![]() |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Sincer, din interior si cu maraitul de diesel, imi da un aspect de subaru:)
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
@Thomas everywhere stiam scopul capacului dar ma gandeam ca are si el o denumire a lui. Ca altfel ce ceri la magazin ... dati-mi un capac de ala de la capota de papuc ce se pune la dieseluri ca e prea inalt motorul :):):)
@Nemesh 17 inseamna ca nu ai condus Subaru de le compari :) |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Ce sanse erau sa conduc Subaru?:)
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
@Nemesh17: nu cred ca are vreo legatura cu Subaru, papucul diesel...in afara ca la unele forjate urla motorul ca la tractor si trepideaza din toate incheieturile nu vad.... ce ar putea semana. Interiorul(bordul) aduce mult cu interioarele de la Saab 9-3 si 9-5 seamana izbitor demult :) Parerea mea cel mai frumos interior de Dacia. |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Am fost ieri in pietele de masini din Arad si Timisoara si am fost uimit ce preturi mari au Daciile pickup si mai ales drop-sideurile:). Pe siteurile de vanzari auto se gasesc la un pret considerabil mai mic..interesant
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
Sa stii ca am intrebat vanzatorul la un dropside cat lasa din pret si mai mult de 200 nu lasa:):) Deci jur nici un pickup sau dropside dupa anul 2000 nu gaseai sub 2300 euro. :) Pe carburatie nici nu am vazut de vanzare... adevarul e ca au fost foarte putine masini in piata in comparatie cu alte dati. |
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
incearca uite site-ul asta gasesti ceva papuci auto.ro unele par acceptabile si masinile arata bine "din poze" nu stiu realitate..ca in poza dispar intotdeauan defectele :))
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Quote:
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
Da corect... total alta viata alte preturi:):) pe site..pe net...online:):)
|
Re: Dacia Papuc vs. Dacia Berlina
hai sa imi spun si eu parerea....
1)DACIA 1410 BERLINA Li.....am acasa pe langa masina mea....si o dacie din 2003 pe injectie cu vreo 30000 de km la bord(e a lu tata si nu prea a mers cu ea)....este o masina buna....care consuma putin 5-6 afara daca mergi pana in 110km/h.....baga caldurica iarna(mai bine decat cielo al meu)...se sta bine in ea avand in vedere ca scaunele sunt aproape noi si pe bancheta din spate nu a stat nimeni...iar in cei 8 ani de viata nu a cerut decat un set de placute,ulei+filtru ulei si atat insa incepe sa apara rugina prin locuri mai ascunse(ex capetele de la lonjeroane)....nu rau dar e acolo(se mai ocupa tata si va disparea)... 2)DACIA pickup 5locuri 1.9D 4x4.....masina de la munca...cand m-am angajat eu avea in jur de 78000 de km la bord si schimbase mai multi soferi(acum are 130000)si merge ok......insa e mult mai scumpa la intretinere fata de berlina...deja cand ceri o piesa de dacie si zici ca e 1.9 d sare pretul imediat...insa ea ca masina e buna...consuma cam 7-8% in oras cu mers sportiv....are ceva probleme cu grupul si cu cardanu(le avea de cand m-am angajat eu)....am renuntat la catalizator...ca se infundase...MAREA PROBLEMA:in spate pot sta maxim 2 persoane foarte inghesuite.....daca cele 4 persoane din masina au sub 1.70 m nu e problema..dar cu un sofer de 1.93 m ca mine nu sta nimeni bine in spate...ca 4x4 se comporta bine...am iesit cu ea din multe noroaie mari si zapezi...alta problema cad repede tampoane motor, bucsi,pivoti si alte chestii destul de scumpe la articulatia fata din cauza greutatii motorului...si cel mai dureros e rovinieta care costa 410 ron pe un an ca e utilitara....fata de dacia berlina care costa 120 ron daca te hotaresti ia-ti o berlina buna 2003-2004 pe injectie sau break....si daca stii ca ai de carat mult un pickup cu 2 locuri pe langa berlina ....dupa 2001 1.6 cu gpl pe el |
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning