![]() |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
eu clar as alege phase-ul. helix-ul e super misto, dar phase-ul e altceva, mult mai placut, nu te mai saturi de el.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
gata, am terminat azi montajul. wooferul a ramas phase select 15. Am ramas foarte impresionat de cat de bine se aude. Inca ceva.. la trei sferturi din volum, cu usile deschise, cand l-am probat, plafonul facea valuri.. si nu glumesc. IT RULEZ!! :)) Bag poze un pic mai tarziu.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
de ce la toata lumea senzatia de putere = calitate ? de ce toti sunt super multumiti cand se misca scaunele si oglinzile si mai stiu eu ce ... spunand ca sistemul suna extraordinar.
din cate stiu eu putere = SPL, claritate = SQ |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Pentru ca nu au ascultat un sistem SQ.
p.s. un sistem SQ suna "beton" si pe trance.....:lol: :lol: :lol: |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
nu stiu ce sa zic, nu am hertz, sau focal sau jl.. dar la banii pe care i-am dat mi se pare ca am facut o alegere foarte buna. de-acu ma apuc sa strang bani pentru head unit si boxe, si ce o iesi, o iesi. Acum wooferul nu suna foarte tare, pentru ca astept sa se rodeze si il tin la volum mic. Oricum, numai cand deschid portbagajul si vad namila aia cu aspect de jbl gti in lada de 85 de litri ma simt bine. Daca aveam 5000 eur pe mana alegeam altceva, dar cum nu ii am, ma multumesc cu atat.
Toate cele bune |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
P.S. saxo, pot veni si eu intr-o zi la voi la garaj sa ascult un sistem SQ?
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
Pune o poza pls sa-l vedem si noi.
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
imediat, ca imi face bluetoothul de pe calculator figuri
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
si eu sunt curios sa-l vad. al meu are o lada de vreo 50 si ceva de L ... si mi s-a parut enorm ...mai ales ca nu prea mai intra nimic in portbagaj.
ps: ce masina ai ? |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
@CataNos
Esti binevenit oricind. |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
in 5 min vin imaginile, le trimit pe mail de pe tel
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
4 Attachment(s)
scuzati calitatea pozelor, sunt facute cu tel. Cutia se va mocheta in 2 zile, acum nu mai aveau mocheta :))
P.S. Multumesc Saxo P.S. 2 Masina e un megane estate |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
that's a big bitch ! :D
totusi ... asa mare e portbagaju la megane :D ? la mine mai ramane loc de un ghiozdan si unpic ... dintr-un portbagaj de teoretic 350 L ... |
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
well.. portbagajul are 520 litri.. mai raman acolo de-un suc, o atentie, ceva
|
Re: Imi iau woofer!! de care? :))
spatiul e suficient :).
ps: mie nu a vrut nimeni sa-mi prinda nici o statie sau vreun condensator pe partea laterala a portbagajului in nici un service :( |
| All times are GMT +2. The time now is 09:59. |
- Copyright 2026 4Tuning