Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 318i Cabrio - Proiect nou (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218363-e30-318i-cabrio-proiect.html)

Sein 05-12-10 08:41

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3871263)
Multumesc pentru aprecieri.

Am mai primit si un set de oglinzi de M3 E46 Look. Inca nu sunt hotarat daca sa le pun pe astea sau sa le las pe cele standard. O sa vad dupa ce vopsesc masina. O sa-i fac proba cu ambele.

super masina da nu pune oglinzile te rog :!:

turb0 05-12-10 11:14

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3871263)
Multumesc pentru aprecieri.

Am mai primit si un set de oglinzi de M3 E46 Look. Inca nu sunt hotarat daca sa le pun pe astea sau sa le las pe cele standard. O sa vad dupa ce vopsesc masina. O sa-i fac proba cu ambele.

Sincer, si fara suparare oglinzile astea nu prea dau bine pe E30. E30-ul este o masina ' patratoasa ' nu are forme rontunde cum au masinile din zilele noastre.
Avand in vedere ca ai ales M-technik II ( si nu m-technik I ), masina "" s-a mai rotunjit "" ar merge (?) niste oglinzi M3 E36 :?: ( in dubiul asta sunt de multa vreme, ori astea originale ale masinii, ori de M3 E36 ).

brandex 05-12-10 11:32

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3871692)
Sincer, si fara suparare oglinzile astea nu prea dau bine pe E30. E30-ul este o masina ' patratoasa ' nu are forme rontunde cum au masinile din zilele noastre.
Avand in vedere ca ai ales M-technik II ( si nu m-technik I ), masina "" s-a mai rotunjit "" ar merge (?) niste oglinzi M3 E36 :?: ( in dubiul asta sunt de multa vreme, ori astea originale ale masinii, ori de M3 E36 ).

Stiu, de aia am si zis ca o sa ma hotarasc cand o sa vopsesc masina pe care le pun. Nici eu nu prea sunt hotarat.

turb0 05-12-10 12:04

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Dupa ce pui tot kit-ul pe masina, incearca niste oglinzi de M3 E36. Deácum cand s-o duce zapada.

P.S sa nu ma uiti cu pozele alea.

Merci.

brandex 05-12-10 12:17

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3871818)
Dupa ce pui tot kit-ul pe masina, incearca niste oglinzi de M3 E36. Deácum cand s-o duce zapada.

P.S sa nu ma uiti cu pozele alea.

Merci.


Nu-mi plac cele de M3 E36. Ori le las pe cele originale ori cele de M3 E46.

Nu te uit cu pozele, dar nu prea imi permite vremea sa ma bag pe sub masina.

turb0 05-12-10 12:31

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3871838)
Nu-mi plac cele de M3 E36. Ori le las pe cele originale ori cele de M3 E46.

Nu te uit cu pozele, dar nu prea imi permite vremea sa ma bag pe sub masina.

Decat cele de M3 E46, mult mai bine stock.

( macar aprinde-le, sa vad ca merg, si restul vorbim ).

Spor cu masinuta. 2011 se anunta un an " :shock: " pentru posesorii si iubitorii de E30. !!!

brandex 05-12-10 12:53

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3871878)
Decat cele de M3 E46, mult mai bine stock.

( macar aprinde-le, sa vad ca merg, si restul vorbim ).

Spor cu masinuta. 2011 se anunta un an " :shock: " pentru posesorii si iubitorii de E30. !!!

Am incercat sa le demontez, dar nu ajung la suruburile de sus. Trebuie sa o urc pe o rampa.

brandex 06-12-10 18:17

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
2 Attachment(s)
O poza cu noile proiectoare aprinse seara.


Am comandat si semnalizari Galbene Alpina.

brandex 08-12-10 15:38

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
7 Attachment(s)
A venit si Hardtopul Wiesmann.

Am montat proiectoarele si capacelele lipsa de la jante.

Pozne:

RoByNeT 08-12-10 16:10

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
cam da ... felicitari :lol: Mai bine te "scap" eu de oglinzile alea de e46, nu strica ursu te rog :lol:

brandex 08-12-10 16:25

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3880431)
cam da ... felicitari :lol: Mai bine te "scap" eu de oglinzile alea de e46, nu strica ursu te rog :lol:

Am pus una de proba astazi. NU AU CE CAUTA PE MASINA !!! Raman cele standard.

P A K E 08-12-10 19:01

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Tie cred ca de la tura noastra pe A1 ti se trage de ai pus hardtop :lol:
La viteza mare nu te mai intelegi om cu persoana :lol:
Buna achizitie, bravo!

jakal 08-12-10 23:18

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3880464)
Am pus una de proba astazi. NU AU CE CAUTA PE MASINA !!! Raman cele standard.

buna decizia....
masina ...nota 20...
spor la treaba/modificari...

sal....

turb0 09-12-10 01:43

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Masina deja a ajuns la stadiul in care cere alta vopsea ( abia astept s-o vad vopsita :weee: ). Referitor la jante, latimea-culoarea ramane aceeasi ?! Nu te-ai gandit la 'stretched tires' ?

Guwy 09-12-10 07:51

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
O sa iasa un urs veritabil si foarte frumos :D , spor la modificari si la bistari ca sa ai de unde sa bagi in el .


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2026 4Tuning