate este din plastic. Ce este trist e ca la final trebuie returnata :).

Reme 27-12-15 10:35

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by kyd_ursu (Post 5829117)
Scara si producatorul le stiu de la proprietar. Da ai dreptate este din plastic. Ce este trist e ca la final trebuie returnata :).

Cunosc sentimentul asta. Ultima de pe sectiunea mea de tuning pe machete a avut oarecum aceasi soarta. Era a unui prieten care m-a rugat sa o refac pt a o da de Craciun ca si cadou unui coleg de-al lui. Dupa spusele lui ar fi iesit mai bine ca originala!

kyd_ursu 27-12-15 15:36

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Amicul meu vrea o culoare tipatoare in combinatie cu negru mat. Am incercat ceva si am sa pun cateva poze mai pe seara.

kyd_ursu 27-12-15 23:11

Re: Machete in lucru - Kyd
 
1 Attachment(s)
Am folosit ca vopsea un porocaliu neon mat. Urmeaza sa fac jantele (care sunt de la alta macheta impreuna cu discurile) interiorul adica spitele cu negru iar buza jantei portocalie. Dupa ce termin cu jantele am sa ma ocup de interior. Am sa pun accent pe detalii atat la interior cat si la exterior

Reme 28-12-15 11:04

Re: Machete in lucru - Kyd
 
Quote:

Originally Posted by kyd_ursu (Post 5829188)
Am folosit ca vopsea un porocaliu neon mat. Urmeaza sa fac jantele (care sunt de la alta macheta impreuna cu discurile) interiorul adica spitele cu negru iar buza jantei portocalie. Dupa ce termin cu jantele am sa ma ocup de interior. Am sa pun accent pe detalii atat la interior cat si la exterior

observ ca ai vopsit totul in portocaliu neon, ma rog nu conteaza asta, pt ca mai sus ai zis ca te vei ocupa si de interior, insa nu ai ingrosat stratul de vopsea? Eu zic ca un interior negru mat ar fi fost belea, dar stii cum e gusturile nu se discuta.
vorbind de caroserie ti-a iesit exceptional...+ as mai face si partile inferioare ale barilor cu negru mat.


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning