![]() |
Re: Placute inmatriculare
Am incercat s ale dau jos dar se iau cu tot cu vopsea! Asta e nasol!!! Nu stiu ce sa fac!! M-a mancat in .... Cautam la fel ca astea dar cu steagul romaniei si cu RO . Dar nu gasesc ! Ce idei imi dati ? plsss Am incercat cu apa calda si tot nu vrea. Nu vreau nici s amerg as aca imi dau astia amenda. As face altele dar masina e in leasing si nu stiu daca pot.
|
Re: Placute inmatriculare
Ia numerele in casa si baga-le sub jet de apa calda, sau daca nu, incearca cu un fion sa le dezlipesti. Poate poate
|
Re: Placute inmatriculare
Nu merge! Am incercat , crede ma!!! E asa subtzire vopseaua aia si se ia imediat. Se ridica cu totul si ramane tabla de Al. Ma gandeam sa cumpar eu folie reflectorizanta si sa scot la printer stema aia. Sau pana apar alea noi sa le tzin in tzipla bagate. Nu am idee deloc ce as putea sa fac !!!!
|
Re: Placute inmatriculare
Am feon d-ala bun, cu care indoi plexicul ...adik la temperatura mare lucreaza dar mi e ca le matrashesc de tot . !!! Sa le dea amenda astora care au bagat pe piata asa ceva. Ma gandeam sa pun la numere stema aceea ...pt institutii guvernamentale :). O merge? Am mai vazut puse la harburi !!!
|
Re: Placute inmatriculare
Atunci dak nu merge si nu merge zici k le-ai pierdut pe rand mai intai aia din fata si apoi aia din spate ...dureaza un pic da e o solutie si sa nu zici k le-a furat k o sa astepti o gramada si te cheama in audientza ***uri de genu asta..bafta
|
Re: Placute inmatriculare
S-a rezolvat!!! Am cumparat autocolant reflectorizant roshu galben albastru alb (aceleasi nuantze) de exterior.Am executat steguletzul, lipit si zici ca d'acolo a fost. E super!!! :) Ms de pareri oricum !!!!
|
Re: Placute inmatriculare
bv bine k te-ai descurcat si acu sa nu mai lipesti tampenii pe numere :D :D :D
|
Re: Placute inmatriculare
Am rezolvat cu numerele mai cool !!! Am luat o bucata de ABS si ushor am reusit s adau jos abtzipildul . Acum au revenit la normal ca atunci cand le am luat :D. Nu mai fac prostia sa mai lipesc ceva peste. E buna vb aia cu "Prostia se plateste!" :)
|
Re: Placute inmatriculare
[QUOTE=mache_rau;623874] Poti sa iti pui cum vrei numarul dar m-ai intai il dai perdut pe cel original la politie , ei emit o adeverinta ca ai perdut numarul dupa care tu iti pui numarul facut din orce, daca cumva te opreste arati dovada care ai primito de-la politie ca ai nr perdut si putina vrajeala si gata!!!!!:D:chillpill si faza cu wst , wpo si etc e adevarata !!!!
|
Re: Placute inmatriculare
pina la urma stie cineva ceva sigur ? ca de bagatori in seama sint satul
|
Re: Placute inmatriculare
stie cineva de unde iau placute cu distanta intre litere ??va ror frumos nu vreau comentarii de genul ( nu e bine , iti iei amenda , sau eu am ,sau tre sa ai pile sau se comanda la politie ) vreau ceva concret nr tel sau site pe net ceva
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
Eu am vazut numere cu caractere despartite si cu "D" in loc de "RO" pe masini,in trafic.Sunt legale?
|
Re: Placute inmatriculare
Quote:
|
Re: Placute inmatriculare
vad ca nu s-a mai scris demult in acest topic concret sunt persoane care se ocupa sau stiu ceva despre spatii intre litere B X X B W S? Multumesc
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning