![]() |
Re: E46 - By Snacks
ideea cu centru polishat suna bine,si ar arata fain,am crezut ca o sa arate bine cu negru dar mam inselat,nu arata pe cum ma asteptam.o sa le tin pe ale mele. mai trebuie numai sa rezolv treaba cu aripile,am gasit la bucuresti dar nu prea am chef de drum lung.oricum dupa pasti o sa rezolv cumva,deocamdata miam pus jantele de iarna inapoi ca nu puteam merge cu astea.miau cam pus frana jantele astea ca aveam si alte modificari in plan dar vor trebui sa mai astepte un pic. mersi tuturor de sfaturi. Numai drumuri bune!
|
Re: E46 - By Snacks
Cine la Bucuresti a zis k ti le scoate?Da mi si mie pe pm k ma duc eu intai sa le fac pe ale mele si dc mi le scoate te anunt,nu de alta dar cum am mai zis cica din rola nu poate sa iti faca roti de 10j.Dc reuseste cu ale mele te anunt si vi sa le faci(sa nu bati un drum pana aici).
|
Re: E46 - By Snacks
Daca accepti un sfat de la mine...nu pune mai mult de 7j ca freaca.... 7j si max 225/45/17... si la 17" greu gasesti jante de 7j....majoritatea is de 7,5...8j...
16" gasesti o gramada....si la pretu ce ai investit.....:rolleyes2 in ele....OZ aveai acuma....:P si la 7,5 j....ori iti indoi aripa in interior...ai o buza sau cum sa o numesc..daca pui mana inauntru o simti....daca scapi de aia...s-ar putea sa ai sanse la 7,5 j cu 235< si cu 3 persoane in spate....pe drum denivelat.... In rest....deparca ceva nu se potriveste acolo cu culoarea....acuma scuza-ma de critici...da Masina merita jante mai klumea....in rest e SUPER MASINA Chiar imi place mult ;) Bafta la ea..si multi KM FARA INCIDENTE :headfones |
Re: E46 - By Snacks
Intreaba pe userul Caius TM, el cred ca a roluit aripile la masina lui in Timisoara.
Nu schimba cu jantele negre , poate vopseaua aia ascunde ceva. |
Re: E46 - By Snacks
lam intrebat pe caius...inca astept un raspuns
mam gandit la alta rezolvare dar nu stiu dak ii buna si dak ma scapa de problema frecatului. ma gandeam sa pun suspensie reglabila. ce ziceti sar rezolva problema cu frecatul?? |
Re: E46 - By Snacks
Quote:
|
Re: E46 - By Snacks
eee,nici chiar asa,eu as vrea sa ramana asa dar dak nu am alta solutie... suspensia oricum aveam de gand sa o schimb,eu din cate am vazut urma pe aripa unde freaca trebuie numai putin roluita buza aceea interioara. dupa mine as lasao mai jos :D dak nu gasesc pana dupa pasti pe cineva din tm sa mi le roluiasca o sa merg la bucuresti ca nu am alta solutie.
|
Re: E46 - By Snacks
ai putea un pic sa o ridici din spate...din arcuri :D
|
Re: E46 - By Snacks
....mam uitat la poze si ii cam ridicata si asa,deci am vb prosti:sad: ,
azi am pus pe masina jante pe 17 cu 10j spate si et 20 cauciucuri 245/35 si imi freaca mai rau ca si cu ale mele,deci schimbul cu jantele negre oricum pica. |
Re: E46 - By Snacks
Incearca sa pui 225 pe spate,vin intise rau da acum poate o sa iti rezolvi problema fara roluit.Uita-te pe tyrestrech.com sa vezi poze cum vin 225 pe 10j.(cam in afara buza,prea expusa dupa parerea mea)
|
Re: E46 - By Snacks
nu imi place cum arata225 pe 10j,prea grav, dupa pasti o sa imi iau 2 cauciucuri 225/35.17 sa vad cum se comporta,am gasit la un depozit in arad arata foarte bine,pe fata imi pun 215sau 205/35 sa stea si pe fata trase,dak nu rezolv asa vin la buc
|
Re: E46 - By Snacks
1 Attachment(s)
de jantele astea ce ziceti?
|
Re: E46 - By Snacks
frumos e46 frate ai sa ai noroc la el fara incidente ai grija de el
|
Re: E46 - By Snacks
mersi.:D bafta si tie
|
Re: E46 - By Snacks
Quote:
parerea mea este iati o suspensie reglabila,schimba gumele ,fai aripile si jos cu ea.nu e f mare scofala.cu 225/35 o sa ati stea destul de tras pe roata de 9,5.cu gumele astea poate trebuie numa un pic roluite.eu asa as face. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:25. |
- Copyright 2026 4Tuning