![]() |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
P.S.: Daca spuneam ca vreau sa ma dau cu vreun GTI cu chip oare ce masini sareau la interval...?! |
Re: Polo GTI vs...
stai ca ma depasesti...
eu m-am "luat" de baiatul cu Calibra pt ca totusi... o Calibra turbo cu "ceva" modificari ma bate si pe mine de imi suna apa in cap... 2... vazand ca vrei sa te dai cu GTI'uri (Golf) am presupus ca ai un soft agresiv, o admisie, o evacuare completa si am zis sa incerc sa vad si eu o diferenta... sunt aproape sigur ca balanta e inclinata in favoarea mea (totusi sunt clase diferite) insa nah... despre faza cu R5'ul nu te-am inteles nici pe tine si nici pe Hondarul... pana la urma Hondare R5 are la baza 120 de cp la care are "mici" modificari, iar Calibra si baza ar iesi invingatoare, ce sa mai vbim dupa modificari... |
Re: Polo GTI vs...
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Hondare ai grija cum pui pariul ca nu prea stii ce faci.........
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
achim ai masina gata? sau ai o calibra turbo?orice masina pina pe la 300 de ponei |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Bai fratilor da v-ati aprins tare de la ultima mea vizita......nu am scris nicaieri ca tin mortis sa ma dau cu Polo-ul din subiect,i-am aratat omului graficul masinii(258CP si 331NM)si asteptam un raspuns de la el daca ar fi curios sa incerce ceva.Sincer si eu sunt curios sa vad cum stau cu un WRX sau cu un STI.La puterea actuala integrala vad ca inca tine,iar pe KWX il astept cu placere la un "gratar" dupa ce termin cu masina.Momentan inca mai astept pistoanele......pentru ca am topit unul......
Dupa cum spuneam si pe un alt forum cu pretentii......Nu sufar de mediatizare...dar am venit intr-o seara la Buc. si am incercat sa adun cateva masini la start si am primit raspunsuri de genul "Nu vin ca iau bataie-Mustang" sau "Sunt prea obosit-Audi TT". Repet...nu ma dau cu masina doar ca sa castig si nu i-mi place sa ma laud aiurea. |
Re: Polo GTI vs...
Quote:
|
Re: Polo GTI vs...
Quote:
bafta. R 5 1.7T +220hp. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:24. |
- Copyright 2026 4Tuning