![]() |
Re: calibra
...pe sfarsitul saptamanii,tre sa imi vina o calibra pt dezmembrari si vb atunci,vrei si fata si spate???
|
Re: calibra
dac stiti careva cat ma ajunge un c20let complet cu toate piesele ca vreau sa il pun pe kadett am 900 euro disponibili si spunetimi daca e integral sau fwd bft
|
Re: calibra
Quote:
Mai bine te-ai interesa cam cat te costa sa-l pui pe Kadett si apoi cat costa motorul......btw motorul nu este nici fwd nici rwd nici awd,motorul este motor,transmisia poate fi .........dar asta depinde ce cutie de viteze ai la el,pentru awd ai nevoie pe langa F28 si de o cutie de transfer,cardan,diferential,planetare spate,puntea spate de la o Cali Turbo,toata servodirectia de la aceeasi masina,calculatorul de 4x4......si nu mai i-mi aduc aminte dar cred ca mai sunt...... |
Re: calibra
stai linistit...este foarte greu sa pui un 4x4 pe un kadett,eventul iti pui doar motorul cu turbo,intreabal pe x-rey ca are el un motor....cu 900 iti pui pe un kadett sfi ul cu tot cu fuzete si manopera.cu 900 euro poate gasesti un c20let,...doar cutia este in jur la 400-500euro....euiti pot aduce o calibra intreaga cu piele,4x4,navigatie,..si alte exrase,modificata....msina se afla in germania si o aduc in ro daca primesc 3100-3300 euro...e mult...stiu...dar totusi e din germania,folosita acolo....
|
Re: calibra
da...vreau si fata si spate....
|
Re: calibra
tocmai am vb ,nu???tu ai sunat antonio226?
|
Re: calibra
Quote:
Mai vrei integrala pe Kadett????????????????????? |
Re: calibra
Quote:
Ai ceva poze cu masina asta....din ce an e.....ce modificari are....km parcursi..............?????????? |
Re: calibra
io zic sa stai potolit cu 4x4 pe kadett bagi mult si nu te alegi cu mere branza
una sfi am si io https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/22185-vinde-opel-calibra-2-0-sfi-150cp-1993-a.html - io nu asi pune motorul ala pe kadett cu tranzmisie nici pe bani aia la cat se munceste acolo .... practic nu ramane decat tabla pe el + foarte multe modificari ;tampoane motor,cutie+instalatie electrica care treb. adaptata pt bord... |
Re: calibra
......chiar asa multe modificari nu se fac chiar numai ce ai zis,fuzetele cred ca sunt aceleasi,...planetarele...sunt tot alea subtiri,de fapt merge si cu alea subtiri si nu se intampla nimic,si acelea sunt rezistente...dar marea problema prin tara este mecanicul si electricianul...astea sunt mai greu de gasit...mecanicul il mia gasesti dar electricianul...greu de tot....
|
Re: calibra
Quote:
Voi sa aveti Kadett-ul,motorul+toate cele necesare,40mil de manopera.....si va spun eu unde sa mergeti sa-l faceti...........vezi Kadett turbo UGA.....Kadett C20XE- BAN.....Cielo Evo 1 SEI....si alte masini fantastice care au iesit din garajul BAU-BAU RACING..... |
Re: calibra
...pai io le ziceam lor.....aici la sb avem un "dexter" care stie opel.......asa mult e o manopera la un c20 let?????
oricum..felicitari pentru munca depusa,de uga stiu super tare.de cielo am vazut cate ceva...dar.......cred ca nu are cutia care tre pe masina.....in rest nu stiu in ro.... |
Re: calibra
apropo...e a lui sebasitan tipul care a baga o "caruta" de bani in sti...de e printre cele mai tari...???
|
Re: calibra
sper ca mai aduci si la anul calibre !
ca vreau si yo una prin august ! :) serios |
Re: calibra
Quote:
Referitor la pretul pentru a pune un LET pe Kadett este asa mare doar in cazul in care vrei si tractiune integrala pe el,sunt foarte multe modificari care trebuiesc facute,caroseria trebuie intarita....iar pretul include mecanica +electrica si pe de-asupra oamenii mai sunt si cei mai buni in domeniu. Ai cumva vreun motor de SFI??Trimite si tu un nr. de tel pe PM. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:16. |
- Copyright 2026 4Tuning