![]() |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Salut drifter .Acum am vazut si eu ca ai un passat la modificat.Sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar nu prea da bine stilul abordat cu macheta asta.Inceacara sa elimini numarul lipit pe bord,boxele din spate jantele mari si da o alta culoare mochetei.Jantele cromate pe 21' ai putea sa le pui pe q7 si sa inversez rozile(cele de pe passat pe q7 si cele de pe q7 pe passat,dar sa le micsorezi cauciucul).Sper sa iti fie de folos sfatul meu si sa o termini cat mai repede sa facem un battle.Numai bine si bafta.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
O sa caut alte jante de la o macheta 1:24... mai frumoase .... si mai mici Mi'a fost de ajutor si incerc sa schimb ce ai spus... Multumesc! PS: O poza pentru fed ca zicea ca la jantele astea au cauciucul de off road l , si cum era stock ;)! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
cauciucu ca si cauciucu dar daca alea originale ar fi mai mari si spitzele mai departate sa vezi ce bine ar fi dat.In cazul de fata mergeam pe alea originale si le vpseai poate si tot iesea mai bine parerea mea.Sa vad cum o schimbi...:rolleyes:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
4 Attachment(s)
Acum sa va arat o macheta care vroiam sa o fac piese de diorama ... dar m'am razgandit .
O poza cum era inainte si cum e acum :D , sper sa va placa :D! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
nu-i rea schimbarea, bravo.vad ca e nismo, ca Silvia fosta mea:lol:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Era pacat sa o dezmembrezi mai bine ca ai lasat-o asa:D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Si un mic teaser pentru maine :)!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
7 Attachment(s)
Multumesc bobo :D :D
Ce am mai schimbat pe la M5'ul 1:18... Ar fi un intercooler, plasa metalica la aerisirile fata, filtru aer K&N rosu, bara cu conducta pentru NOS, 2 Butelii de NOS, Vopsit evacuarile din crom in rosu-negru (un fel de negru cu rosu in relief), Pus sistem audio Custom Shop. Sper sa va placa micile schimbari:). Tot ce e pus pe el se poate da jos in 1s, daca e ceva nepotrivit, doar spune'ti si incerc sa iasa bine! |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
2 Attachment(s)
BMW 645Ci 1:24 Welly Modificari
-Vopsit capacul motorului in rosu -Vopsit pe la interior niste detaliie (butoane...) -Evacuarea spate cu buza rosie -Faruri Negru-Rosu cu Angel (sau ma rog... asa ceva trebuia sa iasa , vezi ultima poza) -Plasa metalica aerisiri grila fata. -Stopuri smoked (vopsita partea cromata in negru de sub sticla) -Scos placuta [645ci] Audi R8 1:24 Maisto Modificari -Vopsit bord in 2 culori (maro/negru) -Vopsit pe la motor cate ceva cu negru -Jante negru lucios -Pus autocoloant pe chestia aia de langa usa (aerisire cred...) -Banda leduri verde in faruri -Halogene rosii la faruri -Eliminat numar grila fata |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
R8 mi se pare mie sau e facut in bataie de joc?Maisto sti sa faca machete de toata jena!!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Mi se pare destul de ok :). Nu se compara cu cmc ;) dar totusi e Maisto
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Imi place tuningul la R8 discret si frumos bravo domnul Alex
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
M5 1:18 TUNING TEMPORAR !
Am incercat sa vad cum arata aceasta masina cu niste decaluri :). Modificari ar fi : -Decaluri autocolante (se dau jos in 1minut daca nu a iesit bine) -Sistem audio portbagaj (maisto custom shop) -Suspensie low ! (scos arcurile si lasat rotile la maxim, SE INVART!/VIREAZA! , nu a afectat cu nimic) -2 Tuburi NOS -Mocheta -Partea de jos a bordului vopsita in rosu -Schimbat ceasuri bord din cele stock in unele BLUE PLASMA. -Schimbat lcd central cu un dvd -Pus plasa metalica la prizele de aer fata -Pus intercooler. Nimic din ce e pe ea nu ramane asa , se poate schimba ! Astept pareri/sfaturi ... :???: |
| All times are GMT +2. The time now is 06:36. |
- Copyright 2026 4Tuning