Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colectii si Colectionari (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari.html)
-   -   Brichete si soldatei (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari/217736-brichete-soldatei.html)

ovibonaparte 09-03-11 16:23

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by Cozmescu-Alin (Post 4151578)
Domnilor va admir hobbyul. Am si eu o intrebare sperand ca la voi pot gasii un raspuns.

De unde pot achizitiona si eu o bricheta mai speciala? As dori sa fie intr-o stare cat mai buna, si sa nu coste foarte mult. Ceva special. Nu de firma sau mai stiu eu din ce serie limitata. Doar sa fie ceva mai special.

Multumesc.

deci...o bricheta mai speciala...pai depinde ce anume,eu povesteam la inceput(cand am postat prima oara) de bricheta in forma de toaleta care avea si scrumiera si care costa 15 lei(cu asta nu se putea merge la bar,e clar:D),ceva mai special poate fi orice,doar sa placa celui care o cumpara,asa...decat sa cauti in targuri mai bine iei de la vanzatorii ambulanti sau,ma rog,de la tarabele mici pe care cred ca le are orice oras,unde sant zeci de modele,dragute si deloc scumpe tocmai din motivele enumerate mai sus,sau cu putina rabdare(si mult noroc) se poate gasi in targ ceva interesant,bafta...

2010 10-03-11 04:27

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4156013)
deci...o bricheta mai speciala...pai depinde ce anume,eu povesteam la inceput(cand am postat prima oara) de bricheta in forma de toaleta care avea si scrumiera si care costa 15 lei(cu asta nu se putea merge la bar,e clar:D),ceva mai special poate fi orice,doar sa placa celui care o cumpara,asa...decat sa cauti in targuri mai bine iei de la vanzatorii ambulanti sau,ma rog,de la tarabele mici pe care cred ca le are orice oras,unde sant zeci de modele,dragute si deloc scumpe tocmai din motivele enumerate mai sus,sau cu putina rabdare(si mult noroc) se poate gasi in targ ceva interesant,bafta...

Am vazut acum doua zile intr-o bijuterie ceva frumos.. brichete gen Zippo gravate cu tot ce vrea clientul

ovibonaparte 12-03-11 10:55

Re: Brichete si soldatei
 
urmeaza inca trei bucati,poate patru,nu am avut timp sa pozez,poate maine:D.

2010 12-03-11 14:25

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4163347)
urmeaza inca trei bucati,poate patru,nu am avut timp sa pozez,poate maine:D.

Astept pozele!!!

ovibonaparte 12-03-11 23:47

Re: Brichete si soldatei
 
7 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4163667)
Astept pozele!!!

sper sa nu fii dezamagit,e posibil sa apara si un ZIPPO,dar acuma sant astea trei:KINGSWAY,SUNEX,FEUDOR(SWISS MADE),le-am facut aproape de 1 noaptea;)...

2010 13-03-11 02:32

Re: Brichete si soldatei
 
Foarte frumoase man!!!

cruizer11 13-03-11 13:02

Re: Brichete si soldatei
 
4 Attachment(s)
Haideti sa va arat si eu ce am.Deocamdata 3 brichete,cele mici sunt cumparate din targ.Mai am 2 pe benzina dar nu le gasesc.Sper sa va placa!

ovibonaparte 13-03-11 19:17

Re: Brichete si soldatei
 
3 Attachment(s)
[QUOTE=ovibonaparte;4164896]sper sa nu fii dezamagit,e posibil sa apara si un ZIPPO...
iata si bricheta ZIPPO,cu o tema frumoasa:SEMNELE ZODIACULUI...

2010 13-03-11 21:45

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 4165869)
Haideti sa va arat si eu ce am.Deocamdata 3 brichete,cele mici sunt cumparate din targ.Mai am 2 pe benzina dar nu le gasesc.Sper sa va placa!

Am gasit si eu pistolul in targ dar lipsea o parte din maner..
Frumoase brichetele man!
[QUOTE=ovibonaparte;4166725]
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4164896)
sper sa nu fii dezamagit,e posibil sa apara si un ZIPPO...
iata si bricheta ZIPPO,cu o tema frumoasa:SEMNELE ZODIACULUI...

Ei..asta da!

cyper1978 13-03-11 21:45

Re: Brichete si soldatei
 
oooo da zippo este ceva special,ma refer la cele originale,ma apuc si eu de poze maine ....:D

2010 13-03-11 21:47

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by cyper1978 (Post 4167268)
oooo da zippo este ceva special,ma refer la cele originale,ma apuc si eu de poze maine ....:D

Abia astept!!

ovibonaparte 13-03-11 22:10

Re: Brichete si soldatei
 
Ei..asta da![/QUOTE]
sa inteleg ca restul nu ti-au placut?Zippo sant frumoase dar sincer,mie mi se par mult mai interesante cele mai vechi...

2010 14-03-11 15:05

Re: Brichete si soldatei
 
sa inteleg ca restul nu ti-au placut?Zippo sant frumoase dar sincer,mie mi se par mult mai interesante cele mai vechi...[/QUOTE]

Imi plac foarte mult cele cu adevarat vechi dar nu se prea gasesc iar atunci cand dau de ele sunt foarte scumpe..

cyper1978 14-03-11 18:22

Re: Brichete si soldatei
 
5 Attachment(s)
toate sunt frumoase doar ca pt zippo am o slabiciune anu,me .....iata una din ele luata acum 3 ani din N.Y.pret 80$....sper sa va placa...:D

2010 14-03-11 18:29

Re: Brichete si soldatei
 
Cum naiba sa nu placa bunatatura asta de bricheta..
Next!


All times are GMT +2. The time now is 20:46.

- Copyright 2026 4Tuning