![]() |
Re: Vacante in Romania - 2007
My point exactly!!Home sweet home...din octombrie28 pretul biletelor d avion spre(Dublin-Buc) casa se injumatatesc ca urmare a introducerii zborurilor directe practic voi fi la 4-5 ore dictantza d casa!!!Asta a fost unul din motivele pt care am evitat contracte d munca in Statele Unite sau Canada...Si intradevar sunt femei adevarate la noi..si darnice..:d
Te simti asa batran Sebi...? |
Re: Vacante in Romania - 2007
lol nu .
altele mi-s mie baiurile legate de fatutzele din ro :lol: |
Re: Vacante in Romania - 2007
Baieti cred ca o sa plec Miercuri pe la 2-3 noptea din Italia ... Romania ma asteapta ! Eu va urez drum bun si vacanta placuta ori unde vati duce !
Cu respect , Florin Tei ! |
Re: Vacante in Romania - 2007
Quote:
atata timp cat e rost de alcol eu sunt acolo :lol: :lol: vodka ma ***a destul de repede, dar am decand sa fiu distrus aproape in fiecare zi cat sunt acolo, asa ca ce beau conteaza mai putin, doar cat, cand, si cu cine ;) cel putin pentru mine insa, chestia cu simtitul ca ACASA e cam relativa... poate ca sunt eu un labagiu bulangiu si mi-am uitat tara, sau poate am plecat cand inca eram prea mic (la 13 ani), dar sincer sa fiu, cat de mult iubesc eu venitul in romania de fiecare data, deja incep sa ma simt ca casa mea e aici, in canada, si aici va ramane... cultura, felul de a fi si a gandi sunt complet diferite fata de ce ai in europa, si cred ca m-am integrat prea mult in civilizatia de aici in cei zece ani cat am stat, si experientele si amintirile de aici au devenit mai puternice pentru mine decat alea din copilarie in romania cand eram mic, si nici nu stiam pe ce planeta sunt... nu stiu, e asa de greu de explicat exact... nu stiu ce sa zic despre fetele din romania... sunt tone de tipe mortale, dar parca pe cat sunt tipe bune, pe atat sunt si o tona de tipe varza ca draq... si asa ma oftica ca o gramada din alea bune au asa niste aere si pretentii pe ele de m-ai bine nici nu-ti bati capu... nu stiu, m-am cuplat de mai fiecare data cu macar una cand am venit inapoi, si desi parca sunt nitel mai interesante tipele de acolo, la sfarsitul zilei tot o canadianca/americanca prefer :oops: imi plac tipele din romania, dar dupa mine nu as zice ca sunt cele mai tari din lume :oops: :oops: |
Re: Vacante in Romania - 2007
Tu ti-ai petrecut copilaria aici si e normal sa te simti ca cei de aici si sa spui ca aici e casa ta cu adevarat.La mine e invers,am venit la 17 ani,destul de mare sa simt deja ca aici e casa mea...Imi place aici,m-am integrat f bine,dar am acel sentiment ce ma apasa de fiecare data cand ma gandesc la familie,locurile copilariiei si ce am lasat in urma pentru a ajung aici.Multi ne vad prin strainatate dar putini inteleg prin ce am trecut/trecem sa fim aici.La batranete tot in Romania ma retrag.
Cat despre femei...sunt pe toate drumurile frumoase/urate/grase/slabe asa ca nu ma plang. |
Re: Vacante in Romania - 2007
gand la gand cu bucurie Alex..eu am copii acasa..inebunesc aici..sunt satisfacut de faptul ca fac bani la greu dar atat!Depinde in ce situatie te aflii..majoritatea noastra am plecat singuri,lasand acasa persoane dragi,amintiri..tot..iar locurile in care am ajuns arareori te ''imbratiseaza'' cu v'un fel d caldura..pe 20 septembrie ora 13.05 voi fi la bordul avionului spre Ro..faptul ca nu pot sta doar weekend-ul nu se pune..voi fi acasaaa!!!!!!
|
Re: Vacante in Romania - 2007
Am luat bilete pt Decembrie - i'm so happy :D:D:D
|
Re: Vacante in Romania - 2007
Quote:
|
Re: Vacante in Romania - 2007
Quote:
eu prind aripi duminica viitoare pe 30, si o sa fiu prin bucicuresti pana pe 24 octombrie 8) |
Re: Vacante in Romania - 2007
Am fost si eu 3 zile acasa,dupa 6 luni..trebuia..pt. sarbatori..tre sa-mi iau si eu,din pacate Aerlingus are preturi bune doar off season,in dcembrie este scump rau biletul,vb sa vedem ce ai gasit tu,acum pe 20 cand am fost cu cszec airlines am avut o oprire in praga,nu erau zboruri directe..abea astept iarna
|
Re: Vacante in Romania - 2007
Quote:
rezonabil .. adica cu 1 sapatmana inainte verificasem si era acelasi zbor 620 .. a crescut 100 intr-o saptamana Cu AerLingus e undeva la >350 eur / caciul;a pana pe capitala Panonica . :( la fel si cursa directa pe Buc .. |
Re: Vacante in Romania - 2007
Sebi stiu ca pe 30 pleci asa ca iti urez drum bun si vacanta placuta!
Care mai pleaca acum de craciun acasa ? |
Re: Vacante in Romania - 2007
Quote:
|
Re: Vacante in Romania - 2007
Multumesc mult baieti
Si eu va doresc cele bune de Craciun |
Re: Vacante in Romania - 2007
Si eu s-ar putea sa plec saptaman viitoare... Carpatilor pregatiti-va ca vin!
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:06. |
- Copyright 2026 4Tuning