![]() |
Re: Comanda hobbyland.bg
deci pana la urma cum ramane??? ne bagam toti trei sau nu?? sa stim una si buna....
|
Re: Comanda hobbyland.bg
discountul este pe comanda totala. nu ma targuiesc la preturi sau altceva. convine cat iti zic sa pui pe card bineeee, daca nu, sanatate. asadar, tot SOF320 si maveriks au ramas. sunt 59 de euro. inca asteptam.
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
wow....3 oameni sa ajungeti la 100 de euro ? hahahha
eu o sa imi cumpar ceva pe 7-8 feb...deci cine vrea ceva putem vorbi atunci... |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
sof, cum naiba ma.... din ce ai zis tu, deduc ca pe fiecare macheta ai 5 % discount...si daca sunt 3 machete sunt si 5% * 3??? acel 5% se imparte la costul total al comenzii
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
deci noi avem 3 machete - ( 500 + 300 + 200 ) 1000 euro cost total Tu ai discount 5% per total adica 50 euro adica platesti 950 euro eee treaba este echivalenta cu a ne da noua discount la fiecare masina de 5% adica: la aia de 200 cu discount platesti 190...la aia de 300 platesti 285 iar la cea de 500 platesti 475.....Printr un calcul elementar la sfarsit platesti 475 + 285 + 190 care insumeaza 950 adica discount 5% / total egal cu discount 5% / bucata....e logic ... Mai explicit de ata nu pot sa fiu si sper ca m ai inteles ca daca TU AI REDUCERE DE 5% PE COSTUL TOTAL AL MACHETELOR ESTE ECHIVALENT CU A NE DA NOUA REDUCERE DE 5% PE FIECARE MACHETA SI DACA SUNT 3 MACHETE NU ESTE O REDUCERE DE 15 % ( 5X3 ) CI TOT DE 5% |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
|
Re: Comanda hobbyland.bg
hai inca un doritor sau doi...:D
|
Re: Comanda hobbyland.bg
pe 11 feb dau o comanda. cine e interesat sa ma anunte.
comanda este deja peste 100e, deci nu trebuie sa cuumparati de o anumita valoare.:arrow: |
Re: Comanda hobbyland.bg
eu am mai zis... pentru bucuresteni nu renteaza deloc afacerea (sa se uneasca cu cumparatori din alte orase)
curierul bulgar vine pana in Bucuresti intr-o noapte, a 2-a zi este la usa,,, mai departe intra in ecuatie un curier roman, termenul de livrare ajunge la 3 zile, trebuiesc re-trimise prin posta catre Bucuresti (pe cheltuiala cui ? ), etc asta este adevarul... si eu sufar cand vad ce repede cumpara ardelenii din Ungaria :lol: |
Re: Comanda hobbyland.bg
Quote:
PS : comanda a fost data. |
Re: Comanda hobbyland.bg
cine se mai baga la o comanda???
asteptam doritori |
Re: Comanda hobbyland.bg
Am si eu o intrebare legata de preturi.
TVA-ul este inclus in pretul afisat? Adica cumpar o macheta cu pretul 50E si la BNR vine 212.47lei, rezultatul cu TVA este 263.46lei. Pretul din urma este pretul platit nu(plus transport si celelalte)? |
| All times are GMT +2. The time now is 19:54. |
- Copyright 2026 4Tuning