![]() |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Te vedem la vara prin orase? :D sa iti ajute dumnezeu! vreau si eu o tura cu ea,ca pasager contra cost desigur....deci cu aprobarea proprietarului as fi prima persoana care va merge cu S14-le.
Glumeam desigur... ;) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Probabil voi merge cu ea mult prin oras in rodaj cand va veni timpul.
Masina se vrea gata in luna martie deci sigur din primavara anului viitor va iesi la plimbari prin oras. Schimbare de plan in ceea ce priveste motorul ... Blocul si chiulasa au plecat spre UK unde Simon Norris (Norris designs) va lucra la ele. Probabil va fi prima masina din Romania care va avea o turbina din noua serie GTX scoasa de Honeywell - Garrett. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Piesele folosite vor fi de la Tomei/HKS si ND iar turbina va fi din noua serie GTX-R.
Motorul va fi un build block ND. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Transformer sau nu ... se pare ca si franele intarzie :(
Ele au ajuns din US in UK dar datorita vremii de acolo vor pleca carte mine pe 3-4 ianuarie si le voi primi pe 7-8 probabil. Tot luna viitoare urmeaza sa ajunga capota carbon Seibon ,catback ul de 3" MR ,AEM Wideband ,Nismo trans+motor mounts si Greddy pulleys. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Astazi a ajuns inapoi interiorul de la retapitat albastru (alcantara) si piele neagra.
Lucrarea a iesit excelent voi atasa poze maine. Franele sunt si ele pe drum (undeva in DE in momentul asta). Cel mult in 3 zile le voi primi. Restul pieselor mentionate au mai intarziat si ajung in 4 saptamani cu containerul in Olanda deci cam in 5 saptamani vor fi in Ro. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
Poze cu interiorul (piele + alcanatra) si cu franele fata spate :
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
scaunele cate carute de bani au costat si de unde au fost comandate? :rolleyes2
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Scaunele au fost luate de pe un Audi TT din 2008.
Trebuiau sa fie inguste ca sa incapa in locul celor OEM si intra la astea au intrat la fix. Sunt electrice si cu incalzire si cu rabatare (ptr coupe). Au fost retapitate ca sa intre in tema de culoare a interiorului :D . |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Cine o sa se ocupe de softul masini si ce solutie s-a ales?
Frumos proiect si spor la treaba :) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Deocmamdata nu este luata o hotarare finala.
Sunt 2 variante pe care le iau in calcul si in care am incredere : -HKS F-Con Pro setat de Autoergonomics Grecia -Motec setat de Norris Designs UK. Pe 19 plec in Uk la Norris Designs si intre timp astept si din Grecia niste raspunsuri. In 2-3 saptamani probabil voi lua o hotarare finala. Merci pentru urari. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
poze din UK :)
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
10 Attachment(s)
..........
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
sa inteleg ca motorul de jos este cel care va fi pe Nisan?!:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:23. |
- Copyright 2026 4Tuning