![]() |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
asa pot zice si io ca Bora mea a fost Edition 20 Jahre, numa i`am schimbat, caroseria, interioru, motoru, transmisia...ca nu`mi placeau alea...
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ps: din pacate am mai aflat de o masina ..era in craiova da sa dezmembrat ...si se pare ca cine a luat interiorul o sa aibe o masina aniversare ... si nu a ajuns undeva la remat :)[/QUOTE]....
BRAVOOO......aici ai dovedit cate lucruri stii despre o masina......la tine daca unu are un golf3 si a cumparat interiorul ala despre care vorbesti tu de la Craiova inseamna deja CA OMUL ARE UN 20 JAHRE.....la fel de bine si interiorul pe masina ta poate fi pus ulterior....deci nu mai fi asa de revoltat si jignitor....accepta si parerile altora care au fost deja probate...la fel ca si in cazul primei mele interventii....cica invata sa scrii si apoi vorbeste.....tu iti recitesti vreodata post urile?????te rog eu mai redu din gura aia mare si da dovada ca si gandesti.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Nu s-au fabricat doar 1000 de bucati!!! S-au fabricat in total 6450.
Trei motorizari: 2.0 8V ,2.0 16V,si TDI (AFN 110CP) 1500 modele de TDI 4300 modele de 2.0 8v 650 modele de 2.0 16v Si cu asta inchei cu cearta pe acest topic.... |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
"Volkswagen produced a limited quantity of 1000 special-edition 3 and 5-door GTI Anniversary models, celebrating 20 years of the GTI model."
"The edition was sold in only 6 colour schemes and the 1000 number figures that were produced was as follows; 600 8 valve models, 150 16 valve models and 250 TDI models." asta zice wikipedia... http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf_Mk3 |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Si iarasi incepem....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Din cate stiu eu pe wikipedia poate scrie oricine, orice nu?
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Nu vreau sa arunc paie pe foc, dar si eu stiu tot de 1000 de bucati fabricate din aceasta editie. O stiu chiar de la proprietatul unui 20 jahre GTI TDI (motorul AFN 110 cp):paper:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Inseamna ca unde am gasit eu informatii despre masina asta is toti prosti.... Vorbesc de baietii din USA.... Cel care a zis asta are un Jahre cum poate nu are nimeni in toata lumea asta... Adica o masina ca si scoasa de pe portile fabricii.... Si stie bine ce a spus cand a zis de cate bucati s-au facut....
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
pe wiki ii gresita treaba... Sebastian are dreptate, s-au fabricat 6 mii si ceva de masini...daca erau fabricate numai 1000 nu prea se dezmembrau... si altul era pretul lor. o zi glorioasa |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ok, in cazul asta...scuzele mele referitor la numarul eronat ... ma bucur ca am aflat defapt informatia corecta
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
cu placere..oricand...daca pot ajuta, ajut...
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
......Baieti am si eu o intrebare.....daca stiti careva pe gti16 v 20 jahre edition ce dimensiune au discurile pe fata ....????
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
mm83vpl la ce reprezentata lucrezi vw lucrezi? sa iti dau si eu seria sa verifici modelul masini |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Din ce am vazut si Mk3-uri care am avut toate modele de Gti indiferent 8v/16v/Vr6 pana in 1995(OBD1) au avut franele 280mm... dupa 1996(OBD2) Gti edition, 20jahre indiferent de motorizare(8v,16v,tdi) si plus Vr6 au avut franele de 288mm..
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:25. |
- Copyright 2026 4Tuning