Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti.html)
-   -   Tuning Pitesti S4C (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti/164798-tuning-pitesti-s4c.html)

25 ADY 13-05-10 12:30

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Boby sa zic asa avem promis un astfel de aparat da nu iti promit nimic deocamdata...

bobby_gsi2 13-05-10 12:31

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Momentan nu sunt piesele cumparate....cautam o sponsorizare de la vreun magazin de piese auto deci nu e graba mare.

25 ADY 13-05-10 12:36

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Am inteles...pastram legatura si daca e sa fie te ajut cu cea mai mare placere.

sco211 13-05-10 14:12

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Quote:

Originally Posted by bobby_gsi2 (Post 3356844)
Momentan nu sunt piesele cumparate....cautam o sponsorizare de la vreun magazin de piese auto deci nu e graba mare.

ce iti trebuie?

bobby_gsi2 13-05-10 14:16

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Parguri nova, oale spate nova si arcade aripi spate...desigur...tot de nova. Aripile fata si capota au fost "subtilizate" de pe nova lui chiti. Plm...ma ia durerea de cap cand ma uit la masina aia....plsu ca vad ca face figuri motorul.....ii place cu apa in ulei ;)
Ca o veste buna....inclusiv cutia de pe nova alba a ajuns la noi...numai ca prostu` nu vrea sa o montam...e muuult mai scurta :P

sco211 13-05-10 18:47

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Quote:

Originally Posted by bobby_gsi2 (Post 3357085)
Parguri nova, oale spate nova si arcade aripi spate...desigur...tot de nova. Aripile fata si capota au fost "subtilizate" de pe nova lui chiti. Plm...ma ia durerea de cap cand ma uit la masina aia....plsu ca vad ca face figuri motorul.....ii place cu apa in ulei ;)
Ca o veste buna....inclusiv cutia de pe nova alba a ajuns la noi...numai ca prostu` nu vrea sa o montam...e muuult mai scurta :P

eu caut un proiect in care sa ma implic, dar ultimele mele vorbe cu renado nu prea mi-au placut...
plus ca nu stiu in ce masura puteam sa te ajut cu acele piese...

off topic: poate ca nu e locul potrivit, dar caut o masina in care sa ma implic intr-o oarecare masura. nu am destul timp si nici nervii potriviti sa incep singur si de la 0...
daca stiti pe cineva...
multumesc.

25 ADY 13-05-10 19:16

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Andrei hai sa ne auzim la un telefon si sa stabilim o intalnire si vedem ce idei ai tu si combinate cu ale mele si colegului meu poate cadem la un comun acord si facem ceva frumos,mai ales ca pe noi ne bate gandul sa achizitionam inka o batranica:-),fiatu 850 ca ani e mic copil,ceva mai vechi:D...sau vedem ce zici si tu

bobby_gsi2 14-05-10 08:25

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 3357745)
eu caut un proiect in care sa ma implic, dar ultimele mele vorbe cu renado nu prea mi-au placut...
plus ca nu stiu in ce masura puteam sa te ajut cu acele piese...

off topic: poate ca nu e locul potrivit, dar caut o masina in care sa ma implic intr-o oarecare masura. nu am destul timp si nici nervii potriviti sa incep singur si de la 0...
daca stiti pe cineva...
multumesc.

Depinde ce intelegi tu prin implicare in proiect. Vrei sa faci o masina pt reclama.....sau pt sufletul tau? Vrei sa te implici financiar sau si "mecanic"? Detaliaza. Tu si Renado aveti caractere diferite...deci nu aveti cum sa va intelegeti :)). In functie de intentiile tale....pot sa pun jessy la bataie....chiar asa multe nu ar fi de facut....dar rezultatul ar fi de exceptie.
Cu nova e altceva....mi-e dor rau de un macadam cu ea mai ales ca pe 29 face Iancu la Bradu un rallycross....sper sa ma lase sa ma dau ca data trecuta m-a batut ca nu aveam cauciucuri....iar in finala am ramas fara benzina :))

sco211 14-05-10 11:51

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Quote:

Originally Posted by bobby_gsi2 (Post 3358846)
Depinde ce intelegi tu prin implicare in proiect. Vrei sa faci o masina pt reclama.....sau pt sufletul tau? Vrei sa te implici financiar sau si "mecanic"? Detaliaza. Tu si Renado aveti caractere diferite...deci nu aveti cum sa va intelegeti :)). In functie de intentiile tale....pot sa pun jessy la bataie....chiar asa multe nu ar fi de facut....dar rezultatul ar fi de exceptie.
Cu nova e altceva....mi-e dor rau de un macadam cu ea mai ales ca pe 29 face Iancu la Bradu un rallycross....sper sa ma lase sa ma dau ca data trecuta m-a batut ca nu aveam cauciucuri....iar in finala am ramas fara benzina :))

pai in cazul asta...uite ce propun:

ca tot suntem pe topicul oamenilor... S4C strange bani de benzina iar eu iti fac rost de cauciucuri de macadam.

ce parere aveti?

bobby_gsi2 14-05-10 13:12

Re: Tuning Pitesti S4C
 
E ok...benzina mai mult de 20 de l nu are cum sa consume......jepata a devenit gurmanda...data trecuta am bagat 10 si nu au ajuns. cauciucuri e de preferat pe 13...14 sunt maricele iar scrisurile le pun sponsorii unde vor ;). Desigur ca sustinatorii financiari vor benefiacia de "plimbari" . Tu te duci cu renado ca esti mai greu...iar cu mine merge adi :))

viorelu 15-05-10 07:32

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Mai puneti si voi poze cu proiectul FIAT...ce mai e cu el...in ce stadiu mai sunteti?

25 ADY 15-05-10 19:37

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Scuze baieti ca nu am mai zis nimic dar am fost plecat putin din oras...din punctul meu de vedere e bine cum zice si andrei,eu unul(S4C) ne implicam...cel mai bine zic eu intro zi sa ne intalnim cu totii,stam de vorba fata in fata si vedem la ce decizie ajungem.....In legatura cu Fiatul nu va pot spune decat ca se afla in stadiul in care sia facut aparitia la Romexpo,la masina nu sa mai umblat deloc,am decis impreuna cu prietenul meu cu care sunt implicat in acest proiect sal prezentam in stadiul in care este la Pitesti in caz ca se va organiza ceva de catre baietii de la Fullspeed si dupa Fiatul va intra din nou in garaj si va fi luat de la zero sa zicem asa,va fi desfacut complet pana la ultimul surub,revopsit si plus un interior surpriza

25 ADY 20-05-10 19:49

Re: Tuning Pitesti S4C
 
4 Attachment(s)
Ceva de astazi....pleoapa luneta Ford Mondeo(vopsita provizoriu cu spray-ul)+poza cu portbagajul de logan faza 2 vopsit

robert_bobik 20-05-10 20:01

Re: Tuning Pitesti S4C
 
frumos....bravo baieti!!!bafta pe viitor si spor la munca si la cat mai multe lucrari..:)

TwentyOne 20-05-10 20:06

Re: Tuning Pitesti S4C
 
Faceți și reparații tapiserie?


All times are GMT +2. The time now is 19:47.

- Copyright 2026 4Tuning