![]() |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Uite am incercat aseara de curiozitate si pur si simplu nu intra intr-a 1-a la 100km/h direct dintr-a 3-a. Daca faci ceva pauza la punctul mort si dai sa rupi maciuca abia atunci intra dar greu de tot.
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Urmarea: masina a inceput sa tremure grav si sa dea in nas (frana de motor la modul grav), pedala de la ambreiaj a ramas lipita de podea.Am oprit motorul,am tras pe dreapta si de-abia dupa 4-5 minute pedala de ambreiaj a revenit insa masina mergea ca un TICO.Am reparat masina si am dat-o.End of story. |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
N-am zis ca nu se poate doar ca la mine cel putin e destul de greu. Probabil tine si de marca masinii sau tip de cutie. N-am incercat la GTI dar se pare ca merge usor figura si asta e cam stresant ..
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!
Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea......numai copii rasfatati........parerea mea |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!
Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea, se posteaza numai de aiurea pe toate topicurile, etc ,etc......numai copii rasfatati........parerea mea |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
Eu nu stiu cum puteti spune asa beratii si mai si aveti masini cu pretentii si la bani si la insemnele de pe ele........aaaaaaaaa da poate tu ai cutie cu craboti , atunci merge ce tocmai ineptie ai spus. Numai bine la voi racerilor |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
hopa asa k au disparut racerii:))
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Frate GTA nu ma cert singur ci doar inceracm sa subliniez faptul ca forumul asta e plin de oameni care nu au nici in clin nici in maneca cu lumea auto.........doar vb asa ca sa se afle in treaba si probabil sa o faca pe interesantii (ca doar asa e frumos...poate poate au si ei succes la o bucata de p....).
Eu tot ce am facut am stat de partea ta in spirit de solidaritate cu lumea opel ;) |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
PS.Oricum si eu tot din plictiseala intru pe aici.:):) |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
OK nu e nici o problema.
Uite daca vrei iti dau niste forum-uri de opel unde chiar vei avea parte de actiune, discutii interesante etc etc. |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
1 Attachment(s)
Aveti aici un C20Let cu un T3 care a fost adus la noi sa-i facem tuningul electronic. L-am masurat inainte sa-i punem Unichip si arata ca in poza de mai jos, cu un soft oarecare chiptuning si aprox un bar presiune. Sa nu credeti ca scadea presiunea si din cauza asta cadea cuplul si puterea. Adevarul e ca nici noi nu stim exact dece, dar ii punem Unichip zilele astea si va spune tot. Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Quote:
|
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
si dak ar iesi,ce domne...las sa iasa...
k oricum cele mai tari masini facute dupa o anumita RETETA si cu anumite CONDIMENTE sunt ingenunchiate de marci de rahat k VAG si tunate aci,pe meleaguri mioritice,dupa retete salbatice de tuningul de performanta |
Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
Cezar da artagos mai esti mah.....a innebunit lumea cu Retetele si Condimentele.Ce vrei si tu acum.....fiecare dupa posibilitati.....eu am incercat faza aia de la Parazitii si vad ca merge......cum e furtuna afara cum se mai aduna 10-20 armasari in ECU :):).
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:38. |
- Copyright 2026 4Tuning