Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Modificari facute la masinile noastre (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/248569-modificari-facute-masinile-noastre.html)

tuner-man 06-02-13 15:53

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
3 Attachment(s)
Am facut trecere la 4 prezoane si jante las pozele sa vorbeasca si topicul masini
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post5351228


A trebuit sa "roluiesc" putin aripile cu o reteta home-made :D dar totul este perfect !

tuner-man 04-03-13 08:07

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Bad-boy din fibra , finisat si vopsit + bara si grila revopsite !

tuner-man 06-03-13 00:38

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
2 Attachment(s)
Si cat de cat terminata !

varutubz 07-03-13 20:38

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 5388892)
Si cat de cat terminata !

imi place,sa o stapanesti sanatos

tuner-man 07-03-13 22:42

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Ms ms mai multe poze gasesti pe topicul masini ! Mai nou am montat banchete si scaune de golf 3 gti , am modificat stopurile spate si etc.

tuner-man 07-08-13 13:34

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
5 Attachment(s)
Intre timp am inceput sa polishez jantele la cealalta masina , un Ford Fiesta daca e cineva interesat de reteta dati un pm.

Vedeti cum arata janta si cum a iesit , mai am doar sa aplic polishul ! Miezul vreau sa il vopsesc rosu , astept pareri .

Alyn93 07-08-13 16:27

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Foarte buna evolutia felicitari chiar se vad super..mai mult ca sigur o sa arate frumos miezul rosu!

tuner-man 07-08-13 22:23

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Domnul Alyn ti-am dat Pm si atasez poze cu miezul vopsit. Mai am sa curat putin unde am izolat ca a ramas iregular dar se rezolva ft simplu pentru ca unde nu vroiam vopsit am dat cu silicon si dau cu degetul si ramane o linie uniforma.
Sunt ft multumit de rezultat si orice doreste poate veni pana la mine la garaj sa vada cat de ok au iesit. Mentionez ca este a 2 a oara cand lucrez asa metodic si chiar a dat rezultate!

Bafta tuturor !

AnduGTR 09-08-13 08:01

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Au iesit foarte frumos jantele. Felicitari. Ai putea sa-i faci si capacele la oglinzi aceeasi culoare cu jantele, sa mai fie un scuipat de rosu pe masina :-) Apropo, ce culoare e Fiesta? Pune si tu o poza sa vedem tot "animalul"...

tuner-man 09-08-13 09:43

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
4 Attachment(s)
Asta e bestia :lol: astazi ma apuc sa schimb toata mecanica fata inclusiv discurile. Masina va primi folie pe geamuri , o finala decenta , un set de huse facute pe comanda dupa tiparul scaunelor si vor fii rosu in exterior si neagra bucata de pe mijloc plus un polish total. Pana in iarna va fii revopsita toata dar momentan ramane asa. Am atasat o poza si cum arata cand am cumparat-o asa vom vedea evolutia ei. A si sa nu uit mai mult ca sigur o sa fac farurile clean adica fara striatii sa fie sticla clara.

tuner-man 09-08-13 22:53

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
5 Attachment(s)
Si cum nimeni nu mai vrea sa adauge nimic continui cu "roatele " mele :D , Uitati-va atent la poze iti dai seama mai greu de diferenta cel mai bine se vede live totusi ....


Precizez ca am reusit sa fac rost de pasla si pasta speciala si cea ce se vede in poze e inca destul de departe de produsul finit !

Alyn93 10-08-13 01:45

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Frumoasa evolutia la jante cum se numeste pasta? :lol:

tuner-man 11-08-13 20:30

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
6 Attachment(s)
Jantele sunt gata , pana la urma am vopsit si oglinzile , urmeaza sa schimb cam tot ce tine de mecanica fata , mai mult ca sigur termin si cu folia polishul si etc. pana in wekend. Am incaltat jantele cu Pirelli p5000 195\50 R15 .

tuner-man 15-08-13 22:15

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
8 Attachment(s)
Si Fordul aproape gata , am lucrat ceva si pe la interior , am polishat toata masina , si ft curand urmeaza folia pe geamuri ! Am pus cateva poze si cum arata masina cand am achizitionat-o inainte de Paste cu cateva zile.

Madalin.Copilu' 20-10-13 23:37

Re: Modificari facute la masinile noastre
 
Quote:

Originally Posted by tuner-man (Post 4192204)
Dupa o zi de munca si migalit la greu mi-am facut si eu angels ,pozele sunt facute cu telefonul dar cat de cat va puteti da seama cum au iesit si sunt binevenite orice tip de pareri !
Habar nu am de ce se vad culori diferite in poze luminile sunt albe albe presupun ca este de la telefon.

Salut.Copilu te deranjeaza.Vreau si eu sa imi pun inele in faruri la un passat 2002 si caut pe cineva care sa ma ajute.Si tu esti acela se pare :D.Uite nr meu,dami un mesaj cand ai timp si te sun sa vb.0748298732


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning