![]() |
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Cum se numeste melodia care e acum ?!?!?!
|
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Pro :)
E buna idea si prinde bine la comunitate. Doar sa fie treaba serioasa. Un hosting serios de shoutcast... xservers au preturi bune si calitate buna. Emisiuni, ore speciale cu un singur stil de muzica, stiri, reclame ( cu banii de pe reclame se poate plati hostul ), emisiuni cu dedicatii :D ( chestia asta ar merge cel mai bine si ar aduce foarte multi ascultatori ). Eu va ajut cu cea mai mare placere la setari sau eventual sa programez un mini sistem online de dedicatii live. Succes. |
Re: radio pe forum
tare idea :lol::lol:
mai functioneaza? eu nu am reusit:oops: |
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Daca ar fi un host serios cu uptime 100 % ... sunt destui tineri pe forum care ar face pe DJii la radio... si dupa putina incalzire o stire pe prima pagina si un newsletter si sa vezi record de cateva sute chiar mii de ascultatori activi.
|
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
UP si de la mine pt. o idee buna ;)
|
Re: radio pe forum
Se poate face non stop... se poate configura un auto dj de backup care sa tina muzica non stop :) Cu auto dj ar fi avantaj ca se poate seta un program fix pentru dj adica Xulescu intra de la 7 la 8... alt Xulescu intra de la 9 la 10... etc si daca vreunu incearca sa intre inafara programului nu o sa il lase auto dju. Si e mai ok pentru ca nu se opreste muzica cand intra cineva in emisie.
|
Re: radio pe forum
Quote:
|
Re: radio pe forum
Nu am cu ce...
E nevoie de un server pe linux sa mearga non stop ca sa tina radioul sau sa inchirieze cineva un host pentru radio. Cei de la xservers au preturi bune :) http://xservers.ro/hosting-radio-str...-shoutcast.php |
Re: radio pe forum
ok...atunci trebuie sa asteptam pana se ofera cineva voluntar :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:32. |
- Copyright 2026 4Tuning