Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - inchains0 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/156295-machete-lucru-inchains0.html)

inchains0 14-12-09 07:34

Re: Machete in lucru - inchains0
 
7 Attachment(s)
Uneltele jos la Ford, gata, am terminat tot ce mai era de facut, oglinzile, am rezolvat-o cu scaunele, am pitit cativa mm din ele pt a permite usilor sa se inchida, am vopsit bordul si volanul, am tras firele la 'boxe', acum, mai trebuie sa gasesc un radio micutz si sa il pun undeva dedesubt ca este loc.

Inca cateva poze cu Ford-ul si cateva cu machetele donatoare care m-au ajutat cu diferite componente de-a lungul timpului: VW Touareg, Aston Martin, Corvette, Z3, Celica.

kagula_89 14-12-09 10:38

Re: Machete in lucru - inchains0
 
celica e 1/24? nu o vinzi in starea de acum?

inchains0 14-12-09 10:45

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by kagula_89 (Post 2890136)
celica e 1/24? nu o vinzi in starea de acum?

nu e de vanzare, o dau pe gratis, la fel si celelalte din poza, nu mai am nimic care sa imi trebuiasca de la ele.

VENOX 14-12-09 10:48

Re: Machete in lucru - inchains0
 
A iesit foarte bine Ford-ul, bravo bravo!! Deabia astept sa iti iei o camera foto mai buna :D

PS: Ma anunt eu pentru caroseria de la Celica si Corvette!! :lol:

kagula_89 14-12-09 10:48

Re: Machete in lucru - inchains0
 
atunci le pot adjudeca eu? da-mi terog add pe mess. idul e identic nu numele de pe forum

inca o data te laud pentru ford ,dar astept X5-ul

VENOX 14-12-09 10:49

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Sau macar Corvette-ul :D

inchains0 14-12-09 10:59

Re: Machete in lucru - inchains0
 
mai, eu vi le dau, nu imi mai trebuiesc, dar nu bag mana in foc ca mai am si alte chestii de la ele, daca va trebuiesc doar caroseriile si aveti ce face cu ele, e ok din partea mea, fac si eu un pic de loc :peace:

VENOX 14-12-09 11:00

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Ok, eu am nevoie de caroseriile goale doar, Corvette si Aston. Multumesc anticipat! :D

inchains0 14-12-09 11:43

Re: Machete in lucru - inchains0
 
gata, s-au dat, nu va mai abonati ca nu mai am nimic

bmwh548 14-12-09 14:12

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Cand termini si BMW-ul fa niste poze clare undeva, din ce observ ambele sunt lucrate foarte ingrijit si merita sa fie vazute :)

inchains0 14-12-09 14:14

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2890734)
Cand termini si BMW-ul fa niste poze clare undeva, din ce observ ambele sunt lucrate foarte ingrijit si merita sa fie vazute :)

da, o sa vb cu un amic care aparat foto si le voi face cateva poze amandurora, insa mai intai sa termin si X5-ul.

kagula_89 14-12-09 14:16

Re: Machete in lucru - inchains0
 
un om cu suflet foarte mare.si mai si lucreaza excelent.

inchains0 15-12-09 07:30

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Helou la toata lumea!!! Ieri dupaamiaza nu m-am lasat pana nu am terminat si cu X5-ul, e aproape gata, mai trebuie doar sa ii vopsesc scaunele, ii voi pune altele, de la Aston Martin. In rest, totul a decurs cu bine, o sa vedeti in poze.

inchains0 15-12-09 07:46

Re: Machete in lucru - inchains0
 
15 Attachment(s)
Helou la toata lumea!!! Ieri dupaamiaza nu m-am lasat pana nu am terminat si cu X5-ul, e aproape gata, mai trebuie doar sa ii vopsesc scaunele, ii voi pune altele, de la Aston Martin. In rest, totul a decurs cu bine, o sa vedeti in poze.

Cam asta am modificat la acest X5:
-eliminat clante usi spate
-eliminat embleme de pe portbagaj si capota
-suspensie micsorata
-cauciucuri cu talon mic
-reconstruit bara fata si spate
-plase la bari si intre capota si bara fatza
-vopsit spitele de la jante, doar exteriorul, restul ramanand in argintiu
-vopsit fetze de usi, bord, volan, scaune (cele din fata urmeaza azi)
-schimbat scaune fatza cu unele de Aston Martin
-vopsit motor
-intercooler
-repozitionat proiectoarele
-revopsit alb boreal, iar plafonul cu negru

Desigur se putea si mai bine, insa tinand cont ca e prima macheta pe care am modificat-o un pic mai mult decat celelalte, eu zic ca rezultatul e multumitor, astept parerile voastre, si critici, nu ma supar.

Darius DMS 15-12-09 07:58

Re: Machete in lucru - inchains0
 
CE BINE ARATA BMW-ulllll!!!!!!!felicitari pentru efortul depus...chiar a iesit ceva;)....bafta l aurmatorul proiect


All times are GMT +2. The time now is 22:09.

- Copyright 2026 4Tuning