Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Hondarul 05-11-06 13:57

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 611327)
iti dai seama ca esti pe langa subiect rau de tot ?! :(

ce sanse crezi ca are un Polo?

Asa ai inclina sa zici si despre un R5... si totusi... ;)

Zyx 06-11-06 00:52

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 610378)
Motor 2L 16V Turbo (C20LET)....AWD sau FWD.....204CP si 280NM de serie cu ceva modificari.....

Oricum ...inca mai astept sa vina pistoanele,dupa care urmeaza rodajul.....mai dureaza ceva timp pana o scot la un gratar.

Foarte tare... Ceva modificari... frate, spuneti clar.. ca si eu am spus clar ce am pe masina... Ma rog, observ in mare ca "accepta" provocari numai masini net superioare masinii mele... Nu prea inteleg de ce - asa e romānul, cred. Frate, am suta de fabrica 8,2. Cu evacuare nu sar mai mult de 170 (sa zicem...). Deci?!?! Pana acum ar trebui sa ma dau cu un R5 turbo (care de fabrica scoate 7,3, la 120cp), nu ma gandesc la ~195cp cam cum fuge masina, cu un Civic Type-R (6,6 suta...), cu o calibra care are ceva modificari (irelevant pentru ca de fabrica are 6,8 si 14,6!!!- 400m)... De restul, nu mai stiu... Deci?! What's the point?! Daca gresesc, sa ma anuntati... Va rog!!! Totusi, eu ma dau, nu dau inapoi, v-am mai spus.
P.S.: Daca spuneam ca vreau sa ma dau cu vreun GTI cu chip oare ce masini sareau la interval...?!

Achim 06-11-06 02:06

Re: Polo GTI vs...
 
stai ca ma depasesti...

eu m-am "luat" de baiatul cu Calibra pt ca totusi... o Calibra turbo cu "ceva" modificari ma bate si pe mine de imi suna apa in cap...

2... vazand ca vrei sa te dai cu GTI'uri (Golf) am presupus ca ai un soft agresiv, o admisie, o evacuare completa si am zis sa incerc sa vad si eu o diferenta... sunt aproape sigur ca balanta e inclinata in favoarea mea (totusi sunt clase diferite) insa nah...

despre faza cu R5'ul nu te-am inteles nici pe tine si nici pe Hondarul... pana la urma Hondare R5 are la baza 120 de cp la care are "mici" modificari, iar Calibra si baza ar iesi invingatoare, ce sa mai vbim dupa modificari...

Hondarul 06-11-06 08:40

Re: Polo GTI vs...
 
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.

UniculSGM 06-11-06 09:34

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 612151)
Foarte tare... Ceva modificari... frate, spuneti clar.. ca si eu am spus clar ce am pe masina... Ma rog, observ in mare ca "accepta" provocari numai masini net superioare masinii mele... Nu prea inteleg de ce - asa e romānul, cred. Frate, am suta de fabrica 8,2. Cu evacuare nu sar mai mult de 170 (sa zicem...). Deci?!?! Pana acum ar trebui sa ma dau cu un R5 turbo (care de fabrica scoate 7,3, la 120cp), nu ma gandesc la ~195cp cam cum fuge masina, cu un Civic Type-R (6,6 suta...), cu o calibra care are ceva modificari (irelevant pentru ca de fabrica are 6,8 si 14,6!!!- 400m)... De restul, nu mai stiu... Deci?! What's the point?! Daca gresesc, sa ma anuntati... Va rog!!! Totusi, eu ma dau, nu dau inapoi, v-am mai spus.
P.S.: Daca spuneam ca vreau sa ma dau cu vreun GTI cu chip oare ce masini sareau la interval...?!

Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.

Zyx 06-11-06 11:57

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B-34-SGM (Post 612305)
Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.

Fratilor... aveti probleme?! Puteti citi ceea ce scrie?! Parca sunteti femei - interpretati orice cuvant... Din cate stiu, am scris ceva gen "De restul, nu mai stiu"?! Cumva am scris ceva de tine ca sa raspunzi?! Am spus si o repet: ma dau cu toata lumea... mai ales cu cei despre care am scris mai sus... Si, ma intreb eu, oare ce satisfactie au acei oameni cand o sa ma faca?!

maryo 06-11-06 13:31

Re: Polo GTI vs...
 
Hondare ai grija cum pui pariul ca nu prea stii ce faci.........



Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 612263)
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.


Achim 06-11-06 13:54

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 612263)
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.

bine bine... nici nu neg... dar ce legatura are asta cu "bietul" Polo GTi vs. Calibra Turbo!?

bogdan_kwx 06-11-06 16:08

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 612492)
bine bine... nici nu neg... dar ce legatura are asta cu "bietul" Polo GTi vs. Calibra Turbo!?


achim ai masina gata? sau ai o calibra turbo?orice masina pina pe la 300 de ponei

Zyx 06-11-06 16:30

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B-34-SGM (Post 612305)
Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.

Apropo de semnatura... ce e cu ceasul acela de presiune?! Bine, asta ca sa stiu si eu cu ce ma dau pana la urma... adica oaie, oaie, dar sub blana ce se afla?

EVOLUTION8 06-11-06 19:33

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 612263)
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.

Eu zic ca nu bate Calibra, KWX-ul in stadiul actual.

Achim 07-11-06 00:06

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 612634)
achim ai masina gata? sau ai o calibra turbo?orice masina pina pe la 300 de ponei

masina e 90% gata... am mai mentionat ca o sa anunt atunci cand va fi gata ;)

GTA 07-11-06 00:07

Re: Polo GTI vs...
 
Bai fratilor da v-ati aprins tare de la ultima mea vizita......nu am scris nicaieri ca tin mortis sa ma dau cu Polo-ul din subiect,i-am aratat omului graficul masinii(258CP si 331NM)si asteptam un raspuns de la el daca ar fi curios sa incerce ceva.Sincer si eu sunt curios sa vad cum stau cu un WRX sau cu un STI.La puterea actuala integrala vad ca inca tine,iar pe KWX il astept cu placere la un "gratar" dupa ce termin cu masina.Momentan inca mai astept pistoanele......pentru ca am topit unul......

Dupa cum spuneam si pe un alt forum cu pretentii......Nu sufar de mediatizare...dar am venit intr-o seara la Buc. si am incercat sa adun cateva masini la start si am primit raspunsuri de genul "Nu vin ca iau bataie-Mustang"
sau "Sunt prea obosit-Audi TT".

Repet...nu ma dau cu masina doar ca sa castig si nu i-mi place sa ma laud aiurea.

GTA 07-11-06 00:56

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Hondarul (Post 612263)
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.

Cat esti dispus sa risti??

rew 07-11-06 06:59

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by GTA (Post 613235)
Cat esti dispus sa risti??

Cand mai treci prin Bucuresti da un pm sau un semn ca as vrea sa vad si eu cum stau cu o calibra turbo. iar daca vrei sa 'riscam' ceva nu e problema.
bafta.

R 5 1.7T +220hp.


All times are GMT +2. The time now is 11:24.

- Copyright 2026 4Tuning