Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

Joltanu` 04-02-12 13:59

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863852)
Foarte frumoasa jantele de tipul asta , dau foarte bine pe e36 , la final cand vor fi oglinda o sa rupa tot , spor !!!

Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

RIcKO 04-02-12 14:15

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4863867)
Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

Mi-e mila de degetele tale :)))

ms99ass 04-02-12 15:28

Re: E 36 DNG
 
Un proiect foarte frumos!

Cum se numeste culoarea?

Joltanu` 04-02-12 16:00

Re: E 36 DNG
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863896)
Mi-e mila de degetele tale :)))

Voi purta manusi.:lol: Nu exista sa vreau sa fac ceva calumea si sa nu ma chinui. Este ca o regula, din pacate, dar parca ma bucur mai mult cand iese.


Quote:

Originally Posted by ms99ass (Post 4864018)
Un proiect foarte frumos!

Cum se numeste culoarea?

Multumesc.

Starea actuala (jegoasa), sa vina caldura odata!

Sparkle_81 04-02-12 16:03

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4863896)
Mi-e mila de degetele tale :)))

Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4863867)
Mersi domnu`. Operatiunea "oglinda" incepe peste vreo 2 saptamani, frec la ele pana ies cum vreau.:D

Poftim inspiratie !



Voie buna !

Joltanu` 04-02-12 16:34

Re: E 36 DNG
 
Asa voi face si eu, dar miezul tot manual trebuie facut.

Joltanu` 08-03-12 20:34

Re: E 36 DNG
 
6 Attachment(s)
Progres:D
Am schimbat garnitura de la capacul culbutori, am pus bujii ngk iridium si am curatat calamina de pe capac si de pe placi, iar gaurile de la conducta erau deja obturate de la calamina (sfatuiesc toti proprietarii de 1.8is sa faca aceasta operatiune, ca nu este grea si merge destul de repede). Acuma suna si merge cum trebuie.
Attachment 2354706

Attachment 2354707

Attachment 2354708

Attachment 2354709

La jante mai este de lucru, deci nu este starea finala:-)

Sparkle_81 08-03-12 20:43

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 4921722)
Progres:D
Am schimbat garnitura de la capacul culbutori, ..... am curatat calamina de pe capac si de pe placi, iar gaurile de la conducta erau deja obturate de la calamina (sfatuiesc toti proprietarii de 1.8is sa faca aceasta operatiune, ca nu este grea si merge destul de repede). Acuma suna si merge cum trebuie.

Tu ma bagi la cheltuieli ! Cred ca la vara, ..... acum merge cum trebuie ! :D

RIcKO 08-03-12 21:02

Re: E 36 DNG
 
Se pare ca toata lumea trage tare pe meeting ......:D:D:D:D:D

Joltanu` 08-03-12 21:10

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 4921747)
Tu ma bagi la cheltuieli ! Cred ca la vara, ..... acum merge cum trebuie ! :D

Te costa in jur de 100 de lei garnitura, dar trebuie sa ai rabdare sa cureti totul calumea. La mine tacaneau un pic tachetii cand o porneam (acele gauri fiind obturate, nu mai ajungea uleiul calumea la culbutori, tacheti...).

Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 4921796)
Se pare ca toata lumea trage tare pe meeting ......:D:D:D:D:D

Sa stii:lol:

Apropo: sa stii ca am degetele varza:lol:))

florineluspr 08-03-12 21:53

Re: E 36 DNG
 
Frumoasa foc.Jantele ai frecat ceva la ele.Ma apuca fiorii numai gand ma gandesc la ce ma asteapta si pe mine cu jantele...

Joltanu` 08-03-12 22:13

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by florineluspr (Post 4921916)
Frumoasa foc.Jantele ai frecat ceva la ele.Ma apuca fiorii numai gand ma gandesc la ce ma asteapta si pe mine cu jantele...

Ms. Este foarte mult de munca la ele dar se merita.:-)




Pe aceasta cale multumesc pentru sfaturi si ajutor lui BMMWe36 si DANTOFI!

DEVIL's Style 09-03-12 03:37

Re: E 36 DNG
 
Hai ca trece timpul si nu e de pierdut. interesanta operatiunea facuta la motor , am sa o fac si eu [ uite asa mai invat si eu cateceva nou ]

Darkside_89 09-03-12 15:14

Re: E 36 DNG
 
Ma bucur mult ca ti-au iesit jantele,intr-adevar ai avut ceva curaj sa te bagi la asa ceva avand in vedere ca era primul set pe care il polishezi dar aici se vede cine isi doreste cu adevarat si cine nu,este munca multa mai ales ca ai ales varianta full polish dar cu rabdare si putina indemanare ies frumos si ai dovedit ca SE POATE!


P.S. Arata mult mai fain in realitate decat in poze x100

Darkside_89 10-03-12 10:27

Re: E 36 DNG
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning