![]() |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
pardon de 10mm..(nu mai pot da edit)
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
nu stiu sa iti zic daca 'are ceva'. pune-i de 16 sau de 20 sa fi sigur ;)
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Buna seara!
Am citit cu placere topicul pana acum si as avea si eu nevoie de niste sfaturi. Am un prieten cu un Leon 2011 si vreau un subwoofer si statie1 Stiu ca e vag dar spuneti-mi niste exemple... ceva bun mediu spre f bun ca si calitate/ banuiesc ca si pret. El vrea cu tot cu acea cutie , subwooferul. Vrea sa se auda bine nu neaparat ff tare. Stiu ca ce am scris e destul de vag dar orice sfat, parere , este binevenit/a! Multumesc frumos! PS. Ideal ceva de pe e bay sau din Us , pt ca i le pot aduce eu de acolo! |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
ideal ar fi sa incepem cu un buget, pana la urma totul se limiteaza in bani.
daca avem o suma putem face 1-2-3 configuratii . |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Corect.
Am evitat sa scriu pretul pt ca nu mi-a spus, dar nu cred ca ar pune pretul inaintea calitatii. Deci ar un un buget mediu spre mare ( nu ma pricep deci nu stiu ce suma ar fi, si nici el nu cred ca stie) Mersi frumos! |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Quote:
Asta cu buget mediu spre mare e tot... relativa. :) Eu ma gandesc la un sistem de aproximativ 1400 EU pentru cele descrise de tine, de exemplu, si le pun intr-un buget mediu spre mare. Poate tie ti se pare putin, sau poate ti se pare enorm. Nu stiu. Mai era cineva pe-aici care considera ca si-a montat un sistem foarte scump la 3500 RON, si de fapt avea doar componente de calitate slaba sau medie. Asa ca e greu de recomandat fara un minim de ghidaj. Variante sunt.... sute. |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
asta vroiam sa zic si eu, insa rellaxx a gasit cuvintele mai usor.
exista n variante pentru fiecare buget. personal prefer sa ma limitez la un buget si sa recomand cea mai buna varianta.consider ca e cel mai ok. nu se poate recomanda ceva fara o limita de bani . in final toate sunt bune... pt banii lor, insa sunt unele care merita mai mult decat altele in aceeasi limita de buget. |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Hello!
Nu vreau sa par hilar, dar am reusit sa intreb de un buget. Nu stiu daca e mare sau mic( banuiesc ca e mic), dar spuneti-mi niste exemple ( modele - sub + statie) intr-un buget de 10 - 12 mil~! Multumesc de intelegere! O saptamana usoara! |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Quote:
uite un exemplu...are un prieten asa ceva si se aude fffff bine http://www.***************/288/2750 Na ca nu merge...baga id asta : megeleag |
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
salut ... vad ca tot ati vorbit aici de condensator... am si eu o intrebare .... am pe o supernova un amplif GZTA 2.150 mk2 si un sub Pioneer TS-w309s4 ... si nu ascult decat in mers cu volumul cat de tare duce amplifu .... as avea nevoie de condensator sau ma tine bateria?
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Quote:
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
daca ai baterie macar de 60Ah, e suficient pt ce putere ai tu acolo...
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Pe super nova ma cam indoiesc sa isi fi pus el baterie mai mare decat cea de fabrica ( 50 - 55Ah )
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
aha ... pai amplifu GZ nu trece de 300W oricum deci in concluzie nu-mi trebuie musai condensator
|
Re: Sugestii configuratie sub + amp + condensator
Apropo stoica cu ce cabluri ai alimentata statia? Ce dimensiune?
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:57. |
- Copyright 2026 4Tuning