Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mercedes (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes.html)
-   -   mercedes 450SEL 6.9 (https://forum.4tuning.ro/128-masina-mea-mercedes/17469-mercedes-450sel-6-9-a.html)

DirtBike 04-02-07 04:37

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
8) Super masina , sa o stapanesti sanatos

deyan56 04-02-07 22:52

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Superba masina!!!!!Vreau sa fac si eu la vara un w115 cu motor v8,sper sa iese ceva.

ruller 08-02-07 14:04

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
deci loool...ce bine arata merturiile... :X super bengoase...ai grija de el ...tare tare de tot !

300ZX 14-02-07 14:51

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
superba , merita pe o scara de la 1 a 10 nota 50 :)

Loukas 20-02-07 12:56

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Extraordinara masina. Intr-o stare exemplara...cat despre model....dupa mine e unul dintre cele mai frumoase facute de benz. Ar fi o crima sa ii pui alte suspensii si alta evacuare. Las-o stock fiindca , chiar ai cu ce sa te mandresti. Inca o data felicitari pentru masina.

liviu_leu 21-02-07 00:32

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Felictari pentru masina - ai grija de ea!
O intrebare - off topic:
Mai sti cumva vreun 126 neinmatriculat de vanzare? Am si eu un 280 dar as avea nevoie de ceva piese sau o masina intreaga!

Loukas 21-02-07 18:25

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Deci tot ma uit la masina asta si nu-mi vine sa cred in ce stare e. Chederele , bandourile laterale incepand de sub stopuri si terminandu-se in fata , toate in perfecta linie, vopseaua luceste ca noua...parca acuma ai scos-o din fabrica :-)
Oricum....parca oftez dupa vremuri cand existau masinile astea...cand se fabricau masinile mai vechi. Parerea mea este ca atunci chiar se faceau masini adevarate...nu cu 10 sisteme de asistare de la franare pana la stabilitate...parca vor astia sa faca masini care sa gandeasca pentru noi. nu mai e fun-ul ala si senzatia aia cand conduci o masina..nu te mai concentrezi atata...stai confortabil in scaun si stii ca daca faci o greseala , iarta ESP-ul.
Felicitari inca o data pentru bijuteria asta de colectie.
Din partea mea, numai stima si respect pentru tine , si dispret si ura pentru astia cu impozitele lor.
Apropo. Sunt curios cat platesti impozit anual si asigurare pe ea ?

TSC-Us 05-03-07 01:17

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
nu am mai vazut asa ceva in rom!

cat mere....km/h ?

haubau 11-03-07 13:20

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
care e pretu actual?

KAY_ 15-03-07 09:55

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Vad ca topicu tau a facut cativa membrii noi :D . Superba masina , am citit despre ea si despre monstru de motor , cel mai mare din istoria MB .Prin buc sunt intalniri destul de dese (benzclub.ro) si cred ca se vor face si in tara prin vara , poate apari si tu sigur ai ce arata.


Sunt curios de impozit cat platesti pt 2007 ,eu am un Buick din '49 si impozitu a venit 19 mil lei vechi :sad:

daman 15-03-07 18:26

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
Quote:

Originally Posted by 84 HOT (Post 555852)
spune-mi de cel abandonat... cel verde din bucuresti... ca acu este pe autovit unu ca asta din pacate cu motor schimbat... e s280 cu motor de 2380 parca din 86 tot v8 si stare asemanatoare la 3000 euro... dar vreau sa stiu de cel abandonat... daca stie cineva ceva vreau sa stiu... as vrea sa refac asa ceva...

cel verde din bucuresti de pe bulevardul hunedoara are numere de anglia si de aia e abandonat

///V8/// 15-03-07 23:34

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
pe unde stai in medias liviule?

cred ca am vazut masina asta pe viu, dar au trecut cativa ani buni de atunci! cred ca vreo 5-6 ani. Deci aveam 13-14 ani si nu stiam io prea multe despre masini dar mi-a ramas in cap si acum in minte imaginea masinii
tin minte ca era o dupamasa de vara si eram pe terenu ala de la Milcov (unde intoarce trolueul) am ramas cu gura cascata cand am vazut-o

generalul 29-04-07 17:06

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
unde ai gasit-o omule
si vad ca are si numere de sibiu
cred ca te-am si vazut cu ea
Sa o stapanesti sanatos!!!!

Patrulei 31-05-07 20:13

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
wooww 6.9:D:D avion supersonic:D:Dsa ai grija de ea k nu o sa mai gasesti una k asta:D:Dmi`a povestit cineva de astea ce masini au fost la viata lor vezi sa nu o vinzi:P::D:Dbafta si numa bine;)

liviu69sel 13-07-07 15:59

Re: mercedes 450SEL 6.9
 
am avut numai stres si probleme anula asta, de aceea nu am mai intrat pe site!dar ca sa revi la intrebari>
1.eu sunt din medias, si masina se afla la medias
2.impozitul e undeva pe la 350euro
3. cu masina am fost 225km/h cel putin asa arata la bord ca eu am si cu mile si cu km si jentile nu sunt originale, deci nu pot sa zic cat a fost viteza reala...dar mai mergea putin daca o mai calcam
4. masina e ca si vanduta. am dat/o la unu din germania. acum ma ocup de 280sel ala albastru si mai incolo imi mai aduc un 450 pe care o sa/l fac identic cu asta


All times are GMT +2. The time now is 00:29.

- Copyright 2026 4Tuning