![]() |
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
cum sa il pui pe masina daca ziceai ca nu incape :) ?
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
Renunt la bancheta....asa incape...sau stau cu ea rabatata...:D sau ii fac o incinta mai mica...chiar daca nu o sa fie una potrivita...
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
vise taicaH vise :))) :P place sa te complici
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
Pai doar nu o sa il dau pe nimic...pe bune acum...il dau ca sa imi iau ce??..asa macar cu asta incinta buna sau nu pana la urma este un 18"...suna si in 70 litri...este la mai putin de jumatate de pret si nu se arunca nimeni....si este nou..
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
daca n-ai vrut schimb ,ce sa ii faci :) Spor in continuare poate il dai pana in final
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
Quote:
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
eu sper sa nu ma apuce luna mai cu el...ca daca ii fac incinta si il pun pe masina nici nu il mai dau.....:D sau daca il dau bineinteles ca nu o sa il mai dau la pretul asta...
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
asta e ... eu pana nu am banii in mana nu vorbesc :lol::lol::lol:
ontopic,pe unele situri e dat la 1500 rms pe altele la 3000 ... de ce? |
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
pai pe unele site-uri au copiat descrierile de la ala de 18 normal.... app stiai ca afara team spl dynamics cu unul d-asta si cu 20 kw au dat 164 db... :D ???
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
Quote:
ma gandeam ca are aceiasi putere rms ... dar clar nu se poate fiind varianta de top, e si mai scump fata de cel normal |
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
singura diferenta este ca asta poate cobora mai jos pt ca e 2x1 si nu 2x2 ohm ..ambele sunt 1500 rms ...diferenta este doar de bobine si atata ;) inca odata spor la dat ...ca am fakut atatea "up-uri" :)))
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
ce treaba are impendanta cu coboratul in frecventa ? :lol::lol:
:oops::oops: de fapt nu mai facem nici un up ... de cand sa introdus noul mod de a face up 8) |
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
ettore@ Total gresit si nu are nici o treaba impedanta cu coboratul in frecventa ... nu ma chinui sa te conving dar poti sa dai un mail aici si sa te lamuresti [email protected] si iti vor raspunde cei care le construiesc...
460d1a este varianta de competitie 460d2 este varianta normala Diferentele intre cele doua sunt foarte mari...defapt nu se aseamana decat la aspect...motor,bobina,spidere,conul toate sunt diferite la acesta fata de cel normal... |
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
m-am referit ca 2x1 = 0.5 ohm si 2x2 = 1ohm deci nu cred ca am scris eu nicaieri frecventa sau ceva de genu,,,,ca fiecare e partea a 2-a cum se exprima ,era strict legat de ohm-i
|
Re: VAND SPL DYNAMICS SPL-460D1A
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:55. |
- Copyright 2026 4Tuning