Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Dependenti de bass?? (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/160-dependenti-bass.html)

tng 16-12-04 11:51

da...buna intrebare.

Cat a costat cu aproximatie incinta?(e super marpha)

Ce putere are difuzorul?Pret?

Ai putere(statie) sa bagi in el?

Sa-l stapanesti sanatos,se vede in ultima poza cat de entuziasmat esti :D ,yo cred ca dormeam cu el in pat :lol:
:peace:

Hondarul 16-12-04 12:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"tng\"
da...buna intrebare.

Cat a costat cu aproximatie incinta?(e super marpha)

Ce putere are difuzorul?Pret?

Ai putere(statie) sa bagi in el?

Sa-l stapanesti sanatos,se vede in ultima poza cat de entuziasmat esti :D ,yo cred ca dormeam cu el in pat :lol:
:peace:

Am mai scris si in alt post, la subwoofere... Deci... Am dat pe ea 100 de euroi. Putere reala are 800 W rms, am statie care scoate numai 600 W rms, dar ajunge, zic eu... Masina sa tzina !!! :lol:

sorren 21-01-05 02:15

Sa-l auzi sanatos ;) cat a costat diful si ce firma si model este?

ZooM-ZooM 22-01-05 00:38

vezi,daca nu ai venit la baiatu :) te scoteam la 70 euro incinta...si mai economiseai un ban de cablu acolo...de o sigurantza :D :))
sa il folosesti ci placere...

cu referire la JL W7,dracula,cat ziceai?650 euroi? :)
ps: va recomand filmuletzele de pe site-ul oficial JL,merita 100%!!!!

DaciaMustang 02-02-05 12:53

1 Attachment(s)
Hondarule sa le stapanesti sanatos si sa n-ai bafta de hotzi!
-si eu sunt dependent de bass:
[/img]

Hondarul 02-02-05 13:24

Belea faza cu statia pe capota, dar tu... sper ca ai lant la portbagaj, nu ??? Fa cumva sa nu mai atarne toate firele alea asa ca este urat.

DaciaMustang 03-02-05 10:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
Belea faza cu statia pe capota, dar tu... sper ca ai lant la portbagaj, nu ??? Fa cumva sa nu mai atarne toate firele alea asa ca este urat.

nu am lant la portbagaj, dar am alarma si stau la unu, deci ajung repede la locul faptei; firele le asez dupa ce-i pun si condensator, pe care nu stiu unde o sa-l pun, din cauza asta le-am lasat asa momentan

madtuning 16-02-05 09:34

da,eu ma consider dependent de bass..>

TAZ 19-02-05 18:44

3 Attachment(s)
\"Dependent\" nu sunt, dar sigur imi place bass-ul :lol:
Voi ce ziceti?

tng 19-02-05 20:00

TAZ cat te-a costat difuzorul ala JBL \"5000 watts\" si cam ce putere reala are ?

TAZ 20-02-05 10:07

Difuzorul e W15GTI si chiar are o putere impresionanta.
800W - RMS
5000W - Max
Impedanta 3 / 12 ohmi
alte detalii le gasesti aici:
http://www.jbl.com/car/products/prod...er=GTI&cat=SUB
De costat, m-a costat 550$ si l-am luat de la importatorul JBL - Luxacustica.

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=4857

Hondarul 20-02-05 11:03

Ce statie ai pentru el ??? :?:

TAZ 20-02-05 14:36

Amplificatorul e JBL Px300.4,
2 cai sunt puse pe difuzoarele din spate (JBL-C508GTI) iar celelalte 2 cai sunt in punte pt subwoofer.
Difuzorul se \"misca\" f bine dar cred ca folosesc cam 1/3 din ce stie el, sper ca anu' asta sa imi iau un amplif pt el (bineinteles tot JBL)
:twisted: Urmatorul pas este un condensator intre 3-5 F :twisted:

Hondarul 20-02-05 15:07

Degeaba iti iei atat de mare ca nu e bun la nimic. E prea de tot 3 farad, sa nu mai vb de 5... Cati vati scoate statia asta de acum in bridge pe 2 canale, cat bagi in woofer acuma ??

DaciaMustang 20-02-05 16:13

daca-ti cumperi un amplificator pe masura subwooferului, trebuie sa-ti pregatesti plamanii :D
e beton subwooferu', l-am \"auzit\" si eu, sa ai parte de el.


All times are GMT +2. The time now is 05:20.

- Copyright 2026 4Tuning