Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

mihai88 20-06-06 13:08

Re: cine are audi 100
 
da poze!:P

marius323 20-06-06 22:36

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cozma86
care ai poze cu 100 modificat? sa le posteze plzz

Cred ca-i cel mai frumos Audi 100

saikone 20-06-06 22:51

ideei va rog
 
o sa ii fac niste poze si le pun aicea.....masina merge perfect,are tobe noi,caroseria e facuta acum 4 ani da a luat-o rugina pootzin pe sub ornamentele acomate de la usi...oricum ii fac poze si le pun aicea...:-)

saikone 20-06-06 23:14

Re: cine are audi 100
 
1 Attachment(s)
nu am facut poza la ea da am gasit pe neto poza...e ca asta nuam k e verde metalizat..ceva ideei?

saikone 20-06-06 23:16

Re: cine are audi 100
 
apropo nu e din 87' am gresit e din 82'....la caroserie e ca asta....

FLORIN CRISTEA 22-06-06 05:48

Re: cine are audi 100
 
Fratilor Am Un 100 Din 83, 5cyl,automatic.....am Probleme La Frane.i'am Schimbat "the Bomb" Si Acum Am Probleme Cu Frana...l'am Aerisit Si Para Aerisit Si Cu Motorul Pornit...la Apasarea Pedalei Are Un Punct Unde Tine Si Apoi Incepe Sa "tremure" Si Se Duce La Podea. Ai Senzatia Ca E Abs....dar Nu E Cazul Masina Nu Are Asa Ceva.stitzi La Ce Ma Refer ."the Bomb" Este Recipientul Metalic Aflat Pe Partea Soferului Sub Far....cel Care Pastreaza Presiune In Sistemul De Franare ...este Plin Cu Ulei Servo...booster Am Vazut Ca I Se Mai Spune..ma Rog Mai Putin Conteaza....vorba E Ce Fac....???
Daca Ma Puteti Ajuta Cu Un Sfat.

FLORIN CRISTEA 22-06-06 06:07

Re: cine are audi 100
 
Tot eu...stie cineva cum se reseteaza chek-ul de la audi 100, fabr 83,model motor wc,5cy,2144 cmc..??

theabsolutesound 22-06-06 15:49

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Fratilor Am Un 100 Din 83, 5cyl,automatic.....am Probleme La Frane.i'am Schimbat "the Bomb" Si Acum Am Probleme Cu Frana...l'am Aerisit Si Para Aerisit Si Cu Motorul Pornit...la Apasarea Pedalei Are Un Punct Unde Tine Si Apoi Incepe Sa "tremure" Si Se Duce La Podea. Ai Senzatia Ca E Abs....dar Nu E Cazul Masina Nu Are Asa Ceva.stitzi La Ce Ma Refer ."the Bomb" Este Recipientul Metalic Aflat Pe Partea Soferului Sub Far....cel Care Pastreaza Presiune In Sistemul De Franare ...este Plin Cu Ulei Servo...booster Am Vazut Ca I Se Mai Spune..ma Rog Mai Putin Conteaza....vorba E Ce Fac....???
Daca Ma Puteti Ajuta Cu Un Sfat.

incearca sa o schimbi ....ca si ru am avut probleme cu aia ....si acum imi merge bine .....dar nus pt cat timp ....ca de asta se cam plange toata lumea ...schimba sfera (the bomb) si vezi ;)

theabsolutesound 22-06-06 15:52

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Tot eu...stie cineva cum se reseteaza chek-ul de la audi 100, fabr 83,model motor wc,5cy,2144 cmc..??

nus la ce te referi ...acel chek daca e aprin inseamna ca ai ceva probleme ....potzi sa aflii ce daca ii bafi o sigurantza la releul de pompa ...este o procedura dar nus exact ....si itzi va da un cod de culori ..si in functie de cate ori se aprinde chek-ul ai un tabel cu erorile si vezi ...din pacate nu il am :(

FLORIN CRISTEA 22-06-06 21:03

Re: cine are audi 100
 
AM REZOLVAT....ZIC EU...E POPA HIDRAULICA DE FRANA...AM SCHIMBAT "THE BOMB" E NOUA...SI ACUM CONSTATAT CA POMPA DE FRANA HIDRAULICA E DEFECTA....SEGMENTII( 2 COTE SI DIN TEFLON )..SIMERINGUL...UNA NOUA ..??? DE LA 50 DE MILIOANE LA 19 MILIOANE CEA MAI IEFTINA (AUGSBURG)..SOLUTIA AM SA INLOCUIESC TOTUL CU UNA PE AER...SI AM SA AM FRANA PE AER...SI DIRECTIA PE SERVO...SPER SA-MI IASA ASA CUM VREAU EU. SFERA CEA NOUA O AM DIN LUXEMBOURGH DE ACOLO AM CUMPARAT-O PRIN INTERNET..DACA DORITI ADRESA PUTETI SA-MI SCRIETI PE [email protected] VA DAU EMAIL + TELEFON , E UNTIP SERIOS SI VA PUTETI INTELEGE CU EL....TREABA MERGE PE INCREDERE EU TOT CE AM CUMPARAT AM PLATIT IN AVANS AM PRIMIT MARFA FARA PROBLEME...FARURI...SEMNALE....OGLINZI(NUMAI OGLINDA)..SFERA..ETRIERI PE SPATE, LINIE DE SEMNALE PE SPATE (CA LA V8)..SI LA SUPER PRET. EXEMPLU PE FARURI AICI IN ROMANIA MI-AU CERUT 10 MILIOANE BOSCH...SI EU LE-AM LUAT CU 100 EU AMBELE FARURI NOI SIGILATE NU BOSCH... "DEPO".....DAR NOI....
"THE ABSOLUTE SOUND" MERCI FINE....O SA MAI CAUT CU CHEK-UL CE CUM SI CE FEL.......

FLORIN CRISTEA 24-06-06 19:42

Re: cine are audi 100
 
Pentru Cei Care Au Aceiasi Problema Cu Mine.......de Vina A Fost Pompa Hidraulica...am Luat Una De La Sh, Cu Tot Cu Pompa De Frana, Cu $$$ Milioane Si Functioneaza .....acum E Ok. Schimbind Sfera Care Era Defecta Normal Ca Pompa Hidraulica Care Era Si Ea Dusa Si-a Aratat Coltii...acum E Bine. As Vrea Sa Cumpar Daca Stie Cineva Un Furnizor De Bandouri Noi Sau Sh. Vreau Tot Ce Inseamna Bandou Pe Masina Pe Cele 4 Portiere Plus De Pe Aripile Din Fata Cu Sigla Audi.

theabsolutesound 26-06-06 12:16

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Pentru Cei Care Au Aceiasi Problema Cu Mine.......de Vina A Fost Pompa Hidraulica...am Luat Una De La Sh, Cu Tot Cu Pompa De Frana, Cu 1,3 Milioane Si Functioneaza .....acum E Ok. Schimbind Sfera Care Era Defecta Normal Ca Pompa Hidraulica Care Era Si Ea Dusa Si-a Aratat Coltii...acum E Bine. As Vrea Sa Cumpar Daca Stie Cineva Un Furnizor De Bandouri Noi Sau Sh. Vreau Tot Ce Inseamna Bandou Pe Masina Pe Cele 4 Portiere Plus De Pe Aripile Din Fata Cu Sigla Audi.

platesti bine ???:D:D:D:Dam eu ....;)

FLORIN CRISTEA 26-06-06 19:56

Re: cine are audi 100
 
fara preturi aici va rog, ok?

FLORIN CRISTEA 27-06-06 17:29

Re: cine are audi 100
 
Ok...fara Preturi....oricum Sunt Nepretuite.....

theabsolutesound 27-06-06 18:22

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by FLORIN CRISTEA
Ok...fara Preturi....oricum Sunt Nepretuite.....

inseamna ca pot sa fac pret mare pe ele ....daca sunt nepretuite ...:D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 15:05.

- Copyright 2026 4Tuning