Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/34750-opel-c20let-uri-mastertuner-autotest.html)

cristian_seven 28-06-07 13:40

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Uite am incercat aseara de curiozitate si pur si simplu nu intra intr-a 1-a la 100km/h direct dintr-a 3-a. Daca faci ceva pauza la punctul mort si dai sa rupi maciuca abia atunci intra dar greu de tot.

car_addict 28-06-07 13:59

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by cristian_seven (Post 971316)
Uite am incercat aseara de curiozitate si pur si simplu nu intra intr-a 1-a la 100km/h direct dintr-a 3-a. Daca faci ceva pauza la punctul mort si dai sa rupi maciuca abia atunci intra dar greu de tot.

Scuze ca ma bag in topicul omului si scuze pentru off, insa vroiam sa-ti zic ca acum 2 ani am avut o Octavia 1.8 Turbo chipuita la 192 de cai la aspad si in timp ce ma trageam cu un mini cooper S, pe langa Mc'ul de la Mihai Bravu am dat din a 2, de la 120 km/h direct I-a.

Urmarea: masina a inceput sa tremure grav si sa dea in nas (frana de motor la modul grav), pedala de la ambreiaj a ramas lipita de podea.Am oprit motorul,am tras pe dreapta si de-abia dupa 4-5 minute pedala de ambreiaj a revenit insa masina mergea ca un TICO.Am reparat masina si am dat-o.End of story.

cristian_seven 28-06-07 15:56

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
N-am zis ca nu se poate doar ca la mine cel putin e destul de greu. Probabil tine si de marca masinii sau tip de cutie. N-am incercat la GTI dar se pare ca merge usor figura si asta e cam stresant ..

U_TUNING 19-08-07 02:50

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!

Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea......numai copii rasfatati........parerea mea

U_TUNING 19-08-07 02:51

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
vb de opel-uri nu de vw k nu vad rostul topic-ului atunci!!!!!!

Oricum pe forumul asta toata lume face ce vrea, se posteaza numai de aiurea pe toate topicurile, etc ,etc......numai copii rasfatati........parerea mea

U_TUNING 19-08-07 02:53

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by razvan_gti (Post 970176)
@tox:
s-ar putea sa ai dreptate,totusi nu stiu ce s-ar intampla daca in loc sa ii dai a 3-a pe la 100 km/h ii dai treapta 1( e valabil pt orice masina),asta fiind mai exact ce a patit golful...

DA TU NU AI SINCROANE IN CUTIE?????

Eu nu stiu cum puteti spune asa beratii si mai si aveti masini cu pretentii si la bani si la insemnele de pe ele........aaaaaaaaa da poate tu ai cutie cu craboti , atunci merge ce tocmai ineptie ai spus.

Numai bine la voi racerilor

U_TUNING 19-08-07 22:56

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
hopa asa k au disparut racerii:))

GTA 20-08-07 01:21

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1054829)
hopa asa k au disparut racerii:))

Ce face plictiseala din unii oameni.....unii chiar ajung sa se certe singuri...:):)

U_TUNING 20-08-07 10:06

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Frate GTA nu ma cert singur ci doar inceracm sa subliniez faptul ca forumul asta e plin de oameni care nu au nici in clin nici in maneca cu lumea auto.........doar vb asa ca sa se afle in treaba si probabil sa o faca pe interesantii (ca doar asa e frumos...poate poate au si ei succes la o bucata de p....).

Eu tot ce am facut am stat de partea ta in spirit de solidaritate cu lumea opel ;)

GTA 20-08-07 17:43

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1055367)
Frate GTA nu ma cert singur ci doar inceracm sa subliniez faptul ca forumul asta e plin de oameni care nu au nici in clin nici in maneca cu lumea auto.........doar vb asa ca sa se afle in treaba si probabil sa o faca pe interesantii (ca doar asa e frumos...poate poate au si ei succes la o bucata de p....).

Eu tot ce am facut am stat de partea ta in spirit de solidaritate cu lumea opel ;)

Merci si scuza-ma daca am fost putin acid mai sus....dar nu mai postase nimeni de ceva vreme pe topicul asta.....


PS.Oricum si eu tot din plictiseala intru pe aici.:):)

U_TUNING 21-08-07 11:50

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
OK nu e nici o problema.

Uite daca vrei iti dau niste forum-uri de opel unde chiar vei avea parte de actiune, discutii interesante etc etc.

MasterTuner 11-02-08 16:19

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
1 Attachment(s)
Aveti aici un C20Let cu un T3 care a fost adus la noi sa-i facem tuningul electronic. L-am masurat inainte sa-i punem Unichip si arata ca in poza de mai jos, cu un soft oarecare chiptuning si aprox un bar presiune. Sa nu credeti ca scadea presiunea si din cauza asta cadea cuplul si puterea. Adevarul e ca nici noi nu stim exact dece, dar ii punem Unichip zilele astea si va spune tot. Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.

GTA 11-02-08 18:04

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Quote:

Originally Posted by MasterTuner (Post 1349901)
Sa vedem de ce om fi noi in stare la MasterTuner.

Cine stie .....parca vezi ca iese vre-un avion si te trezesti cu toata gasca la poarta la MT :)

CZR 14-02-08 17:52

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
si dak ar iesi,ce domne...las sa iasa...
k oricum cele mai tari masini facute dupa o anumita RETETA si cu anumite CONDIMENTE sunt ingenunchiate de marci de rahat k VAG si tunate aci,pe meleaguri mioritice,dupa retete salbatice de tuningul de performanta

GTA 14-02-08 20:11

Re: OPEL C20LET-uri la MasterTuner si Autotest
 
Cezar da artagos mai esti mah.....a innebunit lumea cu Retetele si Condimentele.Ce vrei si tu acum.....fiecare dupa posibilitati.....eu am incercat faza aia de la Parazitii si vad ca merge......cum e furtuna afara cum se mai aduna 10-20 armasari in ECU :):).


All times are GMT +2. The time now is 10:38.

- Copyright 2026 4Tuning