Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Statiunea STRAJA !!! (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/32920-statiunea-straja.html)

cristea_rotitza 29-10-07 11:37

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
se poate urca cu masina dar cu lanturi urca orice masina dar trebuie sofer bun;)vreau si io sa aflu dak s-a asfaltat drumul,stiu k incepusera dar nu stiu dak e gata,sau in ce stadiu este,dak e asfaltat cu prima ocazie imi iau prietena si vin o zi la straja si dupa anul nou vin o saptamana pt k at pot pleca de la sevici,dak mai vine cineva in perioada aia tinem legatura si bem o bere.ast raspuns.respect

semit 29-10-07 12:47

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Intrebare : sa zicem ca am un Megane Sedan 1.5 dCi cu roti de iarna.. Urc au ba pana sus la Straja in conditii bune?

Bogdan_ozzy 29-10-07 14:04

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
In primul rand!... DA se poate urca,oricum mi s-au aprobat cereriile din martie,amumblat luni intregi cu acte si smnaturi si in sfarsit am primit raspunsul ce se va asfalta!Lucrariile au incetat pentru ca drumul a fost terminat este asfaltat pana sus,si acum se liciteaza cnu niste firme.. parca sunt 4 firme..pentru dezapezire iarna asta .. si o sa se poata urca cu orice masina!

Bogdan_ozzy 29-10-07 14:06

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Raspunsul meu este mai sus!Si o noua info. de anul viitor sa-r putea sa primim fonduri pentru telecabine sa nu mai fie telescaunul ala de cacao.!

cristea_rotitza 30-10-07 09:22

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 1173707)
In primul rand!... DA se poate urca,oricum mi s-au aprobat cereriile din martie,amumblat luni intregi cu acte si smnaturi si in sfarsit am primit raspunsul ce se va asfalta!Lucrariile au incetat pentru ca drumul a fost terminat este asfaltat pana sus,si acum se liciteaza cnu niste firme.. parca sunt 4 firme..pentru dezapezire iarna asta .. si o sa se poata urca cu orice masina!

ms mult pt info,a nins la straja este zapada?????

semit 30-10-07 13:52

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
si eu multumesc pentru raspuns :)

Bogdan_ozzy 30-10-07 14:32

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
In Straja momentan este OK.. acum 1 saptamana a nins in Straja,dar s-a topit!Aspteptam ninsoriile.. eu acum 2 saptamani mi-am luat alta placa si vreau sa o incerc cat mai repede!
INFO:
Telescaunul este functional conform programului: zilnic 8:00 - 16:00 (cu min. 10 persoane platitoare)

TARIFE TELESCAUN

dus - intors - 10,00 lei;
dus sau intors - 6,00 lei.

ATENTIE!Deja se ocupa locuriile in cabane pentru sarbatori,dar si pentru revelion!
2 OFERTE DE LA MINE:
1.Cabana CAPRISOARA de ** stele:CAMERE :11,Locuri de cazare :52,Telefon: INFO PE PM.!,E-mail: INFO PE PM.!
2.Cabana Montana de *** stele:CAMERE :25,Locuri de cazare :88,Telefon:INFO PE PM.!,E-mail:INFO PE PM.!

Nu am primit acordul proprietariilor de Cabane sa public aici numerele de telefon/E-mailul.:!:

bodyspeed 30-10-07 20:23

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 1175352)
In Straja momentan este OK.. acum 1 saptamana a nins in Straja,dar s-a topit!Aspteptam ninsoriile.. eu acum 2 saptamani mi-am luat alta placa si vreau sa o incerc cat mai repede!
INFO:
Telescaunul este functional conform programului: zilnic 8:00 - 16:00 (cu min. 10 persoane platitoare)

TARIFE TELESCAUN

dus - intors - 10,00 lei;
dus sau intors - 6,00 lei.

ATENTIE!Deja se ocupa locuriile in cabane pentru sarbatori,dar si pentru revelion!
2 OFERTE DE LA MINE:
1.Cabana CAPRISOARA de ** stele:CAMERE :11,Locuri de cazare :52,Telefon: INFO PE PM.!,E-mail: INFO PE PM.!
2.Cabana Montana de *** stele:CAMERE :25,Locuri de cazare :88,Telefon:INFO PE PM.!,E-mail:INFO PE PM.!

Nu am primit acordul proprietariilor de Cabane sa public aici numerele de telefon/E-mailul.:!:

sooper , am vorbit cu gaska poate o sa dam o talpa pe acolo, sa ne hotaram cu totii cand , pana in 1 sau dupa, vb pe pm. sa imi zici ce si cum, am avut un coleg din lupeni in clasa in liceu....:D

criss_cars 08-11-07 21:13

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 740332)
Salut!Poate va intrebati ,de ce am facut acest opic... pentru ca o data pe site-ul 4tuning am fost "jignit" ca m-am nascut in Lupeni ,mai precis in Valea Jiului!asta prea putin conteaza!Acum asi vrea sa va prezint si eu ce sa mandreste orasul Lupeni ,in care m-am nascut eu , si ce voi prezenta eu ,reprezinta doar 10%din tot cea ce are Lupeniul!!
Acum asi vrea sa va prezin STATIUNEA STRAJA!!!
Stratiunea Straja este una din cele mai frumoase locuri din romania si in fiecare an vin foarte multi straini si nu numai in aceasta statiune!! este o statiune si de iarna si de vara!! acum sa va prezint si eu niste poze din statiune,nu toate sunt facute de mine, si mai am o filmare sa va prezint care eu am facut-o si .. din pacate eu nu apar pe acolo .... !! si vreau sa audi si eu unele impresi de la voi , si cei care au fost in STRAJA sa imi spuna si mie daca le-a placut ,sau ce impresie i-a lasat!! Acum am sa las imaginiile sa vorbeasca! PA-PA !O zi buna!!

Vreau si eu niste detalii pentru o vacanta acolo dak nu e mare deranj.

DACIA-Wrc 09-11-07 08:03

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
cam ce preturi sunt de rev?
asa de prin 29 pana prin 3 as vrea sa stau eu cu pretena.
am zis ca anu asta daca am bani vreau sa ma duc la munte sa vad zapada, ca in ultimi 3 ani de zile numa zapada n`am vazut iarna.
daca nu stau acasa ca batranii si ma uit la tv`u si pe la 2 ma pun sa dorm.

Bogdan_ozzy 09-11-07 12:52

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
5 Attachment(s)
Salut,va anunt ca.. in Straja acum este zapada...,dar nu pentru a putea practrica vre-un sport,INCA.!Din date clare grosimea zapezii este de 10 centimetrii!


DACIA-Wrc.. ai PM

criss_cars de asemenea

MauS 09-11-07 16:02

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 1191034)
Salut,va anunt ca.. in Straja acum este zapada...,dar nu pentru a putea practrica vre-un sport,INCA.!Din date clare grosimea zapezii este de 10 centimetrii!


DACIA-Wrc.. ai PM

criss_cars de asemenea

Da un forward PM-ului si la mine te rog.;)

Bogdan_ozzy 09-11-07 16:12

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
MauS-ai PM cu detaliile de cazare!


Tarife teleschi: 2 si 3 lei.

Hondarul 09-11-07 16:16

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Ce e cu secretele astea? Baga aici detalii ca sa stie toata lumea, ca pare foarte frumos. :lol: Adica despre cazare, revelion, Craciun, tot ce poti sa spui. Multumim.

Bogdan_ozzy 09-11-07 16:24

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Hondarul>?bine spui,le-am trimis un e-mail sa imi confirme publicitatea lor pe site-ul 4tuning,dar nu am primit nicio confirmare,am sunat la ambele cabane,am vorbit cu "administratorii"sa am primt acordul!acum urmeaza detaliile:


1.Cabana Caprioara **
Camere: 11
Locuri de cazare: 52
Telefon: 0254.560.662, 0254.541.020, 0722.780.615
E-mail: [email protected]


2.Cabana Montana ***
Camere: 25
Locuri de cazare: 88
Telefon: 0254.560.662, 0254.541.020, 0722.780.615
E-mail: [email protected]



SFAT:Daca vreti sa va petreceti revelionul,craciunul aici facetiva rezervari din timp pentru ca se ocupa repede!In seara de craciun puteti vizita bisericuta din statiune!


All times are GMT +2. The time now is 11:47.

- Copyright 2026 4Tuning