![]() |
Re: Astept opinii si sugestii
Sa sti ca ma gandeam daca merita sa mai pun spoilere sau nu. Mie imi place cum arata si asa.
nu sti? niste neoane albastre cam la ce scor se ridica? |
Re: Astept opinii si sugestii
am o problema destul de mare. Am observat sa nu-mi bat deloc bine farurile.Noaptea mai cu vad nimik. Am schimbat becurile si tot aceiasi chestie. Ziceti-mi si mie ca sa fac.
|
Re: Astept opinii si sugestii
1 Attachment(s)
de plicitseala v-am pus si o poza cu bordul...nu ca v-ar interesa... ;)
|
Re: Astept opinii si sugestii
ingrijit ;) bv
|
Re: Astept opinii si sugestii
o intrebare pt dacia- wrx : vreau faruri clare cu reglaj electric de unde as putea lua?
|
Re: Astept opinii si sugestii
in legatura cu farurile am avut si eu aceeasi problema . sunt mai multe variante.verifica dac nu sunt rupte dispersoarele de lumina sau dute la un service si vezi daca bucata de caroserie de care se prind nu este indoita(banuioesc ca ai umblat la reglaj din interior nu???).informativ eu am un dispersor rupt si .....tre sa iau alt far:D
|
Re: Astept opinii si sugestii
4 Attachment(s)
Hai ca poze cu interiorul nu am pus si asa ar fi frumos, nu? ..................
|
Re: Astept opinii si sugestii
faza nu farurile nu stiu ce sa fac... deci nu am idee de ce nu au intensitate. Nu vad nimik la drum noaptea. Dati-va cu idei ce sa fac..... Please!
|
Re: Astept opinii si sugestii
man ti-am mai zis verifica dispersoarele de lumina sa nu fie rupte , daca nu e asta pune niste becuri de putere mai mare . altceva nu stiu ce sa itzi zic
|
Re: Astept opinii si sugestii
Felicitari pentru masina si pentru interiorul masinii care arata fff bine.Asa ca idee pentru interior:schimba-ti lumina si ai cam terminat cu el.In legatura cu farurile:cel mai bine da o fuga pana in service si vezi ce zic si baietii.
|
Re: Astept opinii si sugestii
mersi pt complimente... Ok o sa ma duc si pe la un elecrician sa vad ce zice
|
Re: Astept opinii si sugestii
Pune cate o poza cu fiecare far in parte la o rezolutie decenta. In primul rand poti verifica ce tensiune vine la becul din far cu motorul pornit (masoara cu un multimetru), schimba becurile din faruri (iti recomand Philips Vision Plus), efectueaza un reglaj de faruri la un centru specializat. bafta.
|
Re: Astept opinii si sugestii
o sa incerc si asta...decat sa imi schimb farurile mi se pare mai rezonabil....o sa-ti multumesc pe deplin daca imi reuseste :D. mersi
|
Re: Astept opinii si sugestii
Felicitari pentru achizitie. Stiu masina bine doarece a fost a fostului mecanic al meu. E o masina ingrijita si fara probleme. Ai grija de ea si la mai mare. Eu personal as scoate triplele de pe stopuri. Nu prea sunt pe gustul meu. In timp mi-as pune niste jante din aliajsi o finala "suparata". Daca stai bine cu fondurile , "fa-i cadou" un set de suspensii sport reglabile si pune-o la pamant. Ar arata belea zic eu. Oricum e super masina. E unul din cele mai frumoase Cielo-uri pe cre le-am vazut. Culoarea speciala si interiorul fac o impresie de invidiat. Iti urez bafta si sa o conduci sanatos fara incidente neplacute.
P.S. Oricum vrei sa faci masina , eu zic sa nu ii pui spoilere agresive , eleron pana in cer si chestii din astea. Eu sunt de parere ca totusi Cielo-ul este o masina de familie si nu ii sta bine cu un tuning foarte agresiv. |
Re: Astept opinii si sugestii
Lumeeee !!! Cam sarac forumul , ce se intampla ???? Nu ca as avea eu ceva de zis la ora asta , dar intrebam asa......:D . Fara suparare pt nimeni!! La multi ani!!!!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 19:12. |
- Copyright 2026 4Tuning