Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

Daniel_Toa 16-03-10 17:46

Re: E36 - 318i DNY
 
5 Attachment(s)
Azi s a schimbat si furtunul de la debimetru . De cand am luat masina era dat cu scoci , fostul propietar a zis ca era putin ciupit si a bagat 2 role de scoci in el . Ei bine nu era putin cipit ci mult rupt ( am atasat poze ) . Tot astazi am ajuns la 181000 km :D

Sparkle_81 16-03-10 18:13

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3185670)
.......... Cand am dat jos cureaua de la distributie 1 minut am ramas toti cu gura cascata nici unu nu a scos un cuvant nimic ne uitam toti la curea :D Ei bine se mai tinea pe o portiune in cateva ate atat .... deci am avut o inspiratie foarte mare sa o schimb chiar astazi . ......

Nu-mi vine sa cred :blink: I-ti dai seama de cand nu a mai fost schimbata distributia , de era in halul ala ??????? Ce oameni :censored::chainsaw:
Cred ca ai schimbat si pompa de apa daca tot ai ajuns la distributie .
Felicitari Daniel_Toa , chiar ti la masina ta !

Daniel_Toa 16-03-10 18:25

Re: E36 - 318i DNY
 
Aveam o pompa de apa noua la mine, dar nu am schimbat o ca era deja schimbata de curand , cred ca fostul propietar a schimbat o . Tin mult la masina asta :D . Maine se vor schimba iar bucse , capete de bara etc . Sper ca maine sa pun restul de poze aici ( sunt cam 30 la numar ) . Cureaua era praf , imi pare rau ca nu am pastrat o sa ii fac poze ,

trafy-vr6 16-03-10 19:07

Re: E36 - 318i DNY
 
si care sunt sansele sa fi schimbat doar pompa de apa si nu si distributia ? eu zic sa nu faci carpeala si daca tot ai pompa schimb`o si pe aia...un ban in plus dar scapi de o grija...cel putin eu imi fac griji

Daniel_Toa 16-03-10 19:14

Re: E36 - 318i DNY
 
Era noua nouta pompa banuiesc ca ce l de la bucuresti a schimbat o , sau tu ai schimbat o ? Iar pompa am dus o inapoi cu bujiile si mi am luat banii inapoi pe ele .

trafy-vr6 16-03-10 19:25

Re: E36 - 318i DNY
 
eu nu am umblat....ai grija cu aia..daca te zgarcesti la 30 lei in plus........

trafy-vr6 17-03-10 09:34

Re: E36 - 318i DNY
 
Tocmai ce m`a sunat Daniel_Toa ca i`au furat bara din fata cu tot cu numar, bandouri, proiectoare :( naspa rau....pune`ti alarma

Daniel_Toa 17-03-10 12:27

Re: E36 - 318i DNY
 
Am gasit bara la un baiat cu 150 de lei , proiectoare cu 70 . Ma duc mai pe seara sa le vad .

Daniel_Toa 20-03-10 18:19

Re: E36 - 318i DNY
 
9 Attachment(s)
Poze noi cu masina

claudiu29 20-03-10 19:15

Re: E36 - 318i DNY
 
Nu vrei un Motor in mintile lui se poate proba e pe masina mea de zi cu zi 2000 i 24 valve vanos cu toate necesare pt montarea pe masina ta cutie manuala instalatie electrica tot 550 Eu negociabil?
B 82 CCS

Daniel_Toa 20-03-10 19:17

Re: E36 - 318i DNY
 
Nu ma intereseaza :)

Daniel_Toa 01-04-10 09:22

Re: E36 - 318i DNY
 
Intre timp la masina s-au mai schimbat :

- bucse bascula st + dr pe fata
- capat de bara st + dr pe fata
- bieleta antiruliu st + dr fata
- bieleta directie st
- ulei in grup

Daniel_Toa 02-04-10 16:59

Re: E36 - 318i DNY
 
Si azi s-a facut unghiul de fuga :D

idm_vw 04-05-10 12:07

Re: E36 - 318i DNY
 
cat consuma 318 tau !ma refer la un condus in limita bunului simt sau poti spune cat iti ia daca mergi si f sport?

crysty.bobok 04-05-10 12:31

Re: E36 - 318i DNY
 
Frumos pisoi ! ma mira faptul ca in 2 luni ai facut doar 1000km cu ea!


All times are GMT +2. The time now is 07:22.

- Copyright 2026 4Tuning