![]() |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Depinde de maşină.
Ronal Turbo dacă aş avea R5 Turbo, Peugeot 205GTI sau Volvo 480. Sunt "1980s only". Pe o maşină din orice altă epocă arată ca şi cum ai purta adidaşi la costum :) Pentru maşini fabricate între 1945-1965: Borrani. http://www.longstonegomme.it/image/l...%20Borrani.jpg Pentru maşini moderne de lux: 2Crave Style No. 13 http://www.bigwheels.net/wheels/Styl...20Chrome_l.jpg Avenue A536 http://www.bigwheels.net/wheels/A536...0Inserts_l.jpg Verde Vortex Chrome http://www.thewheelconnection.com/sh...&finish=Chrome Beyern Type Multi Chrome http://www.bigwheels.net/wheels/beye...rome_large.jpg Makaveli Caprice http://www.makaveliwheels.net/Images...allery_04B.gif Verde Vain http://www.kxwheels.com/images/wheels/273-0-339x327.jpg Zenetti Heir http://www.kxwheels.com/images/wheels/476-0-339x327.jpg ...etc ...etc Pentru stilul Fast & Furious: Kei Racing D1 http://www.keiracing.com/images/big_wheel_d1.jpg Pentru un Mustang modern: Centerline Champ 506 http://www.bigwheels.net/wheels/Champ%20506_l.jpg De aici, lista se lungeşte, în funcţie de maşină şi de stilul ales pentru modificare... ~Nautilus |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
4 Attachment(s)
Quote:
inca ceva de la mine ....prima dupa ferrari e preferata mea....... |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Eu am Arcasting D666 DIAMOND. Montate pe un E39. Cred ca arata foarte bine din moment ce toata lumea intoarce capul dupa ele :))
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
3 Attachment(s)
centra typ 6
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
2 Attachment(s)
OZ Crono HT le consider ”compromisul” ideal:
-8,4 kg la o janta de 18 inci, 8J -design in 5 spite -un pic de buza. Toate astea la un pret de bun simt. In general imi plac jantele cu 5 spite, cu sau fara buza, dar modelul meu preferat e in 3 spite (daca stie cineva cum se numeste modelul, chiar il rog sa-mi spuna si mie). |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
alex nu`s chiar la fel dar imi plac mai mult astea :
Volk Cultra jantele ce le-ai postat tu , erau foarte populare acum vreo 10-15 ani..:rolleyes2 |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
Quote:
Chiar daca modelul postat de mine e vechi, parerea mea e ca nu s-au demodat inca. Stiu ca initial erau disponibile pe un model de Mercedes care n-avea nici o treaba cu forma jantelor, dar in fine..... mie imi plac :oops: |
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Quote:
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
2 Attachment(s)
Niste SSR MkIII Nu strica niciodata, si SSR Formula Mesh
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Categoric depinde de masina. Nu poti pune o janta sport pe o masina de lux si invers. Preferatele mele...OZ Ultraleggera...pe 18 :D
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
Eu am decat o solenza asa ca pentru ea sunt ok si cele din targ negre preferabil.
|
Re: Care sunt jantele tale aftermarket preferate?
1 Attachment(s)
Imi plac f mult jantele Dotz, iar acum mi-a atras atentia Freeride Peak de la Dotz, ce parere aveti despre Dotz, sunt fiabile ?Attachment 1685433
Are un pret relativ ok 680lei/buc http://www.anvelopeservicemobil.ro/F...et-64p5690.htm |
| All times are GMT +2. The time now is 01:50. |
- Copyright 2026 4Tuning