Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   VR6 (4SpeedSquad) vs Golf Galben (Insomnia) (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2258-vr6-4speedsquad-vs-golf-galben-insomnia.html)

Zyx 01-11-04 00:57

Motoru pe motorina este facut sa tina mult mai mult k cel pe benzina... pana la urma... un motor modificat pe benzina ~ cu unu modificat pe motorina... sau cine stie... ati vazut pana acum modificari masive pe motorina? Io unu, nu? Asa ca haideti sa vedem cum vor decurge lucrurile...
De S2000 ziceam ca fuge totusi mai bine decat... sa zicem... un RX-8... :D :wink:

polifem 01-11-04 02:37

ideea e ca ... din 1.9 TDI`u lu` VYP ... se poate urca frumos la 330 de cai... nu neaparat din chiptuning ... ci sunt shi alte jmekerii (pe care deja le shtitZi cu totZii) care trebuie inlocuite ... volanta ushurata, intercooler, evacuare ... bla bla bla ... shi atunci ... limita nu ar fi BISHOP ... :D:D:D



on topic :D

yknot 01-11-04 10:33

:lol: si eu provoc pierzatorul dintre pierzatori :lol:

EvLSant0S 01-11-04 10:36

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"polifem\"
ideea e ca ... din 1.9 TDI`u lu` VYP ... se poate urca frumos la 330 de cai... nu neaparat din chiptuning ... ci sunt shi alte jmekerii (pe care deja le shtitZi cu totZii) care trebuie inlocuite ... volanta ushurata, intercooler, evacuare ... bla bla bla ... shi atunci ... limita nu ar fi BISHOP ... :D:D:D



on topic :D

limita nu mai e bishop ? :D bun ... np avem o sierra daca vreti .. care nush cum naiba are in talon 299 cp :D so.. cand esteti gata... asteptam ...

restekpa dudes !

Hondarul 01-11-04 16:15

Nu, nu, nu... In talon scrie cam 160 de cai... :wink: :wink: :wink: Asta scrie nene !!!!! :lol: :lol: :lol:

EvLSant0S 01-11-04 16:50

eh vorbim de talonul de la sierra :D dar cel de la beemer :D

B|shOp-VR6 01-11-04 17:58

ROG MODERATORII SA FACA CEVA!!! E PREA MULT OFF-TOPIC :x :anger: :anger: :anger: :x

orlando 25-11-04 10:41

eu pariez pe bishop ptr ca totusi e v6 2.6cc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hondarul 25-11-04 10:49

2.8 vrei sa spui... :wink:

ducu 25-11-04 16:45

Eu pariez miiiiiii de \"euro\" pe Golf!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Insomniac...forever ! :twisted:

B|shOp-VR6 25-11-04 16:55

:lol: :lol: :lol: Acum da... dar inainte ai fi pariat? :wink:

Razvan P 01-12-04 13:58

eu zic ca nu e decat o formalitate pentru Dan , considering....ultimele curse efectuate (TT 180 cai si Celica 192 cai ) or so i've heard

pimp_lex 01-12-04 16:18

de ce ai vandut Seatul ZYX?

Aki 03-12-04 00:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"polifem\"
ideea e ca ... din 1.9 TDI`u lu` VYP ... se poate urca frumos la 330 de cai... nu neaparat din chiptuning ... ci sunt shi alte jmekerii (pe care deja le shtitZi cu totZii) care trebuie inlocuite ... volanta ushurata, intercooler, evacuare ... bla bla bla ... shi atunci ... limita nu ar fi BISHOP ... :D:D:D



on topic :D

Stai mosule...ca mai are Dan pana ajunge la 300hp.
Si daca o sa ajunga un diselake la 330, iti spun eu ca primul o sa fie Seat-ul lui Cheky :wink:

tazmania 03-12-04 12:27

parerea mea,care nu cred sa intereseze pe cineva....vr6 face fata fara probleme,dieselulu deocamdata nu se va ridica la nivelul unui motor pe benzina mult mai puternic,ramane totusi un diesel... :wink:


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2026 4Tuning