Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 2000! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/171033-e46-2000-a.html)

KiLLaH 03-03-10 12:56

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3142358)
pe spate...tragi de plasticurile alea negre,scoti mufele...desurubezi triplele si le pui pe celelalte la loc...

si alea de pe portbagaj? ce trebuie sa fac?

Costantino 03-03-10 13:06

Re: E46 - 2000!
 
desfaci ala gri de e prins in niste bolturi,pe portbagaj,pe interior...sunt bolturi din-alea care se umfla...
le scori p-alea pe ...desfaci toate, apoi o sa vezi pe interior ca au niste suruburi...desfaci suruburile...cred ca are si mufa,ca nu mai tin minte...le scoti,pui becurile la celelalte si le montezi la loc,cum le-ai desfacut!

KiLLaH 03-03-10 13:09

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by Costantino (Post 3142396)
desfaci ala gri de e prins in niste bolturi,pe portbagaj,pe interior...sunt bolturi din-alea care se umfla...
le scori p-alea pe ...desfaci toate, apoi o sa vezi pe interior ca au niste suruburi...desfaci suruburile...cred ca are si mufa,ca nu mai tin minte...le scoti,pui becurile la celelalte si le montezi la loc,cum le-ai desfacut!

ms pt info! ...stopurile astea pe led ce le`am cumparat cica au si "balast", asta ce inseamna? trebuie pus ceva in plus? se potrivesc direct pe becurile pe care le am eu, daca astea noi sunt pe LED?

RoByNeT 03-03-10 14:18

Re: E46 - 2000!
 
da sunt plug & play nu "improvizezi" nimic. E o tehnoligie mai avansata "balastul" sa reziste mai mult timp.

KiLLaH 03-03-10 14:19

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3142528)
da sunt plug & play nu "improvizezi" nimic. E o tehnoligie mai avansata "ballastul" sa reziste mai mult timp.

perfect! ms! vineri imi fac de lucru 8)

KiLLaH 07-03-10 16:53

Re: E46 - 2000!
 
un UPDATE! ... aseara mi`a iesit unu` in cale, eu aveam 50 km/h... era zapada, ala a iesit cu 10 metri in fata mea, si l`am lovit din spate. Daune: Bmw`ul meu s`a ales cu suportul de numar rupt in rest masina e intacta, Peugeotul 306 cu spoilerul spate crapat :twisted: , i`am dat asigurarea, si doamne ajuta! :rolleyes2

KiLLaH 09-03-10 20:20

Re: E46 - 2000!
 
maine ma prezint cu masina sa`mi monteze folia pe plafon si oglinzi! , poimaine pt stopuri si semnale negre pe led, iar apoi sper sa revin cu poze 8)

KiLLaH 13-03-10 14:11

Re: E46 - 2000!
 
7 Attachment(s)
Am revenit cu poze, facute de 15 minute! sunt facute cu telefonul mobil, vremea e cam urata, masina e putin murdara! N`am reusit sa mai pun embleme carbon si grila neagra si sa vopsesc etrierele rosii! Dar promit ca am sa revin cu niste poze facute ceva mai profesional si cu modificari!

Si acum, pozele:

Costantino 13-03-10 14:13

Re: E46 - 2000!
 
cred ca ar trebui sa-i schimbi toba aia,sau tips...ce-o fi!
ca nu da bine pe masina...pune ceva simplu cu 2 tevi,ca asa se cuvine la bmw:P

KiLLaH 13-03-10 14:15

Re: E46 - 2000!
 
e evacuare sport, n`o mai schimb pana in vara, cand am in plan o evacuare completa M3, cand am sa pun si spoilerul de M3

KiLLaH 14-03-10 22:15

Re: E46 - 2000!
 
3 Attachment(s)
Si 3 poze facute mai binisor, de aseara!

PDV_1989 14-03-10 22:25

Re: E46 - 2000!
 
Cat de bine poate sa arate cu suspensie si jante frumoase.
Daca era neagra ziceam ca este R R M -u :D
Eu unu i-as da jos scrisu 328i .

KiLLaH 14-03-10 22:29

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by PDV_1989 (Post 3183237)
Cat de bine poate sa arate cu suspensie si jante frumoase.
Daca era neagra ziceam ca este R R M -u :D
Eu unu i-as da jos scrisu 328i .

m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

PDV_1989 14-03-10 22:38

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3183260)
m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

Pai....ai putea sa il incalzesti putin cu feonul si se dezlipeste foarte usor. Daca ramane lipici dai cu putina benzina si se duce. Si in final dai cu putin polish si nu ai treaba. Eu asa am facut la a mea.

JusT_SaY_BoBo 15-03-10 16:21

Re: E46 - 2000!
 
Quote:

Originally Posted by KiLLaH (Post 3183260)
m`am gandit la asta, imi e putin frica sa nu ramana urma, ca dup`aia trebuie sa`l lipesc inapoi:rolleyes2

pe stopuri ai folie??mi se par mai frumoase normale nu fumurii parerea mea

nu ramane nici o urma!i-a un fir de nailon,de ala de pescuit,il infasori pe deget si tragi in sus.Cad instant literele apoi adeivul cu un pic de apa calda si un burete sau cu degetul si nu ramane nimic;)


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning