Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - CT-87-GMA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218121-e30-ct-87-gma.html)

LuciE36 09-11-10 16:54

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3798015)
Da, e ceva de munca, pana acum e bine. L-am vazut aseara, era parcat acolo la intersectie A.Vlaicu cu vf. cu dor. Dau bine jantele acum, sa vedem cu o fi si cu vopseaua pe el. Spor la treaba!:D


da era parcat acolo... am fost la meci acolo la barul ala de pe colt.. am zis sa iau si ursu cu mine :)

CT.20.KTL 09-11-10 20:19

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Asa parca mai incepe sa prinda viatza ursachele ! :D

Licu 09-11-10 20:22

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:

NightClubRacer 09-11-10 20:56

Re: E30 - CT-87-GMA
 
ce bine arata cu jantele pe alb, la final va arata bestial. Spor in continuare!

LuciE36 10-11-10 13:16

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3798990)
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:


stopurile o sa le ingresc putin....deocamdata amestec vopsea neagra cu lac..le dau cu smirghel de 2000.....sa iasa talent...

LuciE36 10-11-10 13:17

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3798990)
Mai ai putin si termini cu vopsitu` , bine bidepa te misti repede. Cu stopurile ce faci ? Le lasi asa, le innegresti sau le schimbi ? :D:?:

Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3799100)
ce bine arata cu jantele pe alb, la final va arata bestial. Spor in continuare!


da arata chiar talent cu ele albe....multumesc la fel....

D.Allecs 10-11-10 13:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Stopurile o sa iasa super cu lac si 2-3 picaturi de vopsea neagra in el, asa am si eu dar in loc de negru am pus bleu-marin si a iesit ceva frumos face contrast cu masina ca e albastra, dar cu negru este si mai bine, si nu are nici aspectu ala de matuit.8)

Licu 10-11-10 16:06

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:

LuciE36 10-11-10 17:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3801114)
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:


Crezi ca eu mai am rabdare...saptamana viitoare sper sa o vopseasca...ca mai are si vopstioru alte masini nu poate sa lucreze numai la urs .....

LuciE36 10-11-10 17:12

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3801114)
Cand termini cu vopsitu` ca mor de curiozitate sa vad cum iese vopseaua :-?
Hai sa`l vedem in fortza :2gun:

Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3800755)
Stopurile o sa iasa super cu lac si 2-3 picaturi de vopsea neagra in el, asa am si eu dar in loc de negru am pus bleu-marin si a iesit ceva frumos face contrast cu masina ca e albastra, dar cu negru este si mai bine, si nu are nici aspectu ala de matuit.8)

cum au iesit cu bleu-marin pune o poza sa vad si eu... ms

D.Allecs 10-11-10 17:35

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Eu am dat pe partea de semnalizare si masalier la o dacie 1310, nush ce sa zic mie imi place contrastul care iese, n-am poze dar pot sa fac vreo doua daca vrei.

LuciE36 10-11-10 17:41

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by D.Allecs (Post 3801408)
Eu am dat pe partea de semnalizare si masalier la o dacie 1310, nush ce sa zic mie imi place contrastul care iese, n-am poze dar pot sa fac vreo doua daca vrei.

da fa vre`o 2 poze sa vad si eu

LuciE36 12-11-10 20:11

Re: E30 - CT-87-GMA
 
maine se va imbraca toata masina in sprit chit...o sa revin cu poze...

NightClubRacer 12-11-10 23:04

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by LuciE36 (Post 3807419)
maine se va imbraca toata masina in sprit chit...o sa revin cu poze...

intrebare mea e, cat te-a dus toata vopsitoria? sunt curios cum sunt preturile acolo la voi fata de buc. bafta! asteptam pozele cu ea imbracata in sprit chitc;)

LuciE36 12-11-10 23:44

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by NightClubRacer (Post 3807829)
intrebare mea e, cat te-a dus toata vopsitoria? sunt curios cum sunt preturile acolo la voi fata de buc. bafta! asteptam pozele cu ea imbracata in sprit chitc;)

ma ajuns cam 17 mil vopsitu cu tot cu materiale...dar stau si eu zi de zi cu el si il ajut.....la alte vosptitori fara 30 nici nu ma apropiam la cat a fost de munca...:)


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

- Copyright 2026 4Tuning