Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   radio pe forum (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/221217-radio-forum.html)

koenigsegg2peu 26-01-11 20:19

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by e36_boy (Post 4022846)
http://188.209.219.74:8000/listen.pls nu o sa fie non-stop dar :)

:)) iauzi gutza :))

RoByNeT 27-01-11 16:01

Re: radio pe forum
 
Cum se numeste melodia care e acum ?!?!?!

e36_boy 27-01-11 17:34

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 4026254)
Cum se numeste melodia care e acum ?!?!?!

nu am fost la pc :) pff nush ,zi ceva din ea daca are voce :)

razvy_91 28-01-11 13:13

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 4026254)
Cum se numeste melodia care e acum ?!?!?!

Iti dau un sfat . Asculta radio prin screamer si inregistreaza melodia care iti place . Asa fac si eu;)

Carnacior 29-01-11 05:10

Re: radio pe forum
 
Pro :)
E buna idea si prinde bine la comunitate. Doar sa fie treaba serioasa.
Un hosting serios de shoutcast... xservers au preturi bune si calitate buna.
Emisiuni, ore speciale cu un singur stil de muzica, stiri, reclame ( cu banii de pe reclame se poate plati hostul ), emisiuni cu dedicatii :D ( chestia asta ar merge cel mai bine si ar aduce foarte multi ascultatori ).
Eu va ajut cu cea mai mare placere la setari sau eventual sa programez un mini sistem online de dedicatii live. Succes.

mba 31-01-11 11:24

Re: radio pe forum
 
tare idea :lol::lol:
mai functioneaza? eu nu am reusit:oops:

e36_boy 31-01-11 11:31

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4037905)
tare idea :lol::lol:
mai functioneaza? eu nu am reusit:oops:

este oprit,ca se pare ca nu ai cu cine pe aici ,din 80 cati au votat de asculta 1-2,....

Carnacior 31-01-11 14:13

Re: radio pe forum
 
Daca ar fi un host serios cu uptime 100 % ... sunt destui tineri pe forum care ar face pe DJii la radio... si dupa putina incalzire o stire pe prima pagina si un newsletter si sa vezi record de cateva sute chiar mii de ascultatori activi.

Promoo 31-01-11 17:41

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by Carnacior (Post 4038387)
Daca ar fi un host serios cu uptime 100 % ... sunt destui tineri pe forum care ar face pe DJii la radio... si dupa putina incalzire o stire pe prima pagina si un newsletter si sa vezi record de cateva sute chiar mii de ascultatori activi.

De acord. Daca s-ar face un program (ex: de la 07:00-23:00) si sa se faca si reclama ,ar fi ascultatori.

mihairadu 01-02-11 11:37

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by Promoo (Post 4039029)
De acord. Daca s-ar face un program (ex: de la 07:00-23:00) si sa se faca si reclama ,ar fi ascultatori.

Sustin,mie imi place!:D

abby3325 01-02-11 17:28

Re: radio pe forum
 
UP si de la mine pt. o idee buna ;)

Carnacior 01-02-11 20:22

Re: radio pe forum
 
Se poate face non stop... se poate configura un auto dj de backup care sa tina muzica non stop :) Cu auto dj ar fi avantaj ca se poate seta un program fix pentru dj adica Xulescu intra de la 7 la 8... alt Xulescu intra de la 9 la 10... etc si daca vreunu incearca sa intre inafara programului nu o sa il lase auto dju. Si e mai ok pentru ca nu se opreste muzica cand intra cineva in emisie.

Promoo 02-02-11 08:07

Re: radio pe forum
 
Quote:

Originally Posted by Carnacior (Post 4043174)
Se poate face non stop... se poate configura un auto dj de backup care sa tina muzica non stop :) Cu auto dj ar fi avantaj ca se poate seta un program fix pentru dj adica Xulescu intra de la 7 la 8... alt Xulescu intra de la 9 la 10... etc si daca vreunu incearca sa intre inafara programului nu o sa il lase auto dju. Si e mai ok pentru ca nu se opreste muzica cand intra cineva in emisie.

Vad ca stii destul de multe despre emisia radio. Nu ai putea sa-l faci tu ?

Carnacior 02-02-11 08:14

Re: radio pe forum
 
Nu am cu ce...
E nevoie de un server pe linux sa mearga non stop ca sa tina radioul sau sa inchirieze cineva un host pentru radio.
Cei de la xservers au preturi bune :) http://xservers.ro/hosting-radio-str...-shoutcast.php

Promoo 02-02-11 08:19

Re: radio pe forum
 
ok...atunci trebuie sa asteptam pana se ofera cineva voluntar :D


All times are GMT +2. The time now is 07:32.

- Copyright 2026 4Tuning