![]() |
zice bine UNLORD,la viraje bmw sta mult mai bine,doar la drag are sanse cl-ul
|
Re:
Quote:
|
m6 m6 m6 ... doar fiindca e un model mai special ...
|
cred ca diferenta reala se vede doar pe circuit....oricum am votat M6
|
poate or sa scoata Cl 75 :) sa vad atunci cum sta treaba
Nici un BMW nu o rezistat asa multi ani cu un model sa fie pe primu loc din considerente sportive cum o stat mertz + confort si spatiu interior mercedes Bmw-ul arata mai bine din spate dar din fata nu prea si e diferenta de atatia ani intre modele . oricum 90% din cei de pe forum nu avem bani de masinile astea ne dam si noi cu parerea :D |
Si eu subscriu la ideea ca AMG-ul va castiga pe linie dreapta, cuplul monstru pe care-l poseda ii da acest avantaj, sa nu uitam...o masina turbo poseda un cuplu pe o plaja mai larga de turatii si mult mai de jos, iar cuplul da masura acceleratiei. Pe circuit lucrurile se pot schimba, avand in vedere comportamentul legendar al modelelor produse de BMW.
Regards |
BMW pentru ca e BMW zici BMW e BMW fara comentarii. daca shi V10 aspirat avea 2 turbine atunci peste 700CP si cl65 inghitea fum. Oricum pe cricuit inghite de la M6
|
mai oameni buni nu e nici unul printre voi care sa fie mai avut si sa aiba una din cele 2 masini? ca am organiza o cursa .Yo am vazut si am mers (putin ce-i drept) cu un 55 amg si sa stiti ca nu e asa cum il lauda toti...da ok e super puternic dar nu chiar atat pe cat se spune.cred ca un M6 poate sa-l bata. :pistoles:
|
|
65AMG.
eu am avut norocul de a merge cu un 65 amg, un sl. este incredibil. eu nu am simtit nimic mercedez in el. este un supererou imbracat intr-un costum scump. are o forta incredibila dar si un randament maxim. pana in trecerea de pietoni de dupa alveola avea 250 km/h, iar pana in semaforul din victoriei s-a oprit fara,subliniez fara, probleme. impresionant. |
Re:
Quote:
ASA SA ARGUMENTATI DE ACUM INCOLO !! offf :roll: 65 amg ... ptr sunet , ptr frumusete , ptr ca e mercedes |
65 amg, pt k s-a muncit la motor inca din 1997 si nu s-a lasat nici un aspect la voia intamplarii. E pur si simplu fenomenal.
Oricum comparatia m6 / 65 amg nu are nici o relevanta. Mai degraba m6 / sl 65 amg. CL e mai degraba in clasa seriei 7. Bafta |
| All times are GMT +2. The time now is 18:21. |
- Copyright 2026 4Tuning