Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - ALPINA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/233770-e30-alpina.html)

lopezz 27-01-11 10:41

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
SHOX.. mersi mult pentru admiratie:P...
kenzo..cu efort o sa il aduc pe strada .. dupa mine il aduceam si azi ..dar .. partea materiala nu permite ..bani se fac greu si se duc repede

lopezz 29-01-11 02:40

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
1 Attachment(s)
deci .. exact asa ..vreau sa fie culoarea ursului ..si asa o sa arate pe exterior ..mai putin jantele ...in locu lor .. vedem ce o venii ..ceva frumos cu buza polishata si miez auriu

RacerJunior 29-01-11 11:53

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4031105)
deci .. exact asa ..vreau sa fie culoarea ursului ..si asa o sa arate pe exterior ..mai putin jantele ...in locu lor .. vedem ce o venii ..ceva frumos cu buza polishata si miez auriu

Hai ca arata bine.
O intrebare ... Aripa spate a fost sudata cumva?
Cam asa se vede din poza asta : https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1295346888

lopezz 29-01-11 12:59

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 4031424)
Hai ca arata bine.
O intrebare ... Aripa spate a fost sudata cumva?
Cam asa se vede din poza asta : https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1295346888


da a fost sudata.. si pe interior pe la portbagaj ..cika ..alamita ..cva de genu .. eu am crezut ca e rugina ..dar e doar la suprafata ..de la apa .

lopezz 31-01-11 11:38

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
2 Attachment(s)
cine imi spune si mie pt ce este butonul acela mic rosu de sub volan .care e legat pe un fir .ca habar nu am si la ce foloseste...si care sunt pasi care trebuie sa ii urmez .daca schimb culoarea masinii din .gri . in alb DTM;;)

lopezz 31-01-11 11:40

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
e cumva butonu de M prin care ursu meu primeste 200 de cai la roata instant?:))=)))

RacerJunior 31-01-11 11:41

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Schimbi culoarea, dupa aceea te duci la R.A.R. . Daca ai actele pe numele tau.
DTM-ul are mai multe culori pe el. Albul fiind predominand o sa iti treaca alb in carte. Restul culorilor nu trebuie sa depaseasca 30% din masina daca nu ma insel eu.

morpheusmaster 31-01-11 11:45

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Culoarea care o vrei tu nu'i culoarea ursului meu? mie asa imi pare...4the record e "dolpin gray metallic" si e de catalog :)


Mult succes lopez! Ai de bagat ca marfaru

lopezz 31-01-11 12:15

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 4037958)
Schimbi culoarea, dupa aceea te duci la R.A.R. . Daca ai actele pe numele tau.
DTM-ul are mai multe culori pe el. Albul fiind predominand o sa iti treaca alb in carte. Restul culorilor nu trebuie sa depaseasca 30% din masina daca nu ma insel eu.

si daca nu le am pe numele meu ..adica .nu am fiscalu .nu sunt in cartea masinii .dar am contract de vanzare cumparare .si restu acteleor ..adic talon carte .. nu pot sa o vopsesc?..trebuie sa fiu in talon si carte?

lopezz 31-01-11 12:18

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 4037968)
Culoarea care o vrei tu nu'i culoarea ursului meu? mie asa imi pare...4the record e "dolpin gray metallic" si e de catalog :)


Mult succes lopez! Ai de bagat ca marfaru


da delfin e:)) da acu nu vreau sa iasa mai deschisa vreau sa fie mai inchisa ca nuanta .un fumuriu dala .gen..nuj cum sa explic...am de bagat ca marfaru .dar marfaru nu prea mai are marfa:))...daca pot sa schimb culoare .o sa fie dtm .ALB nemetalizat ..albu dp logan:)))..glumesc..

69RUP 31-01-11 14:32

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by lopezz (Post 4037949)
cine imi spune si mie pt ce este butonul acela mic rosu de sub volan .care e legat pe un fir .ca habar nu am si la ce foloseste...si care sunt pasi care trebuie sa ii urmez .daca schimb culoarea masinii din .gri . in alb DTM;;)

-pare butonul de reset la o alarma after market daca are ;)

lopezz 31-01-11 16:51

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by 69RUP (Post 4038449)
-pare butonul de reset la o alarma after market daca are ;)

nare:)) nici inchiderea centralizata nui merge .. inchid fiecare usa in parte:))

Gabi_323i 31-01-11 16:53

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
e buton de alarma. inchiderea trebuie sa aibe un modul in stalpul stanga fata , sub difuzor, o cutie neagra cu o mufa, comanda o da actuatorul usa sofer.

lopezz 01-02-11 00:02

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
Quote:

Originally Posted by Gabi_323i (Post 4038899)
e buton de alarma. inchiderea trebuie sa aibe un modul in stalpul stanga fata , sub difuzor, o cutie neagra cu o mufa, comanda o da actuatorul usa sofer.

si cum fac sa se inchida ambele usi cand o inchid centralizat..ca mi se inchide doar la sofer..cealalta tre sa ma duc tot sa o inchid cu cheia

lopezz 01-02-11 00:07

Re: E30 - un animal salbatic URSU
 
care vrea jantele dp urs spate .cu cauciucuri plus jantele de pe plafon care sunt la fel ca cele dp spate . cu slikuri pe ele ..le dau pe table 4x100 pe 16 impecabile cu cauciucuri bune ..precizez ca cauciucurile dp spate au carne si slikurile se vad din poza de pe prima pagina cum sunt .. DUNLOP..sau schimb cu alte jante de aliaj .15-16 .cu sau fara dif


All times are GMT +2. The time now is 10:32.

- Copyright 2024 4Tuning