Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   Oltcit Power (Club 11R) (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/15334-oltcit-power-club-11r.html)

raul_rebelul2005 04-03-07 15:08

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
Quote:

Originally Posted by OltcitPower (Post 779112)
bun asa:)
am auzit ca ai fost destul de multumit, desigur pt cati cai are.
in legatura cu stabilitatea...trebuie lasata mai in jos.
A mea stoarce ficatii la fiecare groapa, dar e ok...:)

da treaba cu stabilitatea trebe sa o faca,ca la viraje se inclina prea tare si poti pierde controlul...niste telescoape sport i-ar trebui si ar fi ok....

Ciky 07-03-07 19:48

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
sau sa taie din arcuri;)

Mihaitza_tdi 07-03-07 20:02

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
am citit si eu pe forum la dacia zicea unu ca a taiat din arcuri....eu zic ca nu e treaba prea ok pt ca ii viata ta in joc si nu se stie niciodata....se zice ca nu sunt prea sigure ceva de genu am citit pe forum!

Ciky 07-03-07 20:09

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
adevaru' ii ca parerile sunt impartite ca de altfel cu toate.....

OltcitPower 08-03-07 00:14

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
adevaru e ca...oltcitu nu are arcuri
are doar amortizoare, si bari de torsiune...atat pe fata, cat si pe spate.

raul_rebelul2005 08-03-07 00:21

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
Quote:

Originally Posted by Mihaitza_tdi (Post 786646)
am citit si eu pe forum la dacia zicea unu ca a taiat din arcuri....eu zic ca nu e treaba prea ok pt ca ii viata ta in joc si nu se stie niciodata....se zice ca nu sunt prea sigure ceva de genu am citit pe forum!

da is de acceasi parere cu tine,eu am un urs si prima data ca sa il las mai jos am taiat din arcuri cam o spira jumate...nasol,batea toata caroseria,era foarte rigida si pe rand sau stricat toate bucsele si directia....acuma in cazul oltcitului e altfel...oricum telescoapele is telescoape...nu improvizatii ca nu se stie niciodata....

R3alArt3 08-03-07 14:01

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
Si clubu asta e doar pt oltcit 11r?
am si io un 12trs nu lam mai folosit de 2ani
as vrea sa ma mai joc cu el
nus ce sa fac cu el

OltcitPower 08-03-07 19:48

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
pai nu e nici un club
masina e oltcit club 11R, cum al tau e 12TRS:)
pai...daca vrei, te trimit la un mecanic bun, ieftin...sa ti-l faca OK

R3alArt3 11-03-07 23:57

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
motorul trage bine de tot si acum dar barile stabilizatoare telescoapele bucsile ........ sunt praf
trebe sa te bati cu el sa-l ti drept pe drum

tavisor 12-03-07 08:10

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
am avut si eu olcit ca sa cobori masina mai jos o poti face din barile de torsiune cu 1 maxim 2 dinti,daca esti din oradea te trimit la un mecanic ca se stie bine cu olciturile.)))))))

tavisor 12-03-07 08:13

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
[QUOTE=Mihaitza_tdi;786646]am citit si eu pe forum la dacia zicea unu ca a taiat din arcuri....eu zic ca nu e treaba prea ok pt ca ii viata ta in joc si nu se stie niciodata....se zice ca nu sunt prea sigure ceva de genu am citit pe forum![/QUO

daca se taie din arc unde trebuie si arcul sta frumos in locasul sau nu ai nici o problema,atunci e problema cand arcul nu sta in locasul sau e posibil la viraje sa sara. La matizul meu arcurile sunt taiate de 2 ani,pt simplul motiv ca in tara asta nu gasesc arcuri sport pt matiz.

OltcitPower 14-03-07 21:05

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
sambata asta, bestia rosie...va primi o surioara/sau un frate (inca nu stiu cum se prezinta), masina exclusiv pentru raliuri:)

raul_rebelul2005 15-03-07 11:34

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
fain...mai baga niste detalii sau doar cand o primesti:)?

OltcitPower 15-03-07 22:37

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
4 Attachment(s)
pai e un club 11R albastru refacut total acum 2ani, cu 2 motoare de 1100 numai bune de inceput, pe care il voi usura pe cat de mult posibil, si il voi pregati cu rollcage, intrerupatoare generale, repartitoare de frana independente, cutie de viteze de Oltcit Special, ranforsari la sasiu, stare tehnica ireprosabila, de inceput 2 carburatoare dublucorp...siiiii...culoare ROSIE:)
dupa aia vedem...
as vrea sa fie gata pe vara, si sa ma mai dau la amatori, pana imi fac si licenta de pilot de raliu...
poze, in curand:)

pana atunci:

cu dedicatie de la David, cel care curata/desfunda/spala/regleaza carburatoare de Oltcit la costum:lol: :lol: :lol:

Attachment 232216




and the beast:


Attachment 232217

Attachment 232218

Attachment 232219

SoundIdentity 17-03-07 08:08

Re: Oltcit Power (Club 11R)
 
cum ai pus asa pozele?se pot atasa si asa?


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning