![]() |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
Selectia- hai sa zicem ca e de acceptat, cu toate ca s-ar realiza si in mod natural, fara interventia omului.Evident ca presupune prezenta specialistilor... Cat despre vanatoarea "de placere" sau pentru capturarea de trofee...oamenii sunt cumva fiinte rationale? |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
As vrea sa stiu ce am nevoie ca sa detin legal o pusca cu aer comprimat , ma puteti ajuta ? ( am citit legea da nu prea am inteles exact )
As vrea o pusca cu aer comprimat de 5.5 .. (am ciuda pe cutiile de bere goale :D ) |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
taxa e 100% adica fara accize e 1800 euro |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Ms cata .. o sa merg la politie sa intreb ca sa stiu ..
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
Pretul este undeva la 2500 Euro, teviile de schimb(mixta) au fost 800 Euro si luneta aproximativ 350 Euro. Nu stiu cum se calculau accizele pe atunci, dar stiu ca acum pretul intregului pachet asa cum l-am luat eu, este cu aproximativ 300-400 euro mai mic, asta in functie si de unde il cumperi! |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Stie cineva ceva legat de vanatoarea cu ARC ?? ca am inteles ca este interzisa in romania ..
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
Da am 17 ani si da nu am vanat in viata mea insa am fost la vanatori si cand voi avea varsta legala si posibilitatiile financiare cu siguranta ma voi apuca de acest sport minunat care este vanatoarea. |
Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:06. |
- Copyright 2026 4Tuning