Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   Care sunt jantele tale aftermarket preferate? (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/182453-jantele-tale-aftermarket-preferate.html)

Nautilus 04-07-10 21:42

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Depinde de maşină.

Ronal Turbo dacă aş avea R5 Turbo, Peugeot 205GTI sau Volvo 480. Sunt "1980s only". Pe o maşină din orice altă epocă arată ca şi cum ai purta adidaşi la costum :)

Pentru maşini fabricate între 1945-1965: Borrani.

http://www.longstonegomme.it/image/l...%20Borrani.jpg

Pentru maşini moderne de lux:

2Crave Style No. 13

http://www.bigwheels.net/wheels/Styl...20Chrome_l.jpg

Avenue A536

http://www.bigwheels.net/wheels/A536...0Inserts_l.jpg

Verde Vortex Chrome

http://www.thewheelconnection.com/sh...&finish=Chrome

Beyern Type Multi Chrome

http://www.bigwheels.net/wheels/beye...rome_large.jpg

Makaveli Caprice

http://www.makaveliwheels.net/Images...allery_04B.gif

Verde Vain

http://www.kxwheels.com/images/wheels/273-0-339x327.jpg

Zenetti Heir

http://www.kxwheels.com/images/wheels/476-0-339x327.jpg

...etc
...etc

Pentru stilul Fast & Furious:

Kei Racing D1

http://www.keiracing.com/images/big_wheel_d1.jpg

Pentru un Mustang modern:

Centerline Champ 506

http://www.bigwheels.net/wheels/Champ%20506_l.jpg

De aici, lista se lungeşte, în funcţie de maşină şi de stilul ales pentru modificare...

~Nautilus

krysty_kry 07-07-10 19:09

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3491417)
Ai gusturi in materie de jante ;)

gusturile ti le fabrici/cultivi in timp....cu bugetul e mai greu

inca ceva de la mine ....prima dupa ferrari e preferata mea.......

vasiloiu0ncl 20-07-10 15:18

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
Eu am Arcasting D666 DIAMOND. Montate pe un E39. Cred ca arata foarte bine din moment ce toata lumea intoarce capul dupa ele :))

80pez 31-07-10 08:48

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
3 Attachment(s)
centra typ 6

quick_5hifter 04-08-10 13:14

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
2 Attachment(s)
OZ Crono HT le consider ”compromisul” ideal:
-8,4 kg la o janta de 18 inci, 8J
-design in 5 spite
-un pic de buza.
Toate astea la un pret de bun simt.

In general imi plac jantele cu 5 spite, cu sau fara buza, dar modelul meu preferat e in 3 spite (daca stie cineva cum se numeste modelul, chiar il rog sa-mi spuna si mie).

topser 04-08-10 16:13

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
alex nu`s chiar la fel dar imi plac mai mult astea :
Volk Cultra

jantele ce le-ai postat tu , erau foarte populare acum vreo 10-15 ani..:rolleyes2

RD-Woo 04-08-10 18:08

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 3274671)
care sunt jantele tale aftermarket preferate?

MOMO Ferrari Engineering

quick_5hifter 05-08-10 00:56

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 3564254)
MOMO Ferrari Engineering

Foarte frumoase!

Quote:

Originally Posted by topser (Post 3564015)
alex nu`s chiar la fel dar imi plac mai mult astea :
Volk Cultra

jantele ce le-ai postat tu , erau foarte populare acum vreo 10-15 ani..:rolleyes2

Frumoase si Volk-urile, dar pentru masina mea ar fi prea ”patratoase”, zic eu.
Chiar daca modelul postat de mine e vechi, parerea mea e ca nu s-au demodat inca.
Stiu ca initial erau disponibile pe un model de Mercedes care n-avea nici o treaba cu forma jantelor, dar in fine..... mie imi plac :oops:

boy_wonder 06-08-10 10:11

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
Mai nou, imi plac si ADV.1 Wheels

Attachment 1598391

HoricutzWSR 06-08-10 11:31

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Gotti J55B sunt preferatele mele

http://www.gbsalpine.com/wheel/image...el/j55ab_b.jpg

morpheusmaster 06-08-10 15:00

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Quote:

Originally Posted by boy_wonder (Post 3567520)
Mai nou, imi plac si ADV.1 Wheels

Attachment 1598391

Bai ce turbate is :X

TFK 06-08-10 22:33

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
2 Attachment(s)
Niste SSR MkIII Nu strica niciodata, si SSR Formula Mesh

DOGY@Style 24-08-10 17:03

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Categoric depinde de masina. Nu poti pune o janta sport pe o masina de lux si invers. Preferatele mele...OZ Ultraleggera...pe 18 :D

tribeca 06-09-10 10:55

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
Eu am decat o solenza asa ca pentru ea sunt ok si cele din targ negre preferabil.

remus. 06-10-10 19:20

Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
 
1 Attachment(s)
Imi plac f mult jantele Dotz, iar acum mi-a atras atentia Freeride Peak de la Dotz, ce parere aveti despre Dotz, sunt fiabile ?Attachment 1685433
Are un pret relativ ok 680lei/buc http://www.anvelopeservicemobil.ro/F...et-64p5690.htm


All times are GMT +2. The time now is 01:50.

- Copyright 2026 4Tuning