Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - PH 10 BZN (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/129219-cielo-ph-10-bzn.html)

ALEX_BZN 28-12-09 09:20

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
sunt bune pozele astea ca iti dau idei:)

ALEX_BZN 07-02-10 18:33

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
8 Attachment(s)
sa pun aici si cateva poze mai recente.

moga1688 07-02-10 20:57

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
faina masina ,culoare ca a mea:P ,xenonul asa se vede si la mine ca si culoare ma refer si eu am de 6000k ,incearca sa scoti galbeneala din semnalizari arata mult mai bine fara ea.Bafta

ALEX_BZN 07-02-10 22:22

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ma gandeam mai de graba sa caut semnalizari cu geam clar..acu sa vad..momentan sunt prins cu altele...vreme e urata..nu am mai lucrat la masina.

moga1688 07-02-10 23:00

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
sunt ok ca aspect alea dar se cam ingalbenesc:(

ALEX_BZN 07-02-10 23:33

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
geamu protector chiar nu e ingalbenit..aspectula ala il daplasticul galben din interior,

raresvintea 31-03-10 22:35

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
se poate taia cu un letcon acel plastic si apoi sa pui becuri cromate si iese bestial!

ALEX_BZN 01-04-10 10:41

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ms de sfat, dar nu cred ca se merita, mai bine caut semnalizari clare.

Geo_ZGA 02-04-10 00:52

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Semnalizari clare nu se mai gasesc, fiindca veneau la set cu farurile clare... iar cele stock pot fi modificate relativ usor, se scoate geamul cu grija (da-i un search, o sa gasesti explicatii despre ce si cum) si "galbeneala" e prinsa cu un surubel, iese imediat.

ALEX_BZN 02-04-10 10:02

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 3240999)
Semnalizari clare nu se mai gasesc, fiindca veneau la set cu farurile clare... iar cele stock pot fi modificate relativ usor, se scoate geamul cu grija (da-i un search, o sa gasesti explicatii despre ce si cum) si "galbeneala" e prinsa cu un surubel, iese imediat.

Nu prea sunt adeptul la manufactura, poate vinde cineva pe bazar semnalizari clare, ca nu stau sa le desfac si sa le fac la loc. Oricum Geo ms de sfat.

banzay 02-04-10 11:26

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Apa clocotita -> le bagi la ceaun -> tragi usor si sa vezi ce se desprind. In juma de ora le-ai prelucrat si le-ai si pus la loc :) Asta daca nu ai pistol cu aer cald :)

ALEX_BZN 15-04-10 00:47

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
6 Attachment(s)
si cateva poze mai recente .

GyGy 18-04-10 07:43

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
Frumoase , frumoase :D

Alex4u 24-04-10 15:27

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
te-am vazut aseara pe la sala..erai multi rau..un loganul ala alb frumos un golf 3 decapotabil :D ...imi place cum se aude a ta :D numai bn

ALEX_BZN 25-04-10 11:35

Re: Cielo - PH 10 BZN
 
ms de aprecieri:)..ma stradui sa o fac si eu cum pot.


All times are GMT +2. The time now is 02:06.

- Copyright 2026 4Tuning