Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - pro street remus (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/271495-machete-lucru-pro-street-remus.html)

2010 28-01-12 19:25

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Bravo bre pentru munca depusa pana aici...best!

FED express 28-01-12 20:58

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Exceptional.:shock:

X1190 29-01-12 10:10

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Desi am lipsit de pe forumul asta destul de mult, ma uitam asa la categoria asta de Tuning sa vad ce s-a mai lucrat si am dat peste tine...Extraordinara Dacia pana acum:shock: ...Spor in continuare!

lusian 29-01-12 18:59

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Bravo, mai ales pentru grila e super, si nici nu zici ca e hand made;))

johny BOY 30-01-12 08:12

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
imi plac toate lucrarile facute de tine pana acum, dar ce ai facut la Dacia asta, mai ales grila si farurile alea, m-au lasat cu gura cascata... BRAVO!

timitza09 30-01-12 20:34

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Arata perfect grila ;) am ramas asa :shock: cand am vazut ce frumos a iesit ;)

timitza09 24-02-12 17:44

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Salut Remus,

Imi poti spune de unde ai gasit plasticul acela striat pentru stopuri ?! Multumesc:D

pro street remus 04-03-12 10:54

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
6 Attachment(s)
Vopsita (alb-gri)si cateva elemente montate si manerele de la usi si stergatoarele negre,capac rezervor montat in spate si aerisiri stalp spate schimbate.
Pana nu fac rost de roti nu mai montez nimic.

FED express 04-03-12 11:07

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Arata chiar bine.Pacat ca ai ciobit putin vopseaua la usa din dreapta.
Ce jante planiesti sa-i pui...de la ce model ? de pe Renault 5 ?

pro street remus 04-03-12 11:09

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 4913148)
Arata chiar bine.Pacat ca ai ciobit putin vopseaua la usa din dreapta.
Ce jante planiesti sa-i pui...de la ce model ? de pe Renault 5 ?

Un model mai retro de bbs am postat poza cu el in pagina anterioara.

FED express 04-03-12 11:11

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Quote:

Originally Posted by pro street remus (Post 4913152)
Un model mai retro de bbs am postat poza cu el in pagina anterioara.

E perfect atunci.Ma gandeam ca te-ai razgandit si o faci chiar originala.:D
Super atunci !
Apropo...cum ai vopsit chederele ? Ai izolat cu banda si dupaia le-ai vopsit ? dupa ce ai dat albul, nu ? la cat timp dupa vopsire le-ai facut ?

pro street remus 04-03-12 11:27

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 4913158)
E perfect atunci.Ma gandeam ca te-ai razgandit si o faci chiar originala.:D
Super atunci !
Apropo...cum ai vopsit chederele ? Ai izolat cu banda si dupaia le-ai vopsit ? dupa ce ai dat albul, nu ? la cat timp dupa vopsire le-ai facut ?

Da,asa cum ai spus. La cel putin 3 zile, dar asta e in functie de ce vopsea folosesti , ideea e sa fie foarte bine uscata sa nu ramina urme de la banda pe vopsea.

FED express 04-03-12 11:39

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Quote:

Originally Posted by pro street remus (Post 4913185)
Da,asa cum ai spus. La cel putin 3 zile, dar asta e in functie de ce vopsea folosesti , ideea e sa fie foarte bine uscata sa nu ramina urme de la banda pe vopsea.

Clar.Vopseaua asta pe care ai dat-o de la ce firma e ? E sintetica sau acrilica ?

pro street remus 04-03-12 11:46

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 4913205)
Clar.Vopseaua asta pe care ai dat-o de la ce firma e ? E sintetica sau acrilica ?

E sintetica , dar nu stiu sa-ti spun ce firma e.

timitza09 04-03-12 16:24

Re: Machete in lucru - pro street remus
 
Este SUPERBA! Arata foarte bine vopseaua ! Imi place mult cum a iesit ;)


All times are GMT +2. The time now is 05:22.

- Copyright 2026 4Tuning